33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

טעימה עיוורת - בורדו מול העולם

03/01/2012

הדפס יפני של נזירים עיוורים הבוחנים פיל של Itcho Hanabusa

 

למרות שעברו שנים רבות מאז ה- blind date האחרון שלי, אני לא יכול לשכוח את המורכבות הרגשית שליוותה את העניין והחששות שהלכו והתגברו ככל שמועד הפגישה התקרב. גם האכזבות מהפעמים הקודמות תרמו את תרומתן השלילית.
לא יהיה מופרך להתייחס לטעימה עיוורת כאל פגישה עיוורת. גם במקרה זה לא יודעים עם מי נפגשים וכמובן יש חשש לגבי תוצאות המפגש.

טעימה עיוורת נתפסת כשלב אבולוציוני מתקדם בקרב חובבי היין והיא גם מהווה נדבך חשוב והכרחי במבחנים של Master Of Wine  - התואר המשמעותי והנחשב ביותר בעולם בתחום היין.
המצדדים בטעימה עיוורת מציינים שהיא מחדדת את המחשבה והחושים, באמצעותה ניתן לשבור תבניות והרגלים ושזו הדרך הטובה ביותר למנוע הטיות באשר הן.
אני שייך לאסכולה הנגדית הגורסת "בחייאת אחי, תן ליהנות מהיין". אני אוהב תוויות ולא אכפת לי להיות מושפע מהן פסיכולוגית ו/או ויזואלית; הסיפורים על היקב ועל היין חשובים לי ומוסיפים עניין למיץ הענבים שבבקבוק ואין לי צורך לנטרל מרגשות את חווית השתייה ולהופכה לכלי עבודה.
בשורה התחתונה למעט חריגות קטנות עשיתי כל שביכולתי להימנע מטעימות עיוורות.

הרעיון לקיים טעימה עיוורת בה ישתתפו יינות שמקורם באחד מן האזורים הנחשבים ביותר בעולם (בורדו) יחד עם יינות מאזורי יין אחרים החל להתגלגל בתחילת חודש נובמבר בפורום של fat-guy.

ברקע ניצב האירוע מ- 1976 שזכה לכינוי Judgment of Paris. בטעימה השוואתית עיוורת שנעשתה בין יינות בורדו המכובדים ליינות קליפורניה נמצא שליינות מקליפורניה לא היה במה להתבייש. למעשה היינות מקליפורניה הדהימו את כולם בציונים שקיבלו. הייתה ציפייה, כך נדמה, שגם פה בלבנט יינות בורדו יאכזבו. כמי שנושא בגאון את אהבתו ליינות בורדו, נגסתי בפיתיון בקלות דעת.

ב- 2008 יצא לאקרנים הסרט החביב Bottle Shock  המתייחס לאירוע זה.

 

 

הטעימה אורגנה על ידי ערן פיק - היינן המוכשר והכריזמטי של יקב צרעה. למיטב ידיעתי הוא היה היחיד שידע את זהות וסדר כל עשרת היינות. חמישה עשר גברים שהתכנסו בחדר הפרטי של "מועדון הקצינים" כללו: ארבעה ייננים, שני סומליירים, כתב יין ועוד שמונה חובבי יין להוטים. כל כך חבל שלא היה ייצוג גם למין היפה. אני מאמין שבמקרה זה לא הייתה הדרה מכוונת אלא מדובר בתופעה הנפוצה בעולם היין ששווה להקדיש לה מחקר סוציולוגי.

לפני הטעימה הודגש ש :

  1. כל היינות מבוססי קברנה סוביניון בכדי לדמות ככל האפשר את הגדה השמאלית בבורדו.
  2. בכל מקצה תהייה נציגות מכובדת של יין מבורדו, מקליפורניה, מבולגרי איטליה, מצ'ילה ומישראל.
  3. למעט יין אחד מ- 2007 כל היינות הם מ- 2004, 2005 או 2006. 

בקשר ליינות צעירים יש לציין שגדולה של יינות לוקחת בחשבון גם יכולת התיישנות. מאד קשה ואולי אף לא נכון להשוות יין שעתידו לפניו ליין שניתן (ואולי אף רצוי) לשתות אותו כבר עכשיו. יחד עם זאת נראה היה שלכל הנוכחים יש מספיק ניסיון בכדי לעקוף מהמורה זו, מה גם שיש משפט מקובל האומר: יין טוב הוא יין טוב בכל שלב של חייו.

לאחר הדלקת נר שישי של חנוכה התיישבנו איש איש ולפניו חמש הכוסות שהביא מהבית. בערך כחצי שעה לפני ההתאספות נמזגו היינות מן הבקבוקים המקוריים לבקבוקים אטומים וחסרי זיהוי וזאת בכדי להסוות כל רמז אפשרי. הטעימה נערכה בשני סבבים כאשר לאחר כל סבב התנהלה שיחה חופשית בה הביעו הטועמים את דעתם ושטחו את חוויותיהם. הטעימה לוותה בפרוסות לחם ומים בלבד.

בניגוד למנהגי לא ארחיב על היינות אלא אסתפק ברשימה ובסיכום החוויה.

 

רשימת היינות:

1.Sassicaia Bolgheri Italy 2004

2. Stag's Leap S.L.V estate Cabarnet Sauvignon, Napa Valley, California 2007

3. Chateau Pontet Canet, Pauillac, Bordeaux 2006

4. Almaviva, Maipo Valley, Chile 2006

5. יקבי רמת הגולן קצרין 2004

 

 סבב ראשון

 

6. Dominus, Napa Valley, California 2004

7. קסטל גרנד וין 2005

8. Chateau Latour, Pauillac, Bordeaux 2004

9. Tenuta dell Ornellaia Ornellaia, Bolgheri, Italy 2004

10. Montes Montes Alpha M, Apalta, Chile 2006

 

סבב שני

 

מול מגבלות התקציב והיקף היינות המצומצם יחסית, נראה שבחירת היינות לטעימה הייתה נבונה גם מבחינת האזורים וגם מבחינת היקבים. מטעימה בסדר גודל כזה, קשה מאד להסיק מסקנות גורפות אם כי אפשר היה לקבל תמונה כללית לא רעה. יחד עם זאת הייתי מחליף שני יינות מן העולם בשני יינות נוספים מבורדו בכדי להגדיל את ייצוג "בורדו האמיתית" מול תערובות בורדו בעולם. לצורך זה הייתי לוקח עוד יין אחד קלאסי מסורתי ועוד יין אחד מודרני בינלאומי. ייתכן שהחלפה זו הייתה מגבירה את הבלבול אך היא הייתה מסייעת להתרשמות טובה יותר וקושרת טוב יותר את שם הטעימה ומטרתה למה שהיה בפועל.

כמי שאינו מורגל באירועים מסוג זה, הופתעתי לטובה מהארגון ומההתנהלות. כל משתתף תרם לערב כמידת רצונו ויכולתו. התחושה הכללית הייתה מכובדת ונעימה. רק חבל שבסופה של הטעימה לא נעשה דירוג מסכם ליינות בכדי שאוכל לבחון את הדירוג שלי ביחס לדירוג הקבוצתי. ייתכן והסיבה נעוצה ברצון להימנע מאי נעימות כלשהי.  

מבחינתי התוצאות היו ברורות. נשארתי נאמן ליינות בורדו האהובים עלי והם אלה שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר. כנראה שלא רק תוויות משפיעות עלי. מקרב שאר היינות בלטו לטובה הססיקאיה , סטייג ליפ ודומינוס.

במהלך הטעימה שמתי לב לתופעה שלא הכרתי על עצמי מן העבר. כשמונחים לפניי חמישה יינות זה לצד זה, היד נשלחת כאילו מתוך אינסטינקט באופן מיידי לכוסות של היינות שהריח והטעם מצאו חן בעיני, בעוד הכוסות עם היין האניגמאטי והריחות המוזרים נשארים בצד כמעט מיותמים. אפשר אולי להסיק שמנגנוני הריח והטעם שהם למעשה חלק ממנגנוני ההישרדות שלנו (דחייה/משיכה, אוכל טוב/אוכל מקולקל) פועלים בצורה בולטת כל העת ללא קשר לסכנה או לתהליכי התגוננות מיידיים.

במשך השנים נעשו מספר ניסיונות לחזור על טעימה בסגנון  Judgment of Paris. למשל ניסיון נוסף שנעשה שלושים שנה מאוחר יותר ודווח עליו ב- Decanter בשתי כתבות (על הטעימה, מאחורי הקלעים). הטעימה התקיימה בשני מרכזים (לונדון וקליפורניה) עם חבר שופטים אירופאי בלונדון ואמריקאי בקליפורניה. התוצאות הקוטביות שיקפו בעיקר טעמים שונים של השופטים. בשתי הטעימות, בשונה מהטעימה שלנו, מדובר היה גם ביינות אדומים וגם ביינות לבנים. 

לדעתי, הפתעה כמו ב- 1976 לא תחזור על עצמה. באותן שנים ולמרות הדימוי של בורדו, מצבם של היקבים לא היה טוב והתקופה ההיא נחשבת עד היום לאחת מהגרועות בבורדו של העידן המודרני. במשך השנים מאז אותה טעימה בורדו כמו גם אזורי יין נוספים השתנו מהותית. השקעות עצומות, טכנולוגיה מתקדמת, גלובליזציה, שינויי מזג אוויר, גיוס המטאורולוגיה לטובת הבציר וחקלאות חכמה, הורדת יבולים, סלקציה קפדנית, ייצור יין שני ושלישי, ביקורות יין מקצועיות, שימוש ביועצי יין ועוד שידרגו את איכות היין המיוצר בבורדו ובעולם. יחד עם זאת, האופי הבורדולזי והטרואר המיוחד, בוודאי של הגדה השמאלית, לדעתי עדיין "מדברים".

באתי לטעימה העיוורת בחשש. שלא כמו הבליינד דייטים מן העבר הרחוק, יצאתי מרוצה ובראש מורם.

 

ניתן לקבל זווית נוספת לטעימה זו בבלוג של Drinking

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

14 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת