00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כל מיני הלכות

ספירת העומר

א  זמן ספירת העומר בלילה. ואם שכח לספור בתחילת הלילה סופר והולך כל הלילה. ולכתחילה נכון לספור רק אחר צאת הכוכבים (והוא כשלוש עשרה דקות זמניות אחר שקיעת החמה). וכן מנהג המדקדקים במצוות להמתין לצאת הכוכבים. אבל מן הדין אפילו אם סיימו תפילת ערבית בתוך הזמן של בין השמשות, ואם יפטרו הקהל לביתם מבלי קיום מצות ספירת העומר, קיים חשש שעל כל פנים חלק מן הציבור יבואו לידי שכחה ויפסידו לגמרי את מצות הספירה, לכן רשאים לספור העומר בברכה בתוך זמן בין השמשות, שהואיל וספירת העומר בזמן הזה מדרבנן, ספיקא דרבנן לקולא, ומותר לספור בבין השמשות.אבל אם לא שקעה החמה, אינם יכולים לספור ספירת העומר, ואפילו בערב שבת לאחר  קבלת  השבת,  אינם יכולים  לספור ספירת העומר  לפני השקיעה.

ב  המתפללערבית עם הציבור מבעוד יום בימי הספירה, סמוך לחשיכה, וסיימו התפילה בבין השמשות, וברצונם לספור מיד ספירת העומר בבין השמשות טרם ילכו לביתם, והיחיד הזה נוהג בכל לילה לספור העומר אחר צאת הכוכבים, כמנהג המדקדקים במצוות, אך מאידך הוא חושש פן ישכח לספור בביתו, ויפסיד לגמרי את מצות ספירת העומר בשאר הלילות, טוב שיספור עם הציבור בלי ברכה, ויחשוב ויתנה בדעתו לאמר: אם אשכח לספור בלילה בביתי, הריני סומך על ספירה זו לצאת בה ידי חובתי, ואם אזכור בלילה לספור העומר, אני מכוין שלא אצא ידי חובת ספירת העומר במה שאני מונה עכשיו עם הציבור. ואז               כשיזכור בלילה, יספור בברכה, כמנהגו הטוב לספור אחר צאת הכוכבים.

ג  מנהגירושלים לספור העומר אחר סיום עלינו לשבח.  וכך צריך לנהוג.

ד  ספירתהעומר צריכה להיות בדיבור בפיו ובשפתיו, אבל בהרהור לא יצא.   לכן  אם הרהר בלבד,  יכול לברך ולספור אחר כך בביטוי שפתיים.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל orielnisim אלא אם צויין אחרת