00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פוסט, ציוני!

קווי המדירים

חנפנות זו תכונה דוחה. בקרב המגזרים המושמצים בישראל, תמיד ימצא חובש כיפה סרוגה שישא שלט בהפגנת שלום עכשיו, או אישה חרדית המתמודדת על מקום ברשימת מרצ לכנסת. כי כגודל העליבות שבתופעה, כך גודל הפיתוי למצוא חן בעיני הנאורים כביכול.

את החשד לחרפה הזאת אני מבקש להסיר מעצמי בטרם אעסוק בגופו של עניין, אין לי חפץ בנשיקות שונא ואיני מתפעל כלל מעולם התוכן של אלו המבקשים להצר את רגליו של החרדי בישראל. ה' הוא מלכנו ולו אנחנו עבדים.

התחבורה הציבורית היא הכלי המרכזי המשמש את הציבור החרדי שלרוב אינו מחזיק במכונית פרטית משלו וגם אילו ביכולתו לרכוש אחת כזאת, אין כל בני משפחתו יכולים להידחק פנימה. קווי התחבורה והחברות המפעילות אותן תופסות נתח נכבד משיחות החולין של החרדי, לרוב תהיה בפיו תלונה על שירות לקוי וכדומה. זר יתקשה להבין כיצד עניין טכני כל כך זוכה למקום של כבוד בהתעניינות הציבורית.

במשך שנים רבות איש לא העלה בדעתו שיש להפריד בין גברים לנשים הנוסעים יחדיו באוטובוס, מאז ומתמיד נהגו גברים ונשים שלא לישב זה לצד זו על אף שאין בכך מניעה הלכתית, קוד ההתנהגות אינו כתוב אך ידוע לכל. לפתע קמו להם צדיקים מטעם עצמם ובפיהם דרישה לשדרג את אורח החיים החרדי, דרישות ההלכה הכתובה אינן מספקות את הצורך הבוער בליבם להתקדש, דברי התורה המסורים מדור אל דור נחשבים בעיניהם כמיושנים ובלתי מעודכנים ליצר הרע המודרני.

קווי מהדרין הם קראו להמצאה המעליבה הזאת, שכחו לרגע את מקור ההידור שנאמר בתורה "זה אלי ואנוהו", שכחו שיש בורא לעולם שקבע "זאת התורה לא תהא מוחלפת". את מקומו של אלהי השמים תפסה הארץ ותאוותיה שאין רצונם לעמול ולכבוש ומשכך יוטל כובד המשא על כתפיהן של הנשים שתטנה שכמן לסבול ומקומן יובטח בירכתי האוטובוס, ריבונו העולם נדחק אף הוא הצידה שלא יפריע במלאכת הקודש.

האמת היא שממציאי שטות זו אין בינם לבין הידור שום קו מחבר. רגלם רגל גאווה וגרונם נטויה להמציא חומרות שעד עתה לא נפסק כמותן באף ספר הלכתי ידוע, אך המהדרים אינם חשים לרגע לכך, הם ימשיכו לעסוק בטירוף אשר בעקשנות תמוהה ישייכו לדת משה. את ההידור הפכו להדרה.

קשה להבין מהיכן שאבו הם את חוצפתם להשפיל את בנות ישראל, להכריז עליהן כאביזריהו דעריות ולהחביאן מחשש עינא בישא. מנין להם עזות המצח להושיב בנותיהם ונשותיהם מאחור כדרך עבדים נרצעים ומנהג בהמות ואילו את גופם המדושן ירווחו על המושבים הנוחים יותר בקדמת הרכב הציבורי. מי שמם לקבוע עבור אישה פלונית איפה יותר לה לשבת ומהו הקו המפריד בינה לבין המין העליון. ובכלל, כיצד אינם נרעדים מלהשתמש בתורת ה' כקרדום לחפור בו עבור יצרים אפלים.

את האלוקים אני ירא, אינני בא מכח ערכי הנאורים כי אם בשם ה'. אינני מחשיב במאומה את המבקשים לשדרג את היהדות ולהתאימה לזמננו, דרישתם להקל בעקרונות ההלכה מגוחכת בעיני וחסרת כל חשיבות. אך לא פחות בזויים בעיני הדורשים לשדרג את היהדות ולהחמיר בדרישות ההלכה, לדעתם העניה סעיפי השלחן ערוך אינם רלוונטיים יותר. אלו גם אלו מגלים פנים בתורה בקוצר דעתם ובאוזלת מחשבתם.

זו זעקה כלפי מי ששולח יד שחצנית בתורה הקדושה. זו זעקה כלפי מי ששולח יד תאוותנית בבנות ישראל להשפילן ארצה. משכו ידיכם ממכתב האלוקים, סורו טמא ואל תגעו בבנות ישראל. חדלו מלדבר בשם הציבור כולו, אנחנו בתורת משה עבד האלוקים נדבוק.

 הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

18 תגובות

"חבר הלאומים"
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דניאל ינאי אלא אם צויין אחרת