00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אב במשרה מלאה

עברנו דירה

מכתב הרבנים, קצב וחמורו של משיח

העיתונות רועשת וגועשת בעקבות מכתב הרבנים, שתמכו במשה קצב לאחר שהורשע במעשי אונס ומעשה מגונה. האמת, לא הופתעתי ולא הזדעזעתי. מה כבר מצפים מחבורת ההזויים האלה שבזמן האחרון נטלו לעצמם את תפקיד ניהול המדינה?

כבר שנים שרבני "הציונות הדתית", ובראשם הרב אבינר, מטיפים כנגד מדינת ישראל, כנגד שלטון החוק וכנגד הדמוקרטיה. פעם זה מכתב התומך בהרחקת סטודנטים ערבים מדירות בצפת ופעם זה מכתב הקורא לסרבנות לפינוי ישובים, פעם זו תמיכה בספר "הלכתי" שמצדיק פגיעה בגויים ופעם זה קידוש פעולות הלינץ` שעושים המתנחלים באוכלוסיה הכפרית הפלסטינית. הציונות הדתית מזמן איבדה את דרכה, ככל הנראה נפל עליה מורא ההנהגה החרדית, והיא מנסה להתחרות בה.

רבנים כמו אבינר יתנו את ידם להתנהגות פסולה, בין אם זה מעשים מגונים לכאורה שביצע הרב מוטי אלון בתלמידיו, ובין אם זה מעשי אונס ומעשים מגונים שביצע הנשיא לשעבר משה קצב. מה שמעניין אותם זה שמירה על ההגמוניה הגברית, ה"אולד בויז קלאב", שבו סולחים לבנים על "מעשי קונדס" כמו אונס והתעללות. מה שמעניין הוא שהמעשים שבהם חשוד מוטי אלון, ובהם הורשע משה קצב אסורים לחלוטין לפי דין תורה. או שבעצם התורה מכשירה אונס? לפי הרב אבינר כנראה שכן. מה כבר מצפים מרבנים שמצדיקים התעללות בנשים בבתי הדין הרבניים בשם ההלכה היהודית?

הציונות הדתית רכבה על גבה של התנועה הציונית ותמכה בה כל עוד המטרות של התנועה הציונית שירתו את המטרות ההלכתיות של הרבנים. את המדינה הזו בנו חילונים בעיקר, ובטח לא רבנים הזויים כמו הרב אבינר. כשהמדינה סטתה לשיטתם מהכיוון הרצוי, יצירת מדינת הלכה, הם פונים נגדה - מטיפים לסרבנות נגד פינוי ישובים, מטיפים לביזוי סמלי השלטון וצה"ל, מטיפים לביזוי בית המשפט ועוד. מבחינתם לא יכול להיות בית משפט שבו ישבו, רחמנא ליצלן, שתי נשים שופטות ושופט גוי, שיעז לשפוט אדם שומר מצוות, מניח תפילין ומנשק מזוזות (ולפי הכרעת הדין בבית המשפט - עסוק גם בנישוק דברים אחרים), ועוד יעז לקבוע שהוא אשם, שלא על פי דין תורה. שהרי לפי דין תורה נשים פסולות לעדות, אז מה פתאום מביאים "מתלוננות" שיעידו נגד קצב?

אל תטעו במתק השפתיים של ראשי הציונות הדתית, שקוראים ל"סובלנות", "אהבת הארץ" ומדברים על תרומת בני הישיבות הציוניות ליחידות המובחרות בצה"ל. הם תומכים במדינה כל עוד המדינה תשרת את המטרות שלהם. ברגע שהמדינה מנסה להגשים את יעודה - יצירת חברה חילונית, ליברלית, דמוקרטית, הם יפנו נגדה וימרידו את הציבור שלהם כנגדה.

הציבור הדתי-לאומי והציבור החילוני במדינת ישראל נמצאים על מסלול התנגשות. הבעיה של החילונים היא ההתבטלות בפני כל מה שמריח "דתי", כאילו שהעגלה החילונית ריקה מתוכן. מה שהרבנים מכנים "קירוב לבבות" הוא למעשה הכשרת הלבבות ליצירת מדינת הלכה. זו המטרה האמיתית של הציבור הדתי, בין שהוא דתי-לאומי ובין שהוא חרדי. החרדים רק אומרים את האמת. הדתיים הלאומיים מסווים אותה בססמאות ריקות. מדי פעם האמת המרה מזקרת לעין לאחר איזה מכתב או פרסום "פסק הלכה" גזעני. הרבנים האלה יעדיפו לכסות על מעשים מגונים בישיבות שלהם, על מעשי אונס והתעללות בתוך הקהילות שלהם, העיקר לא לפנות ל"ערכאות של גויים", העיקר לשמר את ההגמוניה השוביניסטית-הלכתית שלהם, תוך דיבור על יופיה של "תורת ישראל" וההלכה. מי שמכם לדבר בשם התורה? בשם אלוהים? האם התורה היהודית תעדיף את האנס על פני הנאנסת? כנראה שכן, לפי אותם רבנים.

ומי מממן את הרבנים האלה? אנחנו. חמורו של משיח. אנחנו נותנים להם כסף שיוכלו לפרסם מכתבים כאלה, פסקי הלכה או ידרשו דרשות גזעניות נגד האוכלוסיה הלא יהודית בישראל. אנחנו מחזקים אותם בכך שהם לא מוקעים מן החברה. כל עוד נמשיך להוריד את הראש, ניתן להם לשלוט כאן.

חופש הביטוי הוא ערך מקודש בחברה הדמוקרטית, ויש לקדשו גם ביחס להתבטאויות תמיכה של רבנים הזויים באנס מורשע. העניין הוא שהמדינה לא צריכה לממן את פעולתם של אותם רבנים. רוצה הרב אבינר לכתוב דברי הבל ולקרוא לסרבנות לציות לשלטון הדמוקרטי ובמוסדותיו, שיעשה זאת אחרי שיפסיק לקבל מימון מהמדינה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

7 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דרור כהנוביץ אלא אם צויין אחרת