00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עולם הסאטירה

בריונות בכבישים חלק שני

12/04/2011

בשבוע שעבר העליתי את הפוסט בריונות בכבישים, מאחר וקוראי הזכירו לי שישנם עוד כמה סוגי בריונות רכזתי אותם לפרק ב' למי שפספס נא להכנס לפרק א'  הקישור.

  המוטו שלי הינו שהאשמה בתאונות הדרכים בדרכים הבינעירוניות הוא עקב התשתיות הגרועות. התאונות בתוך הערים הן ברובן לחובת הנהגים. הכבישים בארצנו  סלולים ברשלנות, השילוט מטעה את הנהגים וחלקם עושים שטויות ועל זאת אכתוב פוסט נוסף. עבירות של אי ציות לתמרורים ורמזורים הן מובנות מאליו אך בכל אופן הבריונים גונבים רמזורים, מפגשי רכבת ופסים לבנים. בסוף הרשומה נא להתייחס גם לסקר, תודה על שיתוף הפעולה.

בריון אדום - הבריון האדום הוא אחד הרוצחים השקטים הוא צופר וכועס על הנהג שלפניו שההין לעצור ברמזור באור צהוב, אצלו אין אור אדום אצלו זה לעולם "ירוק בורדו" כששוטר עוצר אותו הוא תמיד בחוצפתו יבטיח לו שנכנס בירוק לצומת. לאן אתה ממהר יא רוצח את הזמן שאתה "חוסך" תבזבז או בבית המשפט או בבתי החולים. חציית רמזור באור אדום היא רשלנות פושעת מצד הבריון. תראו את הסרטון.

בריון פורע חוק - בריון שאינו מציית לתמרורים, שלט עצור בשבילו אינו קיים, פס לבן? מי זה המטומטם שצבע כאן את הסימון, רמזור אדום כבר אמרנו, מעבר חצייה הוא לא רואה ממטר, נהיגה במהירות מופרזת בעיקר בשטח בנוי. אי חגירת חגורות בטיחות היא עבירה שבה הנהג אמנם אינו מזיק לכם אך אם קרתה תאונה תוצאותיה חמורות.

בריון חסכן - נהגים רבים חוסכים כסף על טיפולים במכוניתם. החיסכון באי החלפת הצמיגים ושיפוץ מערכת ההגה והבלמים. "תעשה לי תיקון חפיף" הם אומרים למכונאים "בטיפול הבא אני אחליף!!!" אתם מבינים כ 50% מכלי הרכב מסביבכם אינם בטיחותיים. ישנם נהגים שמחליפים גלגלים לקראת הטסט וממשיכים אח"כ לנהוג עם צמיגים ישנים.  בחברות תובלה שמנהלות צי של משאיות חסכון בהחלפת צמיגים עלול לעלות לרבים מאיתנו בחיים. כל יום אני רואה משאיות שנוסעות עם גלגלים שחוקים ולעיתים קרועים. זה אקדח המונח על השולחן.

בריון רקדן - הוא למד לרקוד טנגו או סלסה? ואת הפרקטיקה הוא עושה בכביש. רקדן וירטואוז גם אם הנתיבים חסומים הוא  מתפתל בין המכוניות ומכריח את כולם לאפשר לו להדחק אחרת הוא ידרוך לכם על הרגליים. אין לו זמן לאותת או להסתכל במראה הוא הרי רוקד אז תהנו ממנו. כשאני רואה את הרקדנים בכבישים, אני שתמיד נוהג רק בימין, מאט כדי לאפשר לרקדן לגלות כישורים. בכדי להוריד את הרקדנים מהכבישים חייבים להראות להם את עצמם איך הם נראים.

בריון "אוי טעיתי" - בריון זה בד"כ עושה תרגיל של פנייה שמאלה מנתיב המורה לו לנהוג ישר. הוא נדחק בפראות למסלול השמאלי לפני הצומת ממש או בתוך הצומת והנהג שומר החוק בד"כ מוותר לו למה?. בצמתים מועדים לפורענות יש למקם שוטרים שיעשו בי"ס לעבריינים. נכון פה ושם ישנם נהגים שטועים כיוון שכפי שאמרתי השילוט אולי מבלבל. אך נהג צייתן שטועה רואים עליו שהוא "יורם" כי הוא מבקש יפה להשתלב ואנו נשמח לעזור לו.

בריון "אנגלי" -  זהו הנהג/ת שחזרו מטיול באנגליה והם נוהגים כמו שם במסלול השמאלי. הנהג/ת אינם מבינים מדוע מאותתים להם, ברוב המקרים הם מסתכלים במראה רק כדי לראות אם הם יפים. הטיפוס האנגלי שחייב לפנות שמאלה בעוד שלושה ק"מ נכנס לנתיב השמאלי ונוהג לאט ע"מ לא לפספס את הפנייה. שופטי התעבורה חייבים להעניש נהגים אלו במעבר טסט מחדש!!!

בריון אורות - סוג זה של נהגים/ות יסנוורו אתכם בכביש, הם תמיד נוהגים באורות  גבוהים. למיטב הערכתי או שהם סובלים מבעיית ראיית לילה (בריון חולני) או שאין לו מושג איך מתפעלים את המכונית. בין אם הוא ממולך ובין אם הוא מאחוריך אורות גבוהים הם לעיתים גורמים לתאונה.

בריון טייקון - הכביש שייך לאבא שלו והוא עושה לכם טובה שנותן לכם להשתמש בו. הוא מרשה לעצמו לחנות בחנייה כפולה ותורם את חלקו בחסימת התנועה. הוא מוצא חנייה בצומת גם אם היא עמוסה. "אני חוזר עוד דקה אז מה קרה?" לעיתים קרובות הוא גם נוהג בנתיב השמאלי 60 קמ"ש כי הוא עסוק בסלולר, בגילוח ועוד. כאן גם נכלול את בריוני החנייה, הוא תופס שתי חניות כי ככה לימדו אותו או שאינו יודע לנהוג ולחנות בקוים התוחמים.

בריון חוסם - הוא נכנס לצומת שהיא חסומה ואם ישנם עוד כמה "תלמידים" תוך שנייה הצומת פקוקה.

בריון נת"צ - הנת"צ (נתיב תחבורה ציבורית) מיועד לעזור לכל הנהגים ולדחוק את הרכב הציבורי למסלול מיוחד, אך כיוון שהוא עמוס פחות מיתר המסלולים מיד מתעורר הבריון ומנצל הזדמנות. אך משטרת התנועה כדי להביא תפוקה ביחוד בסוף החודש זורעת מלכודות. אז נכנס גיבורנו לפעולה. הוא נוהג בנת"צ ומאותת כל הזמן שמאלה כביכול הוא צריך להשתלב בתנועה. אך הוא חותך בפתאומיות לתוך רכבכם כיוון שהבחין במלכודת המשטרה.

בריון שוטר - שוטרי משטרת התנועה מסכנים את עצמם אך בעיקר את הנהגים כאשר הם מזנקים בפתאומיות לתוך הכביש כדי לדוג את הנהג העבריין. מישהו חזק כנראה יושב להם על הראש ולוחץ להביא תפוקה מה זה מלחמה?  אך השוטר הבריון הוא זה שמניח מלכודת בתוך הערים ביחוד בימי השישי ויוצר עומס מלאכותי ברגע שהוא תפס את הדג הראשון כולם משקשקים ועוצרים בעצור כמו שכתוב בספרים וטור המכוניות הממתינות מתארך.

בריון הולך רגל - קופץ לכביש בשטח מת, לא מסתכל לימין או לשמאל שהנהג יעצור. כמו כן יש את הולכי הרגל שחוצים את הכביש באיטיות מכוונת כי בא להם. ואחרונים הם הילדים והנערים שמשחקים בכביש רולטת מוות. וכן מחליקי הגלגיליות שמסכנים את עצמם בין המכוניות. לו הבריונים הקטנים היו נענשים בידי השוטרים היו נגמרים המשחקים.

לסיכום באמת התאמצתי למצוא עוד תריסר בריונים, יתכן וניתן לפרוט סוג זה או אחר לפרוטרוט, אך המטרה היא לסמן את הרעות החולות ולנסות להעביר מסר קליט. תנו כבוד לחוקי התנועה הם סה"כ מיועדים לעזור לכולנו להגיע הביתה בשלום.

  אני קורא לכם ידידי הקוראים נא הפיצו זאת בין החברים, תקדישו לנושא הנהיגה הנכונה זמן בשיחות הכיתה, החוג החברתי אך השורה התחתונה ביחוד לנהגים הצעירים. תפסיקו להתגאות בנצחונות קטנים בכביש. האמינו לי בסוף השנה אין נצחונות יש רק קורבנות. וביחוד לרוכבים הדו גלגלים. הכביש הינו מקום מסוכן, אך עבורכם הינו מסוכן עשרות מונים.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

39 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לעגן צמרת אלא אם צויין אחרת