55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

כאשר יענו אותו כן יצביע נתניהו

05/02/2011

בנימין נתניהו
נתניהו. מתי הוא יופל מהשלטון?
התמונה לקוחה מכאן.

מה אתם אומרים על ההפיכה במצרים? ובתוניסיה? ובישראל? אה, סליחה, בישראל עדיין לא הייתה הפיכה וספק אם תהיה.

במה דברים אמורים?

העולם מתעב עריצוּת, שונא שחיתות וסולד מהתנהלות ממשל פגומה. בימים אלו ממש אנו מקבלים לכך הוכחות מתוניסיה וממצרים שמאסו בשלטון הרודני ובשחיתות שפשתה בשלטון. העוני גובר, מוצרי יסוד מתייקרים, הפער בין עניים לעשירים מתעצם והולך - אז מה נותר לעשות? הפיכה במלוא מובן המילה. 

תוניסיה ומצרים קרובות לשחרור מעול הרודנות, ולנו לא נותר אלא לקנא בהן. המצרים והתוניסאים בעלי מודעוּת חברתית ופוליטית רבה, הם קצו בשחיתות ובמשטר הרודני ששולט עליהם. השאלה המהותית היא מתי ישראל תתעורר גם היא ותעורר הפיכה בשלטון?
האמת היא שזו שאלה רטורית, שאלה שהתשובה עליה ידועה מראש, והיא: לעולם לא. ומדוע? מפני שבישראל, בניגוד לשאר העולם, אין מודעות חברתית ופוליטית חזקה, אם בכלל, בישראל שולטות האדישות בעם, הפילוג וחוסר האחדות. בישראל כל אחד דואג לעצמו. זו הסיבה לכך שבישראל לעולם לא תתעורר הפיכה בשלטון, בבחינת "וכאשר יענו אותו כן יצביע נתניהו וכן יספוג יריקה בפרצופו."  

לצערם של הישראלים, אילו גזֵרות שלא יטילו עליהם, איזה זלזול שלא יופגן כלפיהם - הם יישארו באדישותם הנצחית, יתלוננו וילינו אבל ימשיכו לשלם ויוסיפו לסבול, כדברי השיר "הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם."
אז נכון, מתארגנות פה ושם הפגנות, נערכים מדי פעם בפעם עיצומים ואפילו שביתות, ועכשיו אנו שומעים על ניסיון לחרם על הדלק. זה נחמד ויפה, אבל זה לא מה שיביא לשינוי המיוחל. לישראל דרוש עם אמיץ, מלוכד ומאוחד, רודף צדק ולא מושחת כדי לעורר הפיכה בשלטון. מאחר שבישראל העם אינו עומד בדרישות אלו, לא צפויה הפיכה בקרוב ולא בכלל.

הישראלים מפולגים בינם לבין עצמם. די להסתכל במספר המפלגות בכנסת ובאלו הרוצות להיבחר לכנסת כדי לראות את הפילוג (ושימו לב - מפלגה, שורשהּ פל"ג, לשון פילוג, משמע שככל שיש יותר מפלגות כן העם מפולג יותר, מפולג בדעותיו, מפולג בעמדותיו ומפולג בדרכיו). כשהגזענות והאפליה בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין שכנינו חוגגות (וראה הקריאה שלא להעסיק עובדים ערבים ושלא להשכיר להם דירות); כשהסלידה, שלא לומר השנאה והתיעוב, בין מגזרים בתוכנו נמצאת בשיאהּ (ואין צריך להכביר מילים על היחסים בין: חרדים-חילוניים, אשכנזים-ספרדים, גברים-נשים, אתיופים-רוסים-צברים, הומוסקסואלים-סטרייטים וכיו"ב); כשהאטימות והאדישות שולטות כאן - איכה תתעורר הפיכה?

כשאני רואה את ההפיכה שמתרחשת ברגעים אלו ממש במצרים ואת זו שהתרחשה בתוניסיה, לא נותר לי אלא להוריד את הכובע בפני אותן המדינות, לומר "כל הכבוד!" ולקנא בהן שמאסו בשחיתות. הלוואי שאצלנו תתעורר הפיכה שכזו. לצערי, אין סיכוי שזה יקרה, לפחות לא בימיי. 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

51 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת