55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

נקמת דם ילד קטן...

הפיגוע בהתנחלות איתמר מזעזע, מרתיח וכואב ועם כל זאת מן הראוי לשאול מה אנחנו עושים במקומות כאלה ולא עוד אלא לוקחים עמנו את ילדינו הרכים ומסַכנים אותם לשווא.

במה דברים אמורים?

מן המפורסמות היא שההתנחלויות היוו מאז ומעולם מקור לבעיות למדינת ישראל בין אם אתם ימניים בדעותיכם ובין אם שמאליים. התיישבות באזורים לא לנו אף שלדעתנו הם שייכים לנו - מן הסתם תגרור עִמה סכסוך ארוך, מתמשך ועקוב מדם. הולכים יהודים ומתיישבים בלב אזור ערבי, וכי מה הם מצפים? שהנכבשים יֵשבו בשקט ולא ינידו עפעף? אז ודאי שיקום מי מהם וינסה להתנגד בכוח בצורה של פיגוע.

שלא תהיינה אי־הבנות, אני מגנה בתקיפות, בחריפות ובצורה שאינה משתמעת לשתי פנים את הפיגוע המזוויע, כואב לי על המשפחה שנטבחה ובמיוחד על הילדים הרכים והתינוקת שנהרגו. הם לא חטאו במאומה, והם משלמים בחייהם על מעשי אביהם, בבחינת אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה. אלא מה? שאני חושב שהטבח הזה צפוי מראש מן הטעם שהראיתי לעיל: כשאתה מתיישב באזור לא לך עליך לצפות להתנגדות מצד מי שפלשת לשטחו. 
לכן אם כבר החלטת להתיישב בשטח מעורר מחלוקת, נקרא לזה כך, עליך לקחת בחשבון שתהיה התנגדות. אם לקחת בחשבון את העניין הזה, עליך לדאוג לשמירה ולאבטחה יומם וליל ללא הפסקה ובמיוחד עליך להגן על ילדיך הקטנים ועדיף שלא תביא אותם לאזורים כאלה. ובמילים אחרות: אתה רוצה להשתגע, לשים את נפשך בכפך - תשתגע לבד, אל תערב בעניין ילדים קטנים שלא פשעו.

כל עוד לא עשית זאת - לא התגוננת מפני תושבי השטח שכבשת ולא הוצאת את הילדים מן הטירוף שלך - אל לך לבוא בטרוניות כלפי אויביך ואל לך להלין עליהם, שהרי אתה היית מתנהג בדיוק כמותם לו היית במצבם, ולמעשה התנהגת כמותם בעברך (נכון יותר: אבות אבותיך התנהגו). אלא מה? שלא זו בלבד שיש טרוניות עוד הולכים ומבצעים "תג מחיר", פשעי נקמה מגונים שאינם מובילים אותנו לשום מקום.
זה הרי מגוחך: ישראל הביאה את הפלסטינים להתנהג כפי שהם מתנהגים באמצעות כיבוש ארוך ומתמשך, זלזול, פגיעה בחפים מפשע וחוסר התחשבות (ואני עוד זוכר שישראל הרגה כ־500 ילדים ב"עופרת יצוקה" והרסה מסגדים על מתפלליהם) - ואחרי שהפלסטינים מתנהגים כפי שמצופה מכל עם כבוש להתנהג אז ישראל טוענת שאין "פרטנר" לשלום ומבצעת פעולות תגמול ו"תגי מחיר". עד מתי? אינכם מבינים שכך זה לא יסתיים לעולם? כל עוד תכבשו שטחים לא לכם תימשך שפיכות הדמים והשלום לא ייראה באופק.
אם אתם מודעים לכך, אם אתם אומרים שאינכם מעוניינים בשלום - מכבד את דעתכם רק אל תצפו מהעם הכבוש לנהוג באיפוק, כי זה לא יקרה. 

הטבח במשפחת פוגל מזעזע ומזוויע לכל הדעות, רצח ילדים ותינוקות הוא מעשה נורא הראוי לכל גינוי. אבל  אחרי ההלם והאבל ואחרי היגון והצער צריכים לשבת ולתת את הדין לשאלות ולתמיהות שהוצגו לעיל.  

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

90 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת