77
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של שחרזדה

המלך, סם הפלאים והשודדים

במדינה  אחת שמע המלך, כי רופא מפורסם מאי-שם, המציא בחכמתו סם, אשר כל המורח בו את גופו אינו ניזוק לעולם. כששמע  המלך על תרופת פלא זו, החליט בליבו לצאת לדרך, לחפש את  הרופא הזה  ולקנות ממנו את הסם המופלא.לאחר דרך ארוכה מצא את הרופא והוא הציג לו את הסם המיוחד, תוך שהוא מונה בפניו את שבחיו ומעלותיו. המלך שנתפעל מאוד מן הסם, ביקש מהרופא שימרח את הסם  על גופו, ובתמורה לכך שלשל לידו תשלום הגון,  אך למרות זאת חשש, שמא זה מעשה תרמית ותחבולה לשמה?

בעודו מהרהר בדברבדרכו לביתו  פגעו בו שודדי המדבר, והחלו לירות בו חיצים שפגעו בו אך לא הזיקו לגופו, כשהבחינו בכך השודדים נפל עליהם אימה ופחד, ביצור כזה מעולם לא פגשו  יורים בו את חיצים, והוא נותר בריא ושלם.
המלך שלא איבד את עשתונותיו, החללקרוא לחבר השודדים בקול רם, שיבואו אליו, תוך שהוא מבטיח להם  נאמנה שלא פגע בהם לרעה. השודדים נעתרו לבקשתו ושבו על עקבותיהם לשמוע מה בפיו. המלך ששמח מאוד  לקראתם, החל להודות להם במילים חמות,  כיון שראו השודדים כך, הרהיבו עוז בנפשם ושאלו בפליאה גדולה: מה ראית לגמול לנו טובה תחת רעה? אנחנו באנו להרוג אותך, ולשדוד ממך את כל רכושך, ואתה מחזיר לנו עלינו ברכות?, מה פשר הדבר?

חייך המלך והשיב להם: דעו לכם, כי עבדתי קשה על מנת  לחזק את גופי, שלא יוכלו לשלוט  בו מיני נשק וחיצים,, עיניתי את כוחי בטלטולי דרכים ויצאתי לחפש אחר רופא שרקח סמים מיוחדים אשר כל המורח אותם גופו לא ניזוק משום חץ הפוגע בו, שלמתי לו במיטב כספי, אך תהיתי, באם  הסם הזה יש בו באמת סגולה לשמר את הגוף מן החיצים,או   לשוא בזבזתי את כספי, מי יודע אם יש ממש בסם זה ואם אין כל הענין בבחינת ברכה לבטלה ושמתי את כספי על קרן הצבי? מן השמים נזדמנתם בדרכי והוברר לי כי הסם שקניתי בכסף רב הוא באמת תרופה בדוקה יישר כוחכם! אלמלא אתם, הייתי נתון בעוגמת נפש כל משך נסיעתי, והייתי תוהה וחושש שמא נפלתי בפח שטמן לי רמאי שברמאים. מעתה ואילך יהיה ליבי סמוך ובטוח לצאת לדרך ללא מורא ופחד, ובכן טובה גדולה נתגלגלה לי על ידכם ועל כך חייב אני לכם שלמי תודה בואו  ונשתה יחדיו לחיים!

השודדים חשבו אותו למשוגע הניחו לו והלכו משם..,

ואילו אנחנו ,זהו הבראנו השבח לאל...אולי האבקה השפיעה עלינו, מי יודע?

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

6 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שחרזדה האחת אלא אם צויין אחרת