00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עמיש ועוד

האמנם נאצים?

כשיש מי שמעז להצביע על הדמיון בין הנעשה בישראל לאווירה ששררה בגרמניה בשנות עליית הנאציזם, רבים מתנפלים חזרה בטענה שישראל לא מתכוונת להשמיד את הערבים וכי כל הבעיה נובעת מכך שאנחנו במצב של סכסוך לאומי ודתי ללא קשר לגזענות.

ובכן, זה נגמר. היום כבר מדברים על מחנות השמדה, וכרגיל - מי שמעלה את הרעיון הם אנשי דת נשואי פנים.

לעתים אנו סבורים כי אנשים מונעים מכח רעיונות גדולים של מנהיגים או אידאולוגים חשובים, ולא היא. רבים מאד מזרמי העומק בחברה הישראלית מתחילים אצל נבלים אנשי שוליים והם חודרים לאט לאט אל מרכז הבמה. אנו נוטים לעתים להתעלם מביריוני השוליים הללו, לעתים אנו מכנים אותם עשבים שוטים ולפתע אנחנו מוצאים אותם במרכז הערוגה. רבים מחוקרי תולדות המהפכה הצרפתית הופתעו לגלות את הכוחות המניעים שעמדו מאחורי האירועים ששינו לעד את פני צרפת והעולם המערבי. רבים סברו כי המהפכה באה בהשפעת הוגים ופילוסופים שדברו וכתבו על זכויות האדם, על חופש שוויון ואחווה. במחקר יסודי שנערך על אלפי גליונות עיתונים ופשקוילים שהודפסו בפריז בין 1789 ל 1794 לא מצאו אף ציטוט אחד מדברי ההוגים הגדולים! ערימות החומר שנאסף היו בדרך כלל אוסף של דברי הסתה נמוכים, קריאות לחיסול ולרצח, שקרים, הכפשות והשמצות כלפי יריבים ושאר חומרים בזויים שנכתבו לרוב בלשון עממית ועילגת.

לכן, כשאנחנו מבקשים לדעת לאן זזה החברה הישראלית לא צריך לחפש גבוה, מספיק להסתכל נמוך. אם חשבנו פעם שהנבל הזה מאיר כהנא הוא נמוך אז טעינו, היום הוא במקום טוב באמצע. אם חשבנו שהקריאות לגירוש ערבים זה שוליים, היום זה מרכז. ואם חשבנו שקריאות להרג, חיסול, רצח והשמדה של יריבים פוליטיים זה שוליים, אז בהחלט יתכן שגם הפעם נמצא את עצמנו טועים טעות חמורה ובטרם נדע מה קרה זה כבר יקרה.

אתם בטח חושבים שאני מגזים, שאני סתם עוד סמולני היסטרי, אבל אני לא. את הסנונית הראשונה ראיתי היום, מי שימשיך לחפש ימצא עוד כאלה. רק עניין של זמן.

היום מצאתי ב YNET את המאמר הזה של אודי אלוני. אני לא מת על אודי אלוני, יש לי לא מעט נגד מעשיו ועמדותיו. אני גם לא מבין בקולנוע ולכן אגיד רק שאני מרצוני החפשי לא אוציא כסף על מנת לראות את הסרטים שלו. אבל לא בזאת העניין. קראו מה הוא כותב:

"בשבועון, המחולק בבתי הכנסת בסופי שבוע, שעליו חתומים רבנים מהשורה הראשונה של הציונות הדתית מופיע מאמר מערכת, החושף את כוונותיהם האמיתיות של חותמי מכתב הרבנים. ... מתאר הגיליון את חזון הציונות הדתית כחזון קיום מצוות רצח-עם במחנות השמדה, שייבנו על ידי יהודים טהורים. במאמר נכתב בבוז, איך הרבנים - שאינם תומכים באופן מלא במכתב הרבנים הגזעני, כנראה גם לא יושיטו בבוא היום יד למילוי מצוות התורה הקדושה של רצח-עם. במאמר הם שואלים בקשר לרבנים המתלבטים: "האם את ריכוז העמלקים במחנות השמדה הם ישאירו לאחרים או אולי יכריעו שמחיית עמלק כבר לא רלוונטית. ימים יגידו". 

תקראו טוב טוב ובזהירות, כמוני כמוכם, לא האמנתי למראה עיני, אודי אלוני מצא עיתון של דתיים שנוזף ברבנים שלא ישתתפו במצווה הגדולה של ריכוז העמלקים במחנות השמדה לשם חיסולם ומחייתם מעל פני האדמה. אנא זכרו כי השמדת עמלק היא מצווה מהתורה. לא סתם קשקשת של רבנים, זה בא ישר מהר סיני.

לא התעצלתי ומצאתי את האתר של העתון הזה. לעתון קוראים מעייני הישועה ושם אכן כתוב מה שאלוני מצטט. (בקטע העוסק ב"רבני קריירה")

הנה, תקראו בעצמכם:האם אלו אנשי שוליים?

איננו יודעים מי בדיוק היודונאצי שכתב את זה. אבל מה שאנחנו כן יודעים הוא מי אחראי לעתון הזה ומיהם נותני החסות ההלכתית שעל פיהם ישק דבר. ובכן שימו לב - ראש וראשון הוא מרדכי אליהו. הטרוריסט לשעבר שהתפגר לא מזמן שהיה מייסד העמותה שמוציאה את הפשקויל הזה ומחלקת אותו בבתי הכנסת.


 מרדכי אליהו, מחבל טרוריסט, ראשון לציון ומתיר דם נקיים


מייד לאחריו באים יעקב אריאל מרמת גן שהוא בין הקיצוניים שברבנים החיים היום, אחריו החומץ בן חומץ שמואל אליהו הרב של צפת, הנבל שהצית את אש האלימות והגזענות בצפת ואשר יזם את מכתב הרבנים ואחרון אחרון חביב, שלמה אבינר. הנוכל פוסק ההלכות שנטפל לנשים הפותות שבאו להתייעץ אתו על ענייניהן האינטימיים.

אנחנו כחילוניים אולי בזים לאנשים הללו ולדומיהם אולם בין חסידיהם הם נחשבים לקדושים אם לא למעלה מזה.

ועל כן, למרות שהדברים נראים לנו כה מוזרים אין לנו אלא להודות בצער (אם כי ללא הפתעה) כי רבנים חשובים בישראל נותנים את חסותם לקריאות השמדה נגד "עמלק". ולא סתם השמדה בעלמא, לא סתם הריגה במלחמה, לא מלחמת גוג ומגוג, לא בידי שמיים, אלא בידי בני אדם. כדוגמת הנאצים שבנו מחנות השמדה למחיית העם היהודי, כך גם רוצים יהודים דתיים, במדינת ישראל, בחסותם של רבנים חשובים, לבנות ולהקים מחנות השמדה. כאן בארצנו שלנו.

(חבר הפנה את תשומת לבי לכך שהנאצים מעולם לא פרסמו את קיומם של מחנות השמדה, אפילו הם התביישו במעשיהם אבל הצדיקים שלנו, בחסות רבניהם, לא מתביישים כנראה בשום דבר)


מיהו עמלק

לא נותר לנו אלא לברר מיהו העמלק הזה שהם רוצים להשמיד. אני כמובן לא אכנס לבירור הלכתי, אבל  לפי מה שזכור לי, העמלק מתחדש מדור לדור ולכל דור יש את העמלקים שאותם הוא מצווה להשמיד. אם מתחילה הם היו אנשים שזינבו בקצה מחנה היוצאים ממצרים הרי שברבות הימים הם הפכו להיות האויב המיתולוגי של עם ישראל. שמעתי פעם או שקראתי שעל פי הגמרה כבר אין עמלק, שהסיפור סגור. אבל לפי מה שאני רואה בפשקוילים - העמלק עדיין חי וקיים.

מאחר והעמלקים הם גוף גמיש, ניתן לצרף אליו ולהחסיר ממנו אנשים על פי הצורך. לאחרונה נוסף עמלקי חדש, הריהו חבר הכנסת מש"ס (הרב) חיים אמסלם. עתון ש"ס "מיום ליום" כינה אותו עמלק. נכון כי יום לאחר מכן בא אלי ישי וברוב חסדו הסיר אותו מרשימת העמלקים והחזיר אותו לקהל ישראל אבל המקרה הזה יכול ללמדנו רבות.

מה שאני למד מכך שאני אישית עמלק. אם עדיין לא צורפתי לעמלקים הרי שבבוא יום פקודה בהחלט יצרפו אותי. ולא רק אותי, גם אתכם יצרפו. כל מי שלא אתם הוא עמלק. כל מי שיפקפק בכך שתורתנו הקדושה קוראת להקים מחנות השמדה לעמלקים הרי הוא עמלק.

ואל תזלזלו באזהרתי זו. זכרו כי גם בגרמניה הנאצית, לאחר עליית היטלר לשלטון, עוד היו יהודים שקיוו שהכל יהיה בסדר. כמותם, גם אנחנו עלולים לטעות ולא להרגיש שצורפנו  לעמלקים ושהאקציה הגדולה כבר מתארגנת.

לצערי אין לי מסקנות מעשיות, אבל ראו הוזהרתם.


אני מצרף כאן שלשה קישורים שעוסקים בנושא:

1. "רב צעיר" - ככל הנראה המקום הראשון שהעלה את זה לרשת. אתר של דתיים.

2. "תיקון עולם" של ריצ'רד סילברסטין מארה"ב, אוהב ישראל קטן מאד אבל לפעמים אומר דברים נוקבים ונכונים. גם הוא כתב על הפרשה הזו. לא לגמרי מדוייק אבל ראוי לקריאה

3. החברים של ג'ורג' של יוסי גורביץ'. כפי שכבר ציינתי בעבר אני מאד מעריך את הכתיבה שלו למרות שהוא אנטיפת מדאורייתא

4. מאמר חשוב של ד"ר שלמה פישר באתר סרוגים. שימו לב גם לסהרורים המגיבים

5. מיהו עמלק? מנוול בשם לבנון מצא את עמלק בבית המשפט העליון של מדינת ישראל

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ע מיש אלא אם צויין אחרת