00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אהבת חינם

אמרות חכמה, ציטוטים ומשפטים של ריצ`ארד באך

ריצ'רד באך, הסופר האמריקאי בן זמננו, השאיר את חותמו על מליוני אנשים ברחבי העולם ברבי המכר שפרסם, ביניהם: 'תעתועים', 'אין מקום שהוא רחוק מדי', 'אין דבר מקרי' וכמובן 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף'.
באך הצליח לשזור בעלילות שבספריו מסרים אוניברסליים ועל-זמניים אודות נצחיות הנשמה, יחסי מורה-תלמיד, מהותו הפנימית של האדם וחשיבות האהבה בחיינו.
אספתי כאן מספר ציטוטים מספריו השונים, המציגים את גישתו היפה לחיים, לאדם ולמקומו בעולם.

תהנו!

ינון"חובתך היחידה בכל גילגול-חיים היא להיות נאמן לעצמך". (מתוך 'תעתועים')

  

"הלמידה היא גילוי הדברים שאתה כבר יודע. בעשייה אתה מראה כי אתה יודע אותם". (מתוך 'תעתועים')"אל תאמין למראה עיניך. כל שהן מראות לך הוא גבול בלבד. התבונן בכוח הבנתך, גלה את הדברים הידועים לך מכבר ותמצא את הדרך לעוף". (מתוך 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף')"מצפונך הוא קול קורא במדבר אנוכיותך. האזן לו". (מתוך 'תעתועים')"אין לךְ יום הולדת, כי תמיד היית; מעולם לא נולדת, ולעולם לא תמותי. אינךְ הילדה של מי שאת מכנה בשם אבא ואמא, אלה חברתם להרפתקה במסע בהיר להבנת הדברים כפי שהם." (מתוך 'אין מקום שהוא רחוק מדי')
"השאלות הפשוטות ביותר הן גם העמוקות ביותר. היכן נולדת? היכן ביתך? לאן מועדות פניך? מה מעשיך? חשוב על כל אלה מפעם לפעם, וראה כיצד משתנות תשובותיך". (מתוך 'תעתועים')

  


"הנך מונחה בחייך על-ידי אותו יצור לומד שבתוכך, אותה עצמות רוחנית שובבה שהיא עצמותך האמיתית". (מתוך 'תעתועים')"מה שחשוב, הוא שאתה תדע את האמת. עד שלא תדע אותה, עד שלא תבין אותה באמת, תוכל להציגה רק בדרכים זעירות ובעזרה מבחוץ, של מכונות, של אנשים, של ציפורים. אבל זכור, גם אם האמת אינה ידועה לך, אין זה הופך אותה ללא אמיתית." (מתוך 'אין מקום שהוא רחוק מדי')"טען כי מוגבל אתה, ואז תגלה כי אכן כך הוא". (מתוך 'תעתועים')
"אתה זוכר, ג'ונתן, מה אמרת לפני זמן רב על כך שיש לאהוב את העדה למדי על-מנת לחזור אליה ולסייע לה ללמוד?"  - "כמובן."  - "איני מבין כיצד אתה מצליח לאהוב המון של ציפורים שזה-עתה ניסה להורגך."  - "הו פלטש, לא זאת אתה אוהב! אינך אוהב שנאה ורשע, כמובן. עליך ללמוד לראות את השחף האמיתי, את הטוב הצפון בכל אחד מהם, ולסייע להם לראות זאת בעצמם. זוהי משמעות האהבה בעיני." (מתוך 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף')"אין בנמצא בעיה שאינה טומנת בחובה מתנה עבורך. אתה מחפש לך בעיות כיוון שאתה זקוק למתנותיהן". (מתוך 'תעתועים')"הרי זה טבעו של אדם, לנסות להתגבר על מגבלותיו, להוכיח את חירותו. לא האתגר העומד בפנינו הוא שמגדיר מי אנחנו ולְמה אנו נעשים, אלא הדרך שבה אנו מתמודדים עם אותו אתגר: האם אנו משליכים גפרור בוער אל החורבן, או עמלים לשקמו, שלב אחרי שלב, עד שנגיע לחופש". (מתוך 'אין דבר מקרי')"מיינארד השחף, ניתנה בידך החירות להיות עצמך, עצמך האמיתי כאן ועכשיו, ודבר לא יוכל לעמוד בדרכך. זהו חוקו של השחף הגדול, החוק שהינו."  - "האם אומר אתה שאוכל לעוף?"  - "אומר אני שחופשי אתה." (מתוך 'ג'ונתן ליווינגסטון השחף')


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

15 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ינון פיאמנטה אלא אם צויין אחרת