00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פוסט, ציוני!

גם המחבל הוא בן אדם

רציתי לכתוב על שבת קודש, תכננתי לערוך גם רשימה היתולית לכבוד חג הפורים הממשמש ובא. אך הטבח הנורא באיתמר בליל שבת קודש, שבוע לפני חג הפורים סיכל את כוונותי.

אבא אודי, אמא רותי, יואב בן 11, אלעד בן 4, הדס בת שלושה חודשים ה' יקום דמם. חמישה בני משפחה אחת נטבחו באכזריות לאחר שסיימו את סעודת השבת ופרשו לישון.

"חיות" "תתי אדם" ושלל תיאורים דומים, זו הדרך האנושית להתמודד עם זוועה שביצע בן למין שלנו, בן אדם. אנו מגדירים את אישיותו של הרוצח כדי להבדיל אותו מאיתנו, בני התרבות. בנסיון לעכל את הזוועה, אנו בעצם מסבירים את המניע לרצח וכי ניתן לעשות? מטבע החיה לטרוף.

טבע האדם להעמיד עצמו במקום הנפגעים על מנת לחוש את גודל שברם. סביר להניח כי גם לרוצח יש משפחה, אולי ילדים רכים הממלאים את ליבו, הורים להם הוא דואג, אולי אפילו אחיינים קטנים שהוא נהנה להשתעשע עימם. למרות הכל, לא רעדה ידו של הנבל כשנעץ סכין בליבו של ילד רך ולקח את חייה של הדס הקטנה. יואב ואלעד הם בני גילם של יקיריו, אודי ורותי הם בני גילו. לרוצח לא היה כל קושי לדמות בנפשו את גודל האסון שהוא יוצר.

דלת בית משפחת פוגלהרוצח אינו חיית טרף, הוא אדם. לא תת אדם, אלא בן אנוש ככל אחד מאיתנו. את הנורא שחולל עשה בהכרה צלולה מתוך אמונה בלתי נתפסת בצדקת הדרך. כדי להוביל את עצמך לביצוע טבח, אדם נזקק למערכת כוללת שתעוות את טבעו ואת מצפונו. את המערכת הזאת מספקת מדי יום הרשות הפלסטינית לאזרחיה באמצעות מערכת החינוך, התקשורת, התרבות וכל אמצעי אחר. את המערכת הזאת מממנים אויבי ישראל בעולם ומסייעים לה אויבי ישראל מקרבנו.

משניגש המחבל אל כליו, תר בעיניו אחר סכין חד, יצא מביתו כשהוא ממשמש בכיסו בכל שעה לוודא שהמאכלת עודנה תחת ידו. כאשר פרץ את גדר היישוב איתמר, כשפרץ אל בית משפחת פוגל ועד שרצח את נפשותיהם של חמשת הקדושים, לב האדם שבו הוצף ברעל ההסתה והשנאה שהוחדר לרוחו ונפשו כל שנות חייו. כשדקר למות את אודי, רותי, יואב, אלעד, והדס, היה זה מעשה ידי אדם, לא חייה רעה. אדם שהורעל בשיטתיות.

לו יכולנו לתמלל את מחשבותיו של הרוצח מן הרגע שנתגבשה ההחלטה בליבו, עד לרגע שנעץ את סכינו בלב משפחת פוגל, היה זה כתב אישום חמור בעוון רצח וסיוע לרצח נגד האויב הערבי וסייעניו היהודים. למעלה מעשרים שנה שגורמים בתוכנו אינם חדלים מלדרוש ברבים העברת שטחים ואמצעים לפלסטינים. אותם עיתונאים ואנשי רוח, שופטים ופרקליטים השמים רגל גסה במאמצי המדינה להקהל ולעמוד על נפשה, לא עשו מאומה על מנת להפסיק את מערכת החינוך לרצח הקיימת באוכלוסיה הפלסטינית.

תמונת המצב ידועה לכל, גם לשמאלן הקיצון ביותר. הרשות הפלסטינית והפולקלור בקרבה, מעודדים רצח יהודים בכל אמצעי העומד לרשותם. לאנשים אלו מטיף אחוז זעיר ורב השפעה להעניק עוד ועוד יכולת, עוד ועוד ערי מקלט. בידי דור ערבי צעיר ומוסת הם מבקשים להפקיד את בטחון היהודים. כל רצח מורכב ממניע ומיכולת. את המניע מספקת מערכת ההסתה הפלסטינית, את היכולת העניקו פושעי אוסלו לדורותיהם.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

11 תגובות

"חבר הלאומים"
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דניאל ינאי אלא אם צויין אחרת