00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ארֶשֶת - יומן עברי מאת: מוני דביר

רוטר והנביא ישעיהו

 
 
 

  השורות הבאות נכתבות בצאתי לנשום אוויר צח.

מזה שבועות אחדים אני שוהה במעמקי החברה הישראלית, באחד המקומות האפלים ביותר שקיימים במרחבים הווירטואלים של מדינת ישראל, במקום בו האלימות המילולית מזינה את האלימות הפיזית ולהיפך.

המקום: פורום "סקופים וחדשות" של האתר רוטר-נט.

התפאורה בגוונים של כחול ולבן מכסה על אפילת הדמוקרטיה. השלווה הניבטת מהמסך מעמעמת על קולות רועשים של המון צמא דם השואג במקלדותיו סיסמאות פאשיסטיות. סיסמאות שנקראות כאילו יצאו מפיהם של נואמים הנמצאים על ציר הזמן בין איראן שנות 2000 לגרמניה של שנות ה-30.

 

 

ככה הם מתבטאים

 

לא פשוט לישראלי רגוע להיכנס לשם.

הצפייה בהודעות – חינם. הוויכוח עצמו – עולה כסף. מי שמרגיש צורך דחוף להגיב למשפטים שהוא קורא, צריך להצטייד בכרטיס אשראי ובהרבה אורך רוח עם נכונות לקרוא קריאות  קרב לאומניות.

התשלום הוא לא רק דמי חבר. זהו גם אמצעי פיקוח ושליטה על הנכנסים והיוצאים. האח הגדול רוצה להבטיח שיהיה קו ברור ושולט בהבעת הדיעה.

מי שלא מוצא חן בעיניו - יעוף. ושייזהר - הפרטים שלו רשומים במערכת ויידעו בדיוק מי הוא.

אחרי תשלום  דמי הכניסה, יכול כל אחד להביע את דעתו, להתווכח ולנסות לשכנע. השאלה היא עד כמה מוכן הגולש להסתכן בהבעת הדעה, ואם הוא מוכן לקחת בחשבון כי מרגע שהוא צולל אל המעמקים – עליו להיפרד מכל מה ששמע וידע קודם לכן. עליו להתמודד עם מילים לוחמניות, משולבות בציטוטים של חז"ל וחסל, ולהיות מותקף מימין ומימין.

 

 

רוטר-נט נמצא בקצה הכי ימני של הסקאלה.

בין נוער הגבעות לסיקריקים, בין הרב כהנא לאיתמר בן גביר, בין כיפות-סיר וציציות מופשלות לכיסויי ראש ורעלות יהודיות. משתתפי הפורום נהנים מחיסיון ומחופש הבעת הדיעה, מייחלים למדינת הלכה, לשתי גדות לירדן, למיגור "מערכת המשפט החילונית", לחיסול פיזי של השמאל.

בכלל, המילה "שמאל" מייצגת שם את כל מה שלא נמצא מימין לנתניהו. לאחרונה גם ראש הממשלה מואשם שם בנטיות שמאליות.

ציפי לבני היא סדין אדום בפורום. כל אִזכור של שמה מלווה במטר של יריקות וירטואליות ונאצות בוטות. את מירב הקללות גורפים גם הנשיא שמעון פרס, חבר הכנסת הרב חיים אמסלם, דפני ליף, אלוף ניצן אלון, יאיר לפיד, שופטי בית המשפט העליון, רבנים, פרופסורים ואנשי ציבור.

 

על כל אלה מנצח ישעיהו רוטר, גנן של עשבים שוטים.

רוטר, חיפאי שמתגורר בשכונה עירונית, מתסיס במאמרי דעה אישיים את חסידיו בפורום, ומלבה את המאבק של אנשי הימין הקיצוני המתגוררים הרחק מביתו החמים בלב השכונה הבורגנית. הוא מסתתר תחת הכינוי "ניצן אור", ובכובעו זה משתלח בכל מה שזז משמאלו. התקשורת בעיניו מסריחה, גברת אחת שהפגינה נגד הדרת נשים היא פוסטמה, ומלחמת הדת היא מסירות נפש.

 

 

מתוך דבריו של ישעיהו

 

ישעיהו רוטר משמש כר"מ בישיבה תיכונית בחיפה, ומחנך תלמידי כיתות תיכון.

ספק אם הורי התלמידים שהוא מחנך, יודעים כי מאחורי הדמות עם הזקן המוקפד, מסתתר "עכבר מקלדת" שמפיץ באופן קבוע פמפלטים ארסיים נגד ישראלים שאינם חובשים כיפה מהסוג שלו. הרב נושא את דרשותיו הווירטואליות בשפה עברית עילגת למדי, רוויה במילים הנשמעות טוב יותר מפיו של עָרס מצוי.

רוטר מוצג במקומות שונים כקצין במיל מיחידה קרבית. האמת היא שהוא שרת כרב צבאי.

בראיונות עימו מובלטת העובדה שהוא בעל תואר דוקטור למחשבת ישראל, אם כי לא מצוין באיזה מוסד אקדמי כתב את עבודת הדוקטורט. בראיון לאתר NRG סיפר כי את הדוקטורט קיבל באוניברסיטת בוסטון - מוסד אקדמי מכובד בארצות הברית.

במחלקת הבוגרים של אוניברסיטת בוסטון לא מכירים את השם ישעיהו רוטר. שמו אינו מופיע ברשימת הבוגרים, וניסיון לאתר את עבודת דוקטורט הנושאת את שמו – נכשל.

(עדכון: תחקיר מלא על ישעיהו רוטר פורסם באתר "תיקון עולם", בעקבות פוסט זה, וממנו עולים סימני שאלה נוספים לגבי השכלתו האקדמאית של רוטר, ושירותו הצבאי. התחקיר המלא כאן:

http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2011/12/30/how-many-lies-has-rabbi-rotter-told/ )

 

רוטר הקים את האתר שלו בשלהי שנות ה-90.

האינטרנט פרץ אז לאוויר ומספר הגולשים בארץ היה מועט. תחושת החופש והאנרכיזם שלטה בכל אתר ואתר, ורוטר רכב על הגל החדש. פורום "סקופים" שלו הביא לגולשים הישראלים שקראו עיתונים וצפו בטלוויזיה, את החדשות שלא יכלו לקרוא בשום מקום אחר.

בשנים ההן רוטר היה בעצמו סקופ. שמו לא נחשף לציבור, וכל פעילות האתר הסתתרה מאחורי השם "נועם רוטר", נער בן 12, בן המשפחה, שהוצג כמומחה למחשבים המפעיל את האתר. במשך השנים שמו של רוטר נקשר בתביעות אזרחיות הקשורות בענייני אינטרנט, בהן לפעמים ניצח, לפעמים הפסיד ולפעמים נאלץ להתפשר לפני שייאלץ לשלם מכיסו.

עברו מאז עשור שנים ויותר, האינטרנט התקדם ורוטר נשאר תקוע עם הגרסה הפרימיטיבית של פורום המספק לכאורה סקופים חדשותיים. בפועל, רודפים הגולשים אחרי הידיעות המתפרסמות בכל אתרי החדשות הפזורות לרוב ברשת. מצטטים את הידיעה, ומביעים דעה.

אגב, הפורום של רוטר פתוח גם בשבתות וחגי ישראל, אפילו ביום כיפור. כבוד הרב שמטיף נגד התרבות החילונית וחילולי שבת, עושה כסף טוב מפרסומות ומהקליקים של גולשיו החילוניים המחללים את השבת, ומתהדר במספרם הגדול.

 

 

 

בין חברי הפורומים של רוטר יש כאלה שלא היית רוצה לפגוש בלילה בסימטה אפלה. הם לא משאירים ספק ביחס שלהם לכל מי שלא חושב ימינה. המקלדת שלהם מוציאה לאור את שאיפתם למיצוי הדין עם הבוגדים ומשתפי פעולה, אלה שחושבים אחרת מהם - מוות בתלייה, ריסוס בכדורים, או גירוש מהארץ.

מולם ניצב קומץ של גולשים המנסים להתמודד עם המים העכורים של הפורום. אלה נראים יותר כמו אותו ילד קטן שמנסה לעצור את הסכר. כמה מהם נראים לפעמים כמו שמאלנים מחמדים, כאלה שעליהם יתבסס רוטר כאילו הוא מאפשר גם הבעת דעה נגדית. אם מישהו מהם ירים ראש - יעוף וייחסם לתמיד, ויהסס להיכנס שוב עם אותו כרטיס אשראי. מישהו עוד עלול להתנכל לו.

 

מי שרוצה להבין את הדי.אן.איי של הימין הישראלי, יכול למצוא אותו בפורומים של רוטר.

הוא ימצא שם את העשבים השוטים ואת הגנן שמטפח אותם. האבנים שהם זורקים על חיילי צה"ל מתקבלים במחיאות כפיים סוערות, קללות וכינויי גנאי לקצינים לובשי מדים הם עניין שבשגרה, פעולות "תג מחיר" הן גאוות יחידה.

"ההשקפה האמונית חזקה מכל דבר אחר" – אומר הרב. "אנשים הובלו למוות ועשו זאת בחיוך על הפנים כשידעו שהם פועלים למען הדת".

אחרי משפטים כאלה, אף אחד לא יתפלא אם יימצא המחבל המתאבד היהודי, שקרא את דבריו של הרב וייצא למסור את נפשו עם חיוך הנסוך על פניו.

 

הפורומים של רוטר וחסידיו הם השתקפות של ציבור שלם.

כבר לא מדובר בעשבים שוטים, אלא בצמחייה עבותה של ג`ונגל תרבותי בו שולטות חיות רעות שאם רק תהיה להם הזדמנות, יטרפו גם אותי ואותך.

 

 

 

 

 

 

בעקבות פרסום הפוסט הזה

פורסם תחקיר מלא באתר תיקון עולם

אודות ישעיהו רוטר

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

27 תגובות

יום הבתולים הבנלאומי

שימו לב...שימו לב !!

זה לא אחד באפריל

והבתולה לא משקרת

מי שלא מאמין

שיקרא כאן 

 

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מוני דביר אלא אם צויין אחרת