33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

Chablis - להסתכל ללבן בעיניים

לא פשוט לעבור טעימת יינות מזן אחד, מתת אזור אחד של יקב נחשב אחד. הניואנסים הקטנים מחייבים הרבה ריכוז וחך רגיש, סוג של מאבק. לאחר שהכוחות שבו בשלום לביתם הוכרזה התוצאה הבאה: יינות שאבלי ייחודיים ואינם דומים לרוב יינות השרדונה המוכרים לנו.

נושא טעימת היינות המדוברת היה Domaine William Fèvre Chablis.
את הטעימה שהתקיימה במרתף של "דרך היין" העביר Morgan Delacloche אחראי הייצוא של היקב. המנחה השרמנטי והחייכני ליווה את הטעימה בהרצאה על ההיסטוריה של האזור, על היקב, על הטרואר וענה על כל קושיה שעלתה.

רקע

ההיסטוריה המקומית דומה להיסטוריה הכללית של אזורי היין בצרפת. הרומאים היו הראשונים להתייחס בצורה מסודרת לנושא היין ולגפנים שהיו כבר באזור. הם לימדו את המקומיים איך לנהל כרם ושיטות להעברת יין. בימי הביניים הכרמים היו בידי הכנסייה (היין היה חשוב, בין היתר, לטקסים). הנזירים המשכילים שידעו קרוא וכתוב תעדו בצורה מסודרת את הכרמים ומצאו בעזרת ניסוי וטעיה את האזורים הטובים ביותר ומהם זני הענבים המניבים את התוצאות הטובות ביותר.

הקרבה של שאבלי לעיר Auxerre שבאמצעותה מצאו היינות שיוצרו באזור את דרכם לפריז (כ- 170 ק"מ צפונה) עזרה מאד בהתפתחות המקומית. יש לציין שנמצאו גם רשומות מהמאה ה-15 על מכירת יינות שאבלי למדינות נוספות, מה שמעיד על הצלחת היינות הללו במחוזות רבים. מרכזיותו של האזור משכה אליו גם מאבקים. מלחמות דת ופלישות מפרוסיה עשו שם שמות. למרות זאת האזור הצליח להשתקם בכל פעם מחדש. לאחר המהפכה הצרפתית האחוזות אמנם החליפו ידיים אך הן המשיכו לשגשג. בשיא, היו בשאבלי 380 אלף דונם כרמים. מחלות כמו הקימחון (mildew) ומגיפת הפילוקסרה (1887) פגעו אנושות בכרמים וגרמו לחיסול כמעט מוחלט של הגפנים הנטועות. ההתאוששות המשמעותית החלה רק לאחר מלחמת העולם השנייה. מיכון ושיטות למניעת קיפאון (של הגפנים ושל השורשים) כמו פיזור מים, תנורים ומערכות חשמל, סייעו לאזור רבות וכיום הוא עומד על למעלה מ- 45 אלף דונם.

 סרטון קצר על האזור ועל יינות האזור מפי ג'נסיס רובינסון

 Chablis

מקור השם הוא חיבור של שתי מילים קלטיות : CAB  - בית ו- LEAY - קרוב ליער. זהו תת האזור הצפוני והגדול ביותר מבין חמשת תתי האזורים בבורגון הקרוי על שם היישוב הנמצא במרכזו. הכינוי שאבלי הפך עם השנים לשם נרדף ליינות לבנים יבשים והיה מי שעשה בו שימוש מחוץ לאזור. כיום השימוש בשם מותר רק בייצור מקומי.

 הכפר וכרמים

 

 

היינות המיוצרים כאן הם 100% שרדונה, נתון שאינו מצוין על התווית. הגפנים גדלות באזור יחסית צפוני בצרפת על אדמת Kimmeridgian - קרקע "הסוחבת" איתה היסטוריה של מיליוני שנים כולל ים שכיסה את האזור כולו. מכאן כמות המאובנים הימיים הרבה ואיכויות יין שמתאימות באופן לא מפתיע לליווי צדפות ופירות ים אחרים.

דוגמה ל-Kimmeridgian

ניתן לאפיין את יינות האזור בשמות התואר הבאים:  מינימליזם, טוהר, מינראליות, אלגנטיות, חמיצות גבוהה, פירות ירוקים, אלכוהול נמוך (מזג אויר קר), ללא שמנוניות או טרופיות או ווניליות או טעמי עץ. כפי שציינתי קודם, לא השרדונה שנעשה באזורים חמים יותר ותוך שימוש בעץ בתהליך.

ה- INAO (Institut National des Appellations d'Origine) הסמיך ב- 1938 את ה- AOC (Appellation d'Origine Contrôlée) המקומי אשר קבע במשך מספר שנים את חוקי האזור ואת ארבע הדרגות המקובלות כיום :

Petit Chablis - כ- 6500 דונם כ- 14% מהשטח
Chablis - קצת יותר משלושים אלף דונם שהם כ- 67% מהשטח.
Chablis Premier Cru - כ- 7500 דונם שהם כ- 17% מהשטח. בדרגה זו 17 חלקות.
Chablis Grand Cru - כ- 1000 דונם שהם כ- 2% מהשטח. בדרגה זו 7 חלקות (Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Grenouilles, Valmur, Les Clos  ו-Blanchot). כל החלקות ממוקמות על גבעה אחת.
*  יש הבדלים בין המקורות בנוגע לנתוני השטח.

הכרמים מפוזרים בין יותר מ- 20 כפרים לאורך נהר Serein.

 

 סרטון של אתר מסחרי הסוקר בצורה מקיפה את האזור על חלקיו

 

Domaine William Fèvre

המשפחה הגיעה לאזור ב- 1750.
William כיום בן למעלה מ- 80 הקים את Domaine de la Maladière  והוציא ממנו את היין הראשון ב- 1959. אביוMaurice Fèvre  אף הוא היה ידוע כיינן מכובד. הוא שאף, ללא הצלחה, שבנו לא ימשיך להתעסק בתחום. פעילותו הרבה של William ראויה להערכה רבה. הוא פעל במישורים רבים:
קנה חלקות והרחיב את הנחלה בתחומי האזור המסורתי ;
נלחם מבית (לא בהצלחה) למנוע את הרחבת אזור הפיקוח. לטענתו שאבלי לא יכול לכלול יינות שהגפנים שלהם לא צמחו על המרכיב החשוב ביותר של האזור הלוא הוא ה- Kimmeridgian ;
נלחם בחוץ במניעת השימוש בכינוי שאבלי שהפך לכה נפוץ;
וכמובן דאג מאד לכרמים וליקב. הוא חיפש דרכים להתמודד עם הכפור שמהווה את נקודת החולשה של גידול הגפנים באזור.
המאבקים הרבים שניהל הסתיימו במכירת היקב ב- 1998 לבית השמפניה Henriot שברשותו בתים נוספים בבורגון כמו Bouchard Père et Fils.
William ממשיך להתעסק בתחום במקומות אחרים.

*  אנקדוטה -  William Fèvre הקתולי התגייר והתחתן עם יהודיה. הוא שיפץ את בית הכנסת ב- Yonne , כמו כן הוא שומר על קשר עם גורמי יין בישראל.

 

 סרטון בצרפתית שהוא למעשה כתבה המתארת את הפעילות הקשורה בבית הכנסת

 

 

כיום לבית יש 470 דונם כרמים מתוכם  152 דונם בכרמי ה-Grand Cru  (63 דונם ב- Bougros, 41 דונם ב-  Les Clos, 25 דונם ב- Les Preuses, 11 דונם ב- Valmur ו- 12 דונם ב- Vaudésir) ו- 120 דונם בכרמי ה- Premier Cru. הגפנים בממוצע בנות 30-60 שנה. לאחר המכירה היקב עבר לידיו של היינן Didier Séguier ונעשו בו מספר פעולות. ניתן למנות, בין היתר, בציר ידני; ברירה קפדנית של הגפנים והענבים; נשיאת הענבים בארגזים קטנים בכדי לצמצם את הלחצים על הענבים ובכך למנוע פגיעה בהם; התרחקות מטעם החביות על ידי צמצום השימוש בחביות עץ חדשות ושימוש (אם בכלל) בחביות עץ ישנות וסחיטה קצרה. כיום כ- 80% מהפעילות היא אורגנית. בשנים האחרונות היקב ביסס את מעמדו בשלישיה הפותחת של יצרני שאבלי. ליקב מגוון רחב של יינות וחלקם מיוצרים מענבים הנקנים ממגדלים אחרים. ניתן להבחין בנתון זה על תווית הבקבוק. רק תווית עם ציון מפורש של Domaine William Fèvre מעידה שהגפנים מקורם בכרמי היקב עצמו ולא ממקורות אחרים.

עוד על היקב ב- אתר הבית.

 

רשמי טעימה (TN) :

 

 

Domaine William Fèvre Chablis 2009

בציר 2009 היה  חם יחסית ולכן בשל. בין 5% ל-10% מהיין התיישן בחביות עץ ישנות מבושארד והיתר במיכלים.

TN: באף גופריתי, צבע מאד בהיר, לא מורכב בטעם, עגול מעט שמנוני, צעיר.

 

 

  Domaine William Fèvre Chablis Premier Cru Vaillons 2008

בציר 2008 עבר בשלום: חורף מתון, קיץ יבש וטמפרטורות כנדרש לאורך כל החזית (הגידול והבציר). ל-  Domaine יש 28 דונם בכרם Vaillons (מתוך 1040 דונם) הנמצא מדרום לכפר שבלי ולנהר. ב- 2008 עברו בו לטיפול אורגני. כ- 50% מהיין התיישן בחביות עץ במשך כשנה.

TN:  מורכב מקודמו. האף תואם יותר לפה. אמנם עדיין צעיר אך מכיל את מרכיב המינראליות, חמיצות מאזנת וטעם שיורי ארוך.

 

 Domaine William Fèvre Chablis Premier Cru Montée de Tonnerre 2008

ל-  Domaine  יש 15.8 דונם בכרם  Montée de Tonnerre (מתוך 430 דונם) הנמצא צפונית לכפר ולנהר לא רחוק מכרמי ה-  Grand Cru:  Les Closו- Les Blanchots.  כ- 50% מהיין התיישן בחביות עץ כעשרה חודשים והיתר במיכלי נירוסטה.

TN: באף הורגש ריח וטיבר. בפה מרירות בולטת. שוב יין צעיר שעוד לא ממש התפתח.

 

 

Domaine William Fèvre Chablis Premier Cru Vaulorent 2008

ל-  Domaine יש 36 דונם בכרם Vaulorent (מתוך 170 דונם) המצוי צפונית לכפר ולנהר בצמוד לכרם Les Preuses (כרם Grand Cru). רק שביל מפריד בין שני הכרמים. זהו ה-Premier Cru היחיד על ההר ולמעט ההגדרה הוא  Grand Cru מבחינת האיכות. כ- 50% מהיין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי כעשרה חודשים והיתרה במיכלי נירוסטה.

TN: מורכבות רבה באף: פרחים לבנים, אניס, אפילו מעושן. בפה שילוב מוצלח של כוח ועדינות. גוף מלא. מעט דבשי בסוף. המוכן מבין היינות עד כה, אם כי בהמשך מעט נחלש.

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru Vaudésir 2008

ל-  Domaine יש 12 דונם בכרם Vaudésir (מתוך 147 דונם). בשל מיקומו, הכרם יחסית מוגן מהרוח.

TN: באף פרחוני. גוף בינוני, אשכוליות, פחות חומציות. "חם". טעם שיורי ארוך מאד.

 

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru Valmur 2008

ל-  Domaine יש 11 דונם בכרם Valmur (מתוך 132 דונם). היין התיישן מעל לשנה בחביות עץ אלון צרפתי.

TN: האף לא בולט. בתחילה לימוניות מאד בולטת. בהמשך השתנה מאד לטובה.

 

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru Les Preuses 2008

ל-  Domaine יש 25 דונם בכרם Les Preuses (מתוך 114 דונם). היין התיישן מעל לשנה בחביות עץ אלון צרפתי.

TN: אף מעט "מלוכלך", מינראליות מאד חזקה (נזרק לאוויר ביטוי שאני לא מכיר "מינראליות טבעית"). מורכב, יחסית יותר נשי במהות ועם finesse.

 

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru Bougros Côte Bouguerots 2008

 כשמסתכלים על כרםBougros  (מתוך 126 דונם) ניתן לראות של-  Domaine יש בו מספר תתי חלקות שאינן מצויות זו לצד זו. ה-  Domaine מוציא מהכרם שני יינות Grand Cru. בטעימה קיבלנו את הנחשב מבין שניהם. היין המגיע מכאן מתיישן מעל לשנה בחביות עץ אלון צרפתי.

TN: מעושן מעט. חזק, מרירות גבוהה, טעם שיורי ארוך. רבים אהבו אותו. 

 

כרם Les Clos

 

 

כרם ה-Grand Cru  הגדול (260 דונם) והמפורסם ביותר מבין כרמי ה- Grand Cru  בשאבלי הוא כרם Les Clos. מאז ימי הנזירים הוא נחשב לחלקה הטובה ביותר באזור. ל-  Domaine יש בו 41 דונם. גם כאן היינות מתיישנים מעל שנה בחביות עץ אלון צרפתי.

 

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru les Clos 2008

כאמור הבציר היה יחסית חם.

TN: אף גופרתי. מאד מורכב ולמרות גילו מאד מאוזן. רב שכבתי. פרי וחמיצות בולטים וטובים. ממלא את הפה. בעל פוטנציאל התיישנות.

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru les Clos 2001

שנת 2001 מאופיינת בטמפרטורות נמוכות. היבול בה היה נמוך יחסית.

TN: בשיאו. האף מאד גופרתי. דוגמה לשאבלי מבוגר. צבע כהה יחסית. פטרולי. חייתי. טעמים טרופיים. אפרסק / דבש / חבוש. מוכן לשתייה.

 

Domaine William Fèvre Chablis Grand Cru les Clos 1998

הבציר הראשון תחת הבעלות החדשה ב- Domaine הכוללת את הפילוסופיה השונה של הבעלים החדשים no new oak. בסה"כ בציר עם נתוני מזג אוויר טובים.

TN: בירידה. יחסית מחומצן. היה מי שאהב את האף, אני לא. חסרה הרעננות שהייתה ביינות הקודמים. בפה מריר. היין הוכיח לי פעם נוספת שאני מעדיף שהיין שאני שותה יהיה אולי צעיר מידי מאשר מבוגר מידי. 

 

 

 לסיכום

יינות שאבלי שזוהו  בעבר כיינות לבנים פשוטים וחסרי ייחוס תופסים אט אט מקום חשוב יותר. היינות הללו מיועדים לשימור בינוני (חלקות Grand Cru) עד 12-15 שנה. היינות בדרגות הבסיס הם לשתייה מיידית או לטווח הקצר. מי שמחפש יינות לבנים אשר מתאימים לאקלים הישראלי ולמנות קלות או כאלה המבוססות על ים (בייחוד אוייסטרים ומיני צדפות) יוכל למצוא באזור זה את מבוקשו.

שני היינות מחלקת Les Clos המעולה (2008 ו- 2001) היו עבורי היינות הבולטים ביותר כשהם נותנים הצגת תכלית של יין צעיר יחסית לעומת יין מבוגר יחסית, שניהם עשויים היטב.

ההבדל בין הדרגות השונות מורגש בטעימה מסוג זה אך בקונטקסט אחר ובליווי אוכל נראה לי שאפילו מומחים יתקשו בהגדרת הניואנסים ובזיהוי החלקות.

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

15 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת