00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הכל מהכל

~~~~גלים גלים~~~~

הקדמה
אני חושבת שכבר כתבתי פה כמה פעמים, בדרכים שונות, על העובדה שלמחשבה שלנו יש כח, שהמחשבה שלנו יוצרת מציאות. שלכל מה שאנחנו חושבים, עושים, אומרים או מרגישים יש השפעה ע-נ-ק-י-ת, הרבה מעבר למה שאנחנו יכולים לדמיין אפילו. לא יכולים לדמיין מהי ההשפעה הזו, ולא עד כמה שהיא ע-נ-ק-י-ת.

אין גבולות, או עקרון האחדות
לכל אלה (מחשבה, רגש, פעולה, עשיה, אמירה וכד') יש השפעה על עצמנו, והשפעה על מי ועל מה שמסביבנו. העקרון השני של ההונה הוא: "אין גבולות מלבד הגבולות שאני קבעתי לעצמי", ואחת המשמעויות של העקרון הזה היא שאני גם משפיעה וגם מושפעת, שאין הפרדה ואין גבול ביני לבין האחר. על פי ההבנה שלי, מדובר על השפעה ברמה האנרגתית/תודעתית, ואפילו ברמה המעשית/התנהגותית אבל לא נכנס לזה עכשיו. העקרון הזה נמצא גם בבסיס "הקורס בניסים", שמדבר על כך שכולנו מאוחדים, מחוברים. המשפט "כשאני נרפא איני נרפא לבד" הוא דוגמה אחת לעקרון האחדות הזה. דוגמה נוספת היא כשאנחנו שמחים - אנחנו מיד שמים לב שהשמחה שלנו יוצרת שמחה אצל מי שסביבנו, ולהיפך - כשמישהו יקר לנו חולה, עצוב, כואב, סובל, אנחנו די מהר מוצאים את עצמנו סובלים גם כן, עצובים גם כן.

גלים גלים, או למה אני מספרת לכם את כל זה?
לי זה מאוד ברור שלכל מחשבה, רגש, התנהגות שלי יש השפעה ע-נ-ק-י-ת, אפילו בלתי מודעת. תמיד דמיינתי לעצמי את ההשפעה הזו כמו הגלים שנוצרים במים שזורקים אליה אבן או נופלת בהם טיפת גשם. גלים עגולים, סימטריים, שהולכים וגדלים, הולכים וגדלים, רחוק רחוק מהמקום בו נזרקה האבן:

היום ישבתי כמה דקות ליד הירקון בת"א, ועברה סירת מנוע קטנה בנחל. ופתאום גיליתי, שיש סוג אחר של גלים שהסירה הזו יצרה. היא יצרה גלים שלא היו סימטריים סביב הנקודה בה נוצרו, אלא גלים שהמרחק ביניהם הלך וגדל והתרחב ככל שהסירה התרחקה. וכשהמשכתי לחשוב על זה, הבנתי שכמו הגלים האלה, ככה גם ההשפעה שלנו הולכת וגדלה, ויותר מזה - היא הולכת וגדלה ככל שאנחנו רחוקים מהנקודה בה יצרנו את ההשפעה. ואנחנו ממשיכים להתקדם (כמו הסירה, שהמשיכה לשוט), וההשפעה נמשכת בצורה רציפה, והשובל של הגלים, כלומר ההשפעה שלנו, הולכת אחרינו לכל מקום. הולכת וגדלה, ומתעצמת, רחוק רחוק מהמקום שבו היא נוצרה:

 

אז מה עושים עם זה?
מבינים שיש לנו כח ועוצמה, שבכל רגע נתון יש לנו יכולת ע-נ-ק-י-ת להשפיע. יש לנו אחריות גדולה על המחשבות שלנו, על המעשים שלנו, על הרגשות שלנו, על המילים שלנו. זה נשמע קצת מלחיץ, אבל הבשורה הטובה היא שכמו שבחרנו בדרך מסוימת, אנחנו יכולים להחליט ולבחור בדרך אחרת, שתשנה ותשפיע בצורה אחרת. הבחירה לא מבטלת את מה שקרה, היא משנה את העוצמה והתגובה שלנו למה שקרה. כן, בכל רגע נתון, בכל מחשבה שלנו, בכל תגובה שלנו, בכל אמירה שלנו, יש לנו את זכות הבחירה - לבחור בכעס ובטינה, או לבחור בחמלה, בסליחה ובאהבה?

  פשוט לבחור באהבה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

19 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מממאיה35 אלא אם צויין אחרת