00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סרטים, מוזיקה וכאלה

תחזיות אוסקר 2012 - 2.9.2011

פסטיבלי הקולנוע הבינלואמיים בוונציה ובטורונטו נמצאים בעיצומם (ליתר דיוק, הפסטיבל בוונציה עוד מעט נגמר, הפסטיבל בטורונטו עוד מעט מתחיל). עבור רוב חזאי האוסקר, זו היא התקופה שבה הכל הולך ומתחמם. בפסטיבלים האלה לרוב מוצגים לראשונה סרטים הנמצאים בעמדה מובילה במירוץ לאוסקר. ישנם סרטים שהבכורה שלהם מתרחשת בפסטיבלים, אבל כבר היה להם באזז לפני זה (דוגמה מהשנה שעברה - "ברבור שחור") ויש כאלה שהופכים למועמדי אוסקר מובילים רק אחרי שהוקרנו בפסטיבל ("נאום המלך"). לכן החלטתי שאני אכתוב תחזית בזמן הפסטיבלים, ושנייה ואחרת שהם ייגמרו. אחד השינויים שתראו הוא שהחלטתי (בהשראת בלוג האוסקר של אביעד שמיר) לדרג את הסרטים לפי רמת הסיכוי שלהם לקבל מועמדות, מכיוון שכידוע האקדמיה שינתה את חוקיה לכך שמספר המועמדים בקטגוריית הסרט הטוב ביותר יהיה בין 5 ל-10 בהתאם להתפלגות הקולות. בכל הקטגוריות ההימור על הזוכה מסומן באדום.

תהנו!

הסרט הטוב ביותר

1. סוס מלחמה - דרמת מלחמה של ספילברג, הפעם במלחמת העולם הראשונה
2. ג'יי. אדגר - דרמה ביוגרפית של קלינט איסטווד על ראש ה-FBI הספק הומו ג'יי אדגר הובר
3. נערה עם קעקוע דרקון - הרימייק של דייוויד פינצ'ר למותחן השבדי האפל
4. וושינגטון תחתית - דרמה פוליטית בבימויו של ג'ורג' קלוני
5. שיטה מסוכנת - דרמה פסיכולוגית של דייוויד קרוננברג על זייגמונד פרויד וקארל יונג
6. החפרפרת - דרמת ריגול על פי ג'ון לה קארה
7. מאניבול - דרמה קומית העוסקת במאמן בייסבול ובצוותו
8. היורשים - סרטו החדש של אלכנסדר פיין ("דרכים צדדיות") עם ג'ורג' קלוני בתפקיד הראשי
9. מרתה מרסי מיי מרלין - מותחן עצמאי שקטף את פרס הבמאי בפסטיבל סאנדנס
10. האומן - הסרט האילם הראשון מאז 1930

לכו תדעו, אולי יש להם סיכוי: השבוע שלי עם מרילין, רמפארט, אנונימוס, גברת הברזל, העזרה

הבמאי הטוב ביותר

סטיבן ספילברג - סוס מלחמה
דייוויד פינצ'ר - נערה עם קעקוע דרקון
קלינט איסטווד - ג'יי אדגר
תומאס אלפרדסון - החפרפרת
ג'ורג' קלוני - וושינגטון תחתית

השחקן הטוב ביותר

ליאונרדו דיקפריו - ג'יי. אדגר
בראד פיט
- מאניבול
גארי אולדמן - החפרפרת
ריאן גוסלינג - וושינגטון תחתית
מייקל פסבנדר
- שיטה מסוכנת

השחקנית הטובה ביותר

אליזבת' אולסן - מרתה מרסי מיי מרלין
טילדה סווינטון - חייבם לדבר על קווין                                                                       
מישל וויליאמס - השבוע שלי עם מרילין
מריל סטריפ
- אשת הברזל
רוני מארה
- נערה עם קעקוע דרקון

שחקן המשנה הטוב ביותר

כריסטופר פלאמר- בגינרס
ויגו מורטנסן
- שיטה מסוכנת
קנת' בראנה - השבוע שלי עם מרילין
פיליפ סימור הופמן - מאניבול
ארמי האמר - ג'יי. אדגר

שחקנית המשנה הטובה ביותר

שיילין וודלי - היורשים
אוטקביה ספנסר - העזרה
ויולה דייוויס - העזרה
מריסה טומיי
- וושינגטון תחתית
קירה נייטלי - שיטה מסוכנת

התסריט המקורי הטוב ביותר

ג'יי אדגר - דסטין לאנס בלייק
בגינרס - מייק מילס
מרתה מרסי מיי מרלין - שון דרקין
האומן - מייקל הזנייוויקיוס
בבוא הזמן - אנדרו ניקול

התסריט המעובד הטוב יותר

מאניבול - ארון סורקין, סטיבן זאיליאן
שיטה מסוכנת
- כריסטופר המפטון
וושינגטון תחתית - ג'ורג' קלוני, גרנט הסלוב
נערה עם קעקוע דרקון - סטיבן זאיליאן
היורשים - אלכסנדר פיין, ג'ים ראש, נט פיקסון

סרט האנימציה הטוב ביותר

פו הדוב
תזיזו ת'רגליים 2

רנגו

הסרט הזר הטוב ביותר

הערת שוליים (ישראל, יוסף סידר)
ויווה ריווה (קונגו, דג'ו טונדה ווה מונגה)
העור שבו אני חי (ספרד, פדרו אלמודובר)
היו זמנים באנטליה (טורקיה, נורי בילג' קיילאן)
עץ השיטה (ארגנטינה, פבלו ג'ורגלי)

הצילום הטוב ביותר

סוס מלחמה - יאנוש קאמינסקי
הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2 -  אדוארדו סיירה

עץ החיים
- עמנואל לובצקי

האומן - גיירמו שפילמן
החפרפרת
- הויטה ואן הויטמה

העריכה הטובה ביותר

סוס מלחמה - מייקל חאן
נערה עם קעקוע דרקון - קירק באקסטר, אנגוס וול

היורשים - קווין טנט
וושינגטון תחתית - סטיפן מיריונה
החפרפרת - דינו ג'ונאסטר

הפסקול הטוב ביותר

נערה עם קעקוע דרקון - אטיקוס רוס וטרנט רזנור
הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2 - אלכסנדר דסלפאט
החפרפרת - אלברטו איגלסיאס
שיטה מסוכנת
- האוורד שור
סוס מלחמה
- ג'ון וויליאמס

העיצוב האומנותי הטוב ביותר

סוס מלחמה
האומן
השבוע שלי עם מרילין
שיטה מסוכנת
הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2

עיצוב התלבושות הטוב ביותר

סוס מלחמה
ג'יי. אדגר
האומן
שיטה מסוכנת
השבוע שלי עם מרילין

הסאונד הטוב ביותר

סוס מלחמה

אקס מן: ההתחלה
ג'יי. אדגר
רובוטריקים 3
נערה עם קעקוע דרקון

עריכת הסאונד הטובה ביותר

סוס מלחמה
אקס מן: ההתחלה
רובוטריקים 3
הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק 2
נערה עם קעקוע דרקון

האפקטים המיוחדים הטובים ביותר

הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק 2
כוכב הקופים: המרד
סאקר פאנץ'
עץ החיים
רובוטריקים 3

האיפור הטוב ביותר

סוס מלחמה
השבוע שלי עם מרילין
ג'יי. אדגר

מכיוון שלאחרונה התחלתי להתכתב עם בלוגר אמריקאי שגם עוסק בתחזיות אוסקר, הנה גרסה אנגלית של התחזיות, כדי שהוא יוכל לקרוא:

84th Academy Awards Predictions

The Predicted Winner is marked in red

Best Picture
War Horse
The Girl with the Dragon Tattoo
J. Edgar
The Ides of March
A Dangerous Method
Tinker, Tailor, Soldier, Spy
Moneyball
Martha Marcy May Marlene
The Descendants
The Artist

Best Director
Tomas Alfredsson - Tinker, Tailor, Soldier, Spy
Steven Spielberg - War Horse
George Cloony - The Ides of March
David Fincher - The Girl with the Dragon Tattoo
Clint Eastwood - J. Edgar

Best Original Screenplay

Beginners - Mike Mills
Martha Marcy May Marlin - Sean Durkin
J. Edgar - Dustin Lance Black
The Artist -
Michel Hazanavicius
In Time - Andrew Niccol

Best Adapted Screenplay
The Descendants - Alexander Payne, Jum Rush, Nat Fixon
Moneyball - Aaron Sorkin, Zteven Zailian
A Dangerous Method - Christopher Hampton
The Ides of March - George Cloony - Grant Heslov
The Girl with the Dragon Tattoo - Steven Zailian

Best Actor
Michael Fassbender - A Dangerous Method
Ryan Gosling - The Ides of March
Leonrado DiCaprio - J. Edgar
Brad Pitt - Moneyball
Gary Oldman - Tinker, Tailor, Soldier, Spy
 
Best Actress
Roony Mara - The Girl with the Dargn Tattoo
Tilda Swindon - We Need to Talk about Kevin
Michelle Williams - My Week with Marylin
Maryl Streap - The Iron Lady
Elizbeth Olsen - Martha Marcy May Marlin


Best Supporting Actor
Christopher Plummer - Beginners
Phillip Symoure Hoffman - Moneyball
Army Hammer - J. Edgar
Vigo Mortensen - A Dangerous Method
Keneth Branagh - My Week with Mrylin

Best Supporting Actress
Keira Knighltly - A Dangerous Method 
Marisa Tomei - The Ides of March
Viola Davis - The Help

Octavia Spencar - The Help
Shylene Woodley - The Descendants

Best Animated Feature
Happy Feet 2
Rango
Winnie The Pooh

Best Foreign Langauge Film

The Skin that I Live In - Spain
Once Upon a Time in Anatalia - Turkey
Footnote - Israel

Las Acacias - Argentina
Viva Riva! - Congo

Best Cinematography
Tinker, Tailor, Soldier, Spy
War Horse
The Artist
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2
The Tree of Life

Best Film Editing
The Descendants
The Ides of March
The Girl with the Dragon Tattoo
War Horse
Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Best Art Direction
Harry Potter and the Deathly HAllows part 2
War Horse
A Dangerous Method
The Artist
My Week with Marylin

Best Costume Design
War Horse
A Dangerous Method
J. Edgar
My Week with Marylin
The Artist

Best Makeup
My Week with Marylin
J. Edgar
War Horse

Best Visual Effects
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2
Transformers 3
Sucker Punch
The Tree of Life
Rise of the Planet of the Apes

Best Original Score
The Girl with the Dargon Tattoo
War Horse
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2
A Dangerous Method
Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Best Sound Mixing
The Girl with the Dargon Tattoo
War Horse
Transformers 3
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2
J. Edgar

Best Sound Editing
The Girl with the Dargon Tattoo
War Horse
Transformers 3
X-Men: First Class
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

6 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שנאוצר משהו אלא אם צויין אחרת