00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עמיש ועוד

הרוצחים מאיתמר - כן עכשיו!

כן, עכשיו זה הזמן. בדיוק כרגע זה הזמן המתאים להגיד את האמת.

אומרים לנו, לא עכשיו כשמתינו מוטלים לפנינו, ואני אומר ההפך - דווקא עכשיו שהמתים מוטלים לפנינו, דווקא זה הזמן להגיד את האמת והאמת קשה. זה הזמן להגיד בקול רם - ההתנחלות והכיבוש הם פשע ואסון. את מחיר הכיבוש משלמים הנרצחים מההתנחלויות בדיוק כמו שאר תושבי השטחים הכבושים. עכשיו זה הרגע המתאים להגיד כי כשיש שקט ולא קורה שום דבר ממילא אף אחד לא רוצה לשמוע כלום.

האומרים "לא עכשיו" מזכירים לי את אנשי "שקט יורים" שבחסותם נכנסה ישראל להרפתקאות צבאיות קשות ורעות. הם מזכירים לי את אלו שאומרים "אין תופסים אדם בשעת צערו" על מנת לחפות על מעשי רוע ואכזריות או את אלו שפולטים שבר פסוק אחר התלוש ממקומו "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו". ואני אומר שאסור לנו להסתתר מאחורי הקלישאות הללו וחובה עלינו להגיד את הדברים הנכונים, כואבים ככל שיהיו.

והנה הדברים

1. ההקשר המדיני - הטבח באיתמר איננו מקרה בודד שנחת עלינו מהירח, הטבח באיתמר חייב להבחן גם בהקשר המדיני והפוליטי, וההקשר הוא שלטון הכיבוש שישראל מקיימת בשטחים הכבושים. כל מי שמנסה להעלים את העובדה הקיומית הזו הוא דמגוג ושקרן. כל מי שמנופף בתמונות פרנוגרפיות של ילדים מתים ולא מספר את האמת המדינית והפוליטית אינו אלא נבל.

2. ההיסטוריה של איתמר - איתמר הוא ישוב בלתי חוקי, שנבנה על שוד וגזל של אדמות פלשתינאיות ויש לו היסטוריה של מעשי אכזריות ונבלה כלפי כל סובביו. תושבי איתמר אינם עדר של שיות תמימות, ההפך הוא הנכון. איתמר הוא ישוב של פורעים, פוגרומיסטים ורוצחים שידם בכל ויד כל בם. לפלשתינאים תושבי האזור יש חשבון דמים ארוך עם היישוב המפוקפק הזה ומי שמנסה להציג מצב שבו יש רק ילדים יהודים תמימים מול רוצחים אינו אלא שקרן. 

3. למי זה טוב - צריך להגיד את האמת לגבי מי שיוצא נשכר ממעשי רצח נתעבים כאלה. מי שמרויח, מי שנהנה, מי שעולה כפורח בעקבות האסונות הם המתנחלים והחמאס. כל שאר בני האדם בישראל רק נפגעים קשות ממעשי טרור. זוהי האמת הפשוטה - הימין מרויח מהטרור, כוחו עולה והוא מתחזק. המתנחלים מקבלים עוד כסף, עוד ישובים, עוד הקלות ועוד כח. במקרה הזה הרווח המיידי היה 100 בתים לכל נפש שנרצחה אבל זו רק המקדמה. וזה בדיוק הזמן להזכר במה שאמר יצחק רבין שנרצח בידי איש ימין דתי, הוא אמר שהחמאס והימין הם בני ברית. הרצח באיתמר מוכיח לכולנו עד כמה הוא צדק. 

4. למי זה אכפת - ועוד אמת אין כאן אבל לאומי ואין הזדהות לאומית. רוב הציבור מושך בכתפיו וחושב לעצמו שנמאס לו מהסיפורים הללו בשטחים הכבושים, שאין לו כבר כח וחשק לשמוע את הצווחות של המתנחלים, אין לו שום סימפטיה לדמעות התנין שלהם, אין לו סבלנות לגלגולי העיניים וכל מה שהוא רוצה שהמתנחלים וחבריהם מהחמאס יצאו לו כבר מהעיניים.

5. מי שמח וצוהל - ועוד אמת היא שהימין והמתנחלים שמחים וצוהלים עם הרצח. השמחה שתקפה את הימין לנוכח הפיגוע משתווה רק לשמחת פורים המתקרבת אלינו. (זוכרים את "פורים שמח" ביום הטבח במערת המכפלה?). אין שום דבר שמסב להם יותר עונג מאשר שמחת ההוכחה שה"שמאל" טועה ושהם צודקים. אין כמוהם לרקוד על הדם ולקבל לגיטימציה לכל אמירה מתועבת שרק עולה בדעתם. זה כולל את כולם, החל משרים ורבנים ראשיים ועד לאחרוני הטוקבקיסטים בכל אתר סהרורי.

ניתן להוסיף עוד אי אלו אמיתות שהימין מנסה להסתיר אבל דומני כי גם אלו שהבאתי הן די והותר.

לבי עם משפחת פוגל, הן הנרצחים והן הנותרים בחיים. הם לא רצו להיות סמל לשום דבר, הם רק רצו לחיות את חייהם כפי אמונתם ודרכם. הם הוטעו והם משלמים באופן אישי את מחיר הטירוף של הימין הישראלי. הם אינם "קרבנות שלום" כמו שאוהב הימין הפשיסטי ללגלג, הם קרבנות הכיבוש.

הערה מאוחרת: היום הגישו ראשי המתנחבלים תביעת דיבה נגד נרי לבנה שאמרה את האמת - איתמר הוא ישוב של פורעים ורוצחים

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

3 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ע מיש אלא אם צויין אחרת