33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

איחוד אירופי - אוכל ויין

28/11/2011

זוג חברים טובים שחזר מגרמניה הביא באמתחתו נקניקיות וגבינות. אלה היו תמריץ טוב לכנס את קבוצת ידידיהם חובבי היין לארוחת ערב. צירוף מקרים זימן עוד ידידה טובה שחזרה מבלגיה. היא צירפה לחגיגה שוקולדים ומקרונים. בכדי להשלים את הניחוח האירופאי הוחלט שהיינות הפעם יהיו יינות ספרדיים ויין הקינוח איטלקי.

יינות ספרד

לספרד היסטוריה רבת שנים בגידול גפנים ובייצור יין. כיום יש בה למעלה מ- 70 אזורי גידול והיא ככל הנראה בעלת השטח הגדול ביותר המוקדש לגידול יין בין כל המדינות. בדומה למדינות יין אחרות גם בספרד יש שיטת סיווג עם פיקוח אזורי. ראוי לציין שאזורי הפיקוח (DO) נוצרו בזמנים שונים ושהחוקים שלהם יכולים להשתנות בין איזור אחד למשנהו. לדוגמה ב-  Riojaיש הגדרות שאינן מחייבות אזורים אחרים: תווית ה- Crianza מסמלת יינות שהתיישנו שנה בחבית ושנה בבקבוק, תווית ה- Reserva מסמלת יינות שהתיישנו לפחות שנה בחבית ו- שנתיים בבקבוק ותווית ה- Gran Reserva מתייחסת ליינות שהתיישנו לפחות שנתיים בחבית ושלוש שנים בבקבוק.

חלק מאזורי היין בספרד

 

בארוחה התמקדנו ביינות צפון ספרד.

Rioja

אזור ריוחה הנמצא בצפונה של ספרד נחשב לאחד מאזורי היין החשובים. על פי נתוני אתר האזור סך שטח כרמיו הוא כ- 630 אלף דונם. ניתן לחלק את האזור לשלושה תתי חלקים על בסיס תנאי האקלים והאדמה : Rioja Alta - אקלים יבשתי מתון, קרקע עם גיר וחרסית בטופוגרפיה מתונה. Rioja Baja - אקלים יבש, הרבה קרקע עם חימר וברזל. Rioja Alavesa - הקיץ יחסית קצר, החורף מתון, הכרמים ברובם פונים דרומה ומוגנים בהרים. הקרקע עם גיר וחימר. למרות שבאזור מגדלים יין מאות בשנים, הדחיפה הגדולה הגיעה לאחר שמגיפת הפילוקסרה פגעה קשות בכרמים בצרפת. ייננים מצרפת החלו לעבור לספרד והביאו איתם זנים ומיכון. כמו באזורי יין חשובים אחרים ניתן למצוא גם כאן מעין מאבק בין שתי גישות : הגישה המסורתית מול הגישה המודרנית.
דניאל רוגוב ז"ל היטיב לתאר ריוחה.
 

Ribera Del Duero

איזור עם היסטוריית ייצור יין של מאות שנים (ב- 1972 התגלה פסיפס בן למעלה מ- 2000 שנה המעיד על חגיגות יין אזוריות בראשות באכחוס). גם לכאן הגיעו "פליטי" מגיפת הפילוקסרה (ייננים ושיטות גידול). למרות שבמשך השנים נעשו ניסיונות לקבוע כללים המסדירים זנים ורמות איכות, בניגוד לריוחה, לא הייתה כאן התארגנות אזורית ממשית דבר שמנע את התפתחות האזור. רק במאה ה- 20 התקבלה חקיקה כזו. למרות שם האזור הוא אינו כולל את כל גדת נהר ה- Duero אלא רק 4 פרובינציות: Burgos, Soria,  Segoviaו- Valladolid המשתרעות לאורך כ- 115 ק"מ מהנהר. השטח הכולל של הכרמים הוא כ- 200 אלף דונם. האזור אינו יציב מבחינת האקלים. הוא מתאפיין בעונות קיץ יבשות עם טמפרטורות שיכולות להגיע ל- 40 מעלות ומנגד עונות חורף קשות עם טמפרטורות שיכולות לצנוח ל- 18- מעלות. כמות המשקעים נמוכה בהשוואה לאזורים אחרים. האדמה בעיקרה היא חמר המשולב עם גיר ואבן גיר. ב- 85% מהכרמים מגדלים טינטו פינו שהוא קלון של טמפרניו (אם כי יש מומחים הטוענים שגפנים של טינטו פינו בנות 50 ומעלה שונות בצורה מובחנת מגפנים של טמפרניו).

נתונים נוספים באתר האזור.

Navarra

האזור נמצא מצפון לריוחה וסך שטח כרמיו כ- 170 אלף דונם. ייצור היין גם כאן התקיים במשך מאות שנים. בימי הביניים עת ממלכת נבארה הייתה חזקה וקיימה קשרים עם צרפת, היין שיוצר בה היה מבוקש הן על ידי הספרדים והן על ידי הצרפתים. בנבארה בניגוד לאזורים הקודמים, הפילוקסרה גרמה לעקירת רוב מוחלט של הגפנים. באזור זה חמישה תתי אזורים: Baja Montana, Valdizarbe, Tierra Estella, Ribera Alta ו- Ribera Baja. אחד מהתנאים הייחודיים לאזור הוא מגוון רחב של תנאי אקלים ותנאי קרקע.  

נתונים נוספים באתר האזור

Priorat

פריוראט הוא אזור הררי קטן הנמצא דרומית מערבית לברצלונה. גידול היין באזור עבר מספר גלגולים. המדרונות התלולים, הטרסות מצפחה והפוריות הנמוכה של הקרקע הקשו על הכורמים. כיום שטח כרמיו על פי האתר הרשמי של האזור הוא כ- 19 אלף דונם. מזג האוויר יבש. מגיפת הפילוקסרה הכתה את האזור וגידול היין כמעט והופסק לחלוטין. באמצע המאה הקודמת החל תהליך של השבת גידולי היין לאזור. הגישה של המחדשים הייתה מודרנית.

 


  

Faustino Rioja edicion especial 2001Faustino Rioja edicion especial 2001

מקורות קבוצת פאוסטינו ב- 1861 עת Elevterio Martinez Arzok הקים את Bodegas Victorianas בקרבת העיר Oyon בריוחה. כיום לאחר ארבעה דורות מדובר בקבוצה גדולה של יקבים נחשבים ומצליחים. הקבוצה חולשת על אלפי דונמים של כרמים ומייצרת כמות אדירה של יין ברובו בסדרות עממיות. אחד היקבים השייך לקבוצה (Bodegas Portia) הוא דוגמה למופת ארכיטקטוני של השתלבות בנוף - מרהיב.

היין ששתינו יצא במהדורה מיוחדת לשם ציון יובל פעילות של  Julio Faustino Martinez - נשיא קבוצת פאוסטינו. היין התיישן 18 חודשים בחביות צרפתיות מיוחדות. הוא בילה עוד 20 חודשים בבקבוק.

רשמי טעימה: צבע כהה. באף ריח שזיפים. בפה מעט סגור. ייתכן שהיינו צריכים להעבירו לדקנטר בכדי שיהיה נגיש מהר יותר. יחד עם זאת הוא היה חלק, מלא ובסופו של דבר עשיר. חומציות נהדרת, סיומת ארוכה. ממוצה יותר מריוחה רגיל והכי חשוב טעים. שנת 2001 הייתה שנה טובה בספרד ולמרות שהיקב עם נטייה לכיוון המסורתי התחושה לא הייתה כבדה, אולי אפילו לכיוון של יין מודרני.

 

 סרטון תדמיתי המציג מספר פרטים על קבוצת פאוסטינו

 

את היין ליוותה מנת נתח סלמון שנעטף בפרושוטו ונעשה על המחבת לצד רוטב יוגורט כבשים ועשבי תיבול.

במרכז השולחן הונחה קערה ענקית עם סלט עלים ירוקים מתובל כהלכה עם אגוזים ושקדים.

 

נתח סלמון לצד סלט ירוק

 

 

Aalto Ribera Del Duero 2007Aalto Ribera Del Duero 2007

יקב צעיר הנקרא על שם האדריכל הפיני Alvar Aalto. ב- 1998 בעזרת כמה משקיעים החלו Mariano García (היינן לשעבר של וגה סיציליה) ו- Javier Zaccagnini (המנהל לשעבר של אזור הפיקוח של ריברה דל דוארו) לעשות יינות. כ- 420 דונם כרמים הסמוכים ל- 7 כפרים שונים המפוזרים בין Valladolid ל-  Burgosהם מקור הפרי. גיל הגפנים נע בין 40 ל- 100 שנה (ליד הכפר Quemada  בבעלותם 100 דונם של כרמים בהם נמצאות הגפנים הוותיקות והאיכותיות ביותר של היקב).

היין  ששתינו הוא 100% טינטו פינו (טמפרניו). הוא שהה 24 חודשים בחביות צרפתיות ואמריקאיות.

רשמי טעימה: צבע סגול בהיר. באף מבושם. פרי בשל, חמיצות בולטת, לא טני, רך, טעם שיורי ארוך. מפתיע למול יינות אחרים באזור.

 

 

 

 

 

את היין ליווה קרפצ'ו בקר שנחתך בנתחים עבים ועוטר בבלסמי וכמה עלים ירוקים.

 

קרפצ`יו

 

 

Artazu Santa Cruz de Artazuri Navarra 2003Artazu Santa Cruz de Artazuri Navarra 2003

קבוצת Artadi והיינן Juan Carlos López de Lacalle הם העומדים מאחורי היקב הנמצא בתת האזור הצפוני והקר ביותר ב- Navarra. היקב הוקם ב- 1996.

היין הזה המסווג כ- Crianza הוא 100% גרנש מגפנים בנות 80 שנה ומעלה. הגפנים נמצאות בגובה 715 מטר מעל פני הים.

רשמי טעימה: בשיאו. לא כבד. ליקר, קירש, מפולפל, גוף מלא ועשיר בשל, טנינים רכים מאד. עמד בצילם של יינות הטמפרניו.

 

 

 

 

 

 

 

 

את היין ליוו נקניקיות גרמניות מסוגים שונים. במרכז השולחן הונחו מספר צנצנות חרדל בטעמים שונים.

 

נקניקיות

 

 

Marques de Murrieta Castillo Ygay Rioja Gran Reserva Especial Cosecha 1978יין הפתעה

Marques de Murrieta Castillo Ygay Rioja Gran Reserva Especial Cosecha 1978

היקב הוקם על ידי Luciano Francisco Ramon de Murrieta. את התואר מרקיז הוא קיבל מהמלכה איזבלה ה-2 הודות לשירותו הצבאי ולנאמנותו. בשלב מסוים בחייו הוא הבין שיין יכול להפוך לאוצר אם הוא נעשה נכון. הוא למד 4 שנים בבורדו והביא לריוחה שיטות וטכניקות. האחוזה Ygay נקנתה ב- 1878. מסירותו ועבודתו הקשה הניבו פירות. יינותיו זכו להכרה ולהצלחה והוא היה דמות מכובדת ואהודה באזור כולו. כשנפטר בגיל 89 ובשל היותו רווק, האחוזה עברה לידי אחיינו Julián de Olivares. ג'וליאן ניהל את האחוזה עד 1977. ב- 1983 האחוזה נקנתה על ידי Vicente Cebrián Sagarriga– הרוזן מ-  Creixell. הפרויקט של ווינסנט היה changing everything so that everything would remain the same. באופן טרגי פעילותו הנלהבת נקטעה במותו ב- 1996. אשתו וילדיו לקחו את המושכות והמשיכו לממש את חלומו.

ליקב כ- 3000 דונם כרמים ושיטות הפקת היין נשענות על השיטות המסורתיות. רוב החביות הן ישנות מה שמפחית מאד את טעמי העץ. עוד על היקב באתר הרשמי.  

ההרכב הזני של היין ששתינו הוא:  75% טמפרניו, 10% גרנש, 12% מזואלו ו- 3% גרציאנו. מיושן 216 (!)חודשים בחביות באריק אמריקאיות. בוקבק ב- 1998. צריך לזכור ש- ygay 1978 הרגיל יצא גם בעבר לאחר תקופת שימור קצרה יותר. יין בסגנון זה שהיה בערב שלנו יצא בעבר רק פעמים ספורות ובשנים גדולות במיוחד.

רשמי טעימה: בזמן שהיין שהה בכוס היו לו שני שלבים.
בשלב הראשון הוא נתן את אותות הגיל. למרות שהצבע לא היה עכור הייתה תחושה של יין מבוגר ו-"עייף". החמיצות אמנם היית טובה אבל לא אורך. מרירות מסוימת ותחושת חמצון גרמו לחשש שמדובר ביין שהוא יותר קוריוז מאשר יין נעים.
בשלב השני והמפתיע היין השתנה. האף היה נהדר והוא הרגיש הרמוני הרבה יותר ממקודם. היין לא היה גדוש ולא עמוס עם חמיצות שאינה אופיינית לגיל. אלגנטי.

יש לציין שהיין נפתח מספר שעות מראש. ייתכן שאם היה נפתח ממש לפני השתייה, זה היה עושה לו טוב.   

 

Clos Mogador Priorat 2001Clos Mogador Priorat 2001

René Barbier, היינן והבעלים של היקב נחשב לאחד היצרנים החשובים ושם עולה בתעשיית היינות של ספרד בשנים האחרונות. מקור המשפחה ב- Gigondas שבדרום עמק הרון (דודתו כתבה את הספר "Les Gens de Mogador" שהפך אח"כ לסרט ותיאר את קורות המשפחה). בשל מגיפת הפילוקסרה שהכתה בגפנים נאלצה המשפחה להעתיק את מגוריה לקטלוניה. חלק מהמשפחה נטש את ייצור היין וחלק אחר נשאר בתחום. ברבייר הפך לאחד מחלוצי אזור פריוראט. היקב ממוקם בכפר Gratallops. בכרמים ניתן למצוא את זני הענבים: גרנאש, סירה, קריניאן, קברנה סוביניון, מרלו, מורבדרה ואפילו פינו נואר. הכרמים הנמצאים בגובה ממוצע של 450 מ', נטועים על אדמה בזלתית וממוקמים במדרונות תלולים במיוחד. כיום שטח הכרמים שהיו קיימים במשך עשרות בשנים הוא כ- 18 אלף דונם. רק מעט מהכרמים ממוקמים במיקום טוב. בשל היבולים הנמוכים והסחיטה המיוחדת כמו סחיטת זיתים (מתקבל חצי מהכמות המקובלת) יש ליינות נטייה להיות מרוכזים ובעלי עוצמה (יינות פריוראט באופן כללי נחשבים ליינות מרוכזים). 1989 היה הבציר הראשון של היקב.מבציר 2005 קיבל את הדירוג הגבוה ביותר בספרד (Vi de finca qualificada). גם פרקר (מבקר היין האמריקאי הנחשב) אוהב את היקב והסגנון ב- 2001 וב- 2005 היין קיבל ממנו את הציון 98.

2001 נחשבת לשנה מצוינת ב- Priorat. היין ששתינו מורכב מגרנש עם תוספת קריניאן, קברנה סוביניון, וסירה. מכרם יחידני. הגפנים של הגרנש ותיקות, בנות 80 שנה ומעלה. היבול נמוך. 10 הקטוליטר להקטר.

רשמי טעימה: צבע כהה כמעט שחור (כמו דיו), טעמי קפה, מעט עץ קלוי/מעושן ברקע, עוצמתי, מרוכז. היין נוסה בעבר והיום כשהוא בן 10 הוא מאוזן יותר מבעבר. בכוסות נותרו משקעים רבים.

את היין ליוו נתחי רוסטביף.

 

רוסטביף

 

 

Aalto PS Ribera Del Duero 2005Aalto PS Ribera Del Duero 2005

100% טינטו פינו (טמפרניו). גפנים בנות 60 שנה ומעלה. יישון 32 חודשים בחביות כאשר 70% מהן צרפתיות חדשות. גם יין זה קיבל ציון 98 אצל פרקר.

רשמי טעימה: למרות שעבר חדרור הוא היה עדיין סגור. נטען שחלון השתייה שלו יתחיל רק ב- 2018 והוא לטווח ארוך מאד. צעיר, טני, מורגש שהוא יקב מודרני. לאט לאט התרכך, התאזן והתמלא. הייתה הסכמה שהוא בין היינות הטובים של הערב אם לא הטוב שבהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את היין ליוו שלל גבינות (גבינות צאן, קממבר, גבינה צהובה גרמנית עם פרחים מיובשים ועוד). 

 

גבינות

 

 

Masi /Serego Alighieri  Recioto Casal dei Ronchi Recioto Della Valpolicella Gargagnago 2008Masi /Serego Alighieri  Recioto Casal dei Ronchi Recioto Della Valpolicella Gargagnago 2008

יין אדום מתוק מאזורVenato  בצפון איטליה העשוי מענבים מיובשות (passito). יינני האזור אשר חיפשו דרך להעצים את הגוף והמורכבות של היינות שלהם, מצאו את הטכניקה של ייבוש הענבים לאחר הבציר כיעילה. כך פוחתת כמות המים מבלי לפגוע בטעמים ובמתיקות. טכניקה זו הייתה הבסיס לייצור יינות אמרונה המפורסמים שבהם, בניגוד ל- recioto התסיסה הושלמה. בעבר הייבוש נעשה על מחצלות קש, כיום התהליך נעשה בצורה מבוקרת בחדרים שהותאמו לכך.

מידע על היין ששתינו (באיטלקית).

רשמי טעימה: יין קינוח טוב. לא מתוק מידי לכיוון החצי יבש.מאד מדויק מבחינת כוונת אופי הערב. יין קינוח שנשתה בכיף מבלי להכביד.

 

 

 

 

 

לבסוף הגיעו השוקולדים והמקרונים של Pierre Marcolini ושוקולד לינדט.

 

שוקולדים ומקרונים

 

בערבים מסוג זה ישנם גירויים רבים: המפגש האנושי, הסיפורים (במקרה זה סיפורי חו"ל), האוכל וכמובן היינות. להפתעתי, למרות המספר הרב של הנושאים והתחושות המקיפות, לא יצאתי מהערב הזה בתחושה של עומס או כבדות. נהפוך הוא, הערב זרם בקצב נעים והיה מוצלח.
שוב תודה למארחים.

מבחינת היינות , לא היה אף יין שנתן נוק-אאוט לחבריו. כמובן שיין ההפתעה עורר עניין רב אבל גם האחרים קיבלו את הכבוד המגיע להם. כחובב בעיקר של יינות צרפתיים, לערב כזה יש עבורי תרומה גדולה הן מבחינת החוויה והן מבחינת הלמידה.

 

 סרטון כללי על יין בספרד

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

17 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת