00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

להיות דולה- על הריון, לידה והורות

לנקות את החמץ הפנימי

לקראת הפסח הרשת מלאה בעצות מעצות שונות לניקוי החמץ החיצוני, וגם זה הפנימי- לעבוד על המידות, לא לומר לשון הרע, להתרחק מרכילות, לנסות להיות טובים יותר, נקיים יותר, בקיצור- אם כבר כל כך הרבה נכתב בנושא למה הרגיש לי נכון לחזור ולכתוב עליו?
ובכן, כשאני כותבת "לנקות את החמץ הפנימי" אני מתכוונת לנושא אחר לגמרי, אם כי כמובן שגם הוא קשור לניפוי וסילוק כל מה שלא נחוץ ולהגעה לאמת הפנימית שלנו, וכמובן- הדגש הוא לידה.

כשאנחנו עומדות בפני לידה, אנחנו מכינות את עצמינו מכל הבחינות- פיסית: מארגנות תיק, עוברות קורס הכנה ללידה, עושות עיסויים מעיסויים שונים וכן הלאה והלאה. נפשית: מנסות לעכל את העובדה שעוד מעט יהיה פה עוד מישהו, מישהו שנצטרך לדאוג לו ולטפל בו, שיהיה רק שלנו ושכל האחריות עליו תהיה בידינו (ועבודת העיכול הזו קשה וברוב הפעמים כמעט בלתי אפשרית עד לרגע שבו תחזיקי לראשונה את האוצר שלך בידייך), מתכוננות לצד הרגשי שבלידה, להתמודדות עם כאב, עם חוסר האפשרות לדעת איך תתפתח הלידה וכו'. רוחנית: מנסות להשיג כמה שיותר כלים רוחניים שיעזרו לנו להתחזק לקראת הלידה, להגיע אליה ללא פחד, מתוך אמונה שלימה בכוחותינו.

מהי התמונה של לידה שאנחנו מציירות במוחינו ושהיא זו ש(כנראה) מובילה אותנו לכל ההתכוננויות האלו? סביר להניח שמה שאת מציירת בעיני רוחך מורכב מלידות שראית בטלויזיה ובקולנוע, מלידות של חברות או מכרות או סתם נשמות טובות שסיפרו לך בפרוטרוט על חוויות הלידה שלהן, מידע שרכשת מספרים שונים, מפורומים ומאתרי אינטרנט... בעיני, לנקות את החמץ הפנימי אומר להסיר את כל התמונות המורכבות האלו ולשבת עם עצמך, ממש לבד, באוירה נעימה ורגועה- ולדמיין את לידת החלומות שלך. להסיר כל חמץ, כל פירור של חוסר חיוביות, של התקדמות איטית או לא טובה או לא מספיקה, ולאמץ ראיה אופטימית על הלידה שלך. אחרי שדמיינת לעצמך את הלידה הכי טובה שיכולה להיות לך כתבי את סיפור הלידה שלך. כתבי אותו בפירוט- איך זה התחיל? איך התמודדת? מה עשו הסובבים אותך? מי תמך בך? איך הוא/ היא תמכו בך? הקפידי לכתוב את הסיפור כפי שדמיינת אותו, כפי שחלמת אותו, כפי שאת רוצה אותו- בלי שום טיפת "חמץ". נסי להגיע לאמת הפנימית שלך- איך את באמת רוצה שזה יקרה? מהו החלום הכי גדול שלך לגבי הלידה?

כשיש בידיך סיפור לידה חלומי שכזה (ואני כמובן מאחלת לך שהוא יתגשם במלואו!), קראי אותו ובדקי- מהן הנקודות המרכזיות שעולות ממנו? מהם הדברים שהופכים את הלידה שבסיפור ללידת חלומות מבחינתך? רשמי לפנייך את הנקודות האלו כדי שתוכלי להשתמש בהן במהלך הלידה- גם אם היא לא תתפתח בדיוק לפי מה שדמיינת, עדיין יהיו לך כלים להפוך אותה ללידת חלומות חיובית ומעצימה.

רוצה דוגמא? בבקשה: ג' דמיינה את הלידה הרביעית שלה כלידת בית. היא ציירה בעיני רוחה לידה טבעית לחלוטין, בתוך בריכת מים, כשבחוץ חשוך ואת הבית מאירים רק אורות רכים של נרות ריחניים. היא דמיינה את עצמה מחזיקה את תינוקה הרך בחיבוק חם, עוטפת אותו באהבה, בלי התערבות של אף גורם חיצוני. אבל המציאות היתה שונה- הערכות המשקל של העובר היו גבוהות ולידת בית לא היתה אפשרית. יותר מכך- אף רופא לא הסכים לאפשר לג' ללדת בלידה וגינלית, וההמלצה החד משמעית היתה ללדת בלידה קיסרית. חלומה של ג' התנפץ, והיא הניחה לעצמה להתאבל עליו, אבל לאחר תקופת אבל קצרה הבינה שעדיין יש בכוחה להשיג חווית לידה חלומית שתשאב מתוך הסיפור המקורי את האלמנטים המשמעותיים ותנפה את כל החמץ החוצה.

ג' החלה להתכונן ללידה הקיסרית שלה- היא בררה עם עצמה מהן הנקודות החשובות לה והגיעה למסקנה שמדובר במספר דברים מרכזיים: ראשית, הרצון שלה בלידת בית נבע מתוך הרצון ללוות את העובר שלה במסעו לעולם בלי הפרעות מסביב, בלי שתצטרך להתרכז במוניטורים מצפצפים, בבדיקות פנימיות וכן הלאה- היא פשוט רצתה להיות שם איתו נטו. כמובן שבלידה קיסרית אין אפשרות למציאות כזו, אבל השעות שלפני הלידה הן שעות שמתאימות מאוד לעריכת מעין טקס של ליווי התינוק במסעו לעולם. אם בלידה רגילה מקדימות את רגע הלידה עצמו שעות של צירים, כאן יקדימו את רגע הלידה עצמו שעות נטולות כאב וצורך בהתמודדות, שבמהלכן ניתן לעשות כל מה שמתאים על מנת להביא את הנשמה החדשה לעולם בדיוק כפי שג' דמיינה- ללא התערבות, בפרטיות, בחדרה המוצף אור רך של נרות ריחניים. ג' ובעלה ישבו יחד וחשבו על הרגעים הללו שלפני הלידה, עוד לפני שהם יוצאים לבית החולים, והכינו מעין טקס שבו היו רוצים לקבל את פניו של התינוק שלהם. בדיעבד מתארת ג' את השעות הללו כשעות קסומות במיוחד, שעות שבהן הרגישה ממש איך היא מלווה את בנה, שרה לו ומדברת אליו, מקבלת את פניו לעולם כשהיא יודעת שבעוד זמן קצר ממש תוכל גם להחזיק בו במציאות. 

נקודה נוספת שהיתה מאוד משמעותית לג' בלידה היתה האפשרות להחזיק את בנה מיד כשיוולד ולהעניק לו כניסה רכה ועוטפת לעולם. בחדר הניתוח המואר באורות ניאון ומקורר לטמפרטורה מקפיאה הדבר לא היה אפשרי, אבל ג' מצאה פתרון אחר- בעלה קיבל את התינוק לידיו ומיד החזיק אותו עליו, במגע עור לעור, וכך שהה איתו במהלך השעה הראשונה שלאחר הלידה (מחוץ לחדר הניתוח כמובן). ברגע שג' התאוששה מהניתוח היא קיבלה את התינוק לידיה וחיבקה אותו בחום, עטפה אותו באהבה הרבה שהיא חשה אליו ואיפשרה לעצמה ולבנה להתמסר זה לזו ולערוך היכרות אחד עם השניה. גם הזמן הזה זכור לג' כזמן מיוחד וקסום.

בסופו של דבר חוותה ג' לידה קסומה, אמנם לא לידת החלומות הראשונית לה ציפתה אבל בהחלט לידה לכל דבר, לידה חוויתית וטובה שהשאירה עליה רושם עז ואופטימי, והיא שמחה במיוחד על כך שהצליחה להעניק לבנה את התחלת החיים החיובית שאותה דמיינה לכל אורך הדרך. בלידה שלה לא היה שום חמץ- היא הצליחה לנקות אותו לגמרי ממחשבותיה ולפיכך גם מתחושותיה. לא היה בה פחד, כעס, אכזבה, חוסר מוכנות להתמודד עם המצב- היתה בה השלמה, קבלה של המציאות, משחק עם הכלים החדשים באופן שיתאים לה בצורה המקסימלית, אופטימיות, שמחה.

אני מאחלת לכל אחת מכן שתגשים את סיפור לידת החלומות שלה, ושתצליח לנקות מתוכה את החמץ ולראות את הטוב שבלידה. ללדת בשמחה- זה אפשרי וזה בידינו, אם רק נקדיש לזה מחשבה!

אני מזמינה אותך לקבל ממני במתנה את סדרת סרטוני הוידאו שתעזור לך להפוך את זה למציאות ותעניק לך את הכלים לעשות את הלידה הבאה שלך ללידת החלומות. לחצי כאן והמתנה תשלח מיידית לתיבת המייל שלך.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

5 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל imahit אלא אם צויין אחרת