00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ג´ינג´יסטאן זה כאן

קוד חופשי

היום בו התחפשתי למוח בורח

  האמת הרבה זמן לא כתבתי עמכם הסליחה, אני פשוט הלום הגירה או איך שקוראים לזה הפכוני לחתול ישראלי בכפייה שמו אותי בדירה עם בלטות קרות מאבן לרבוץ עליהן ואפילו חימום נורמלי אין. אני צמוד באינפוזיה למפזר חום פיצקעלך מוכה בעליבות, שידע הרבה נפילות על רצפה, מתזז בינו לבין הפוך. בקיצור, ליבי רצוץ וחבול הנני כעת חתול ישראלי תושב חוזר ולא בדיוק זורקים עלי סוכריות מאז שאני כאן.

אז דבר ראשון עוד לפני שהנחתי המזוודות הבטטות אמרו לי לך למשרד קליטה לראות אם יש הטבות, אמרתי לכו אתן אני חתול עם שאר רוח אמרו לי אם לא תלך נפיץ עליך שאתה לא נימול ויזרקו אותך עם הפועלים הזרים בדרום ת"א, אמרתי הלהפחידני אתם מבקשים אמרו לי תעשה מה שבא לך אם אתה תאב לחיות בחדרון עם חמישה תיאלנדים מי אנחנו שנעצור בעדך. בוינה ליבי רישרש בבהלה, אמרתי אוקיי קקות תשפכו אמרה לי הבטטה קח את כל המסמכים לך למשרד הקליטה זה ברחוב הלל. אמרתי איך אני מגיע לשם אין לי אפילו טוקן אמרו לי מה אתה על סמים זה ישראל כאן עלה על אוטובוס אגד זה בצבע ירוק ויש כאלה מתקפלים כמו אקורדיון. אמרתי חתיכת חארות הלפוצצני אתם מבקשים? אמרו לי איפה אתה חי כבר שנים אין פיגועים באוטובוסים. אמרתי ולמה שיכניסוני למשרד פניי הם פני חתול אמרו לי בשביל זה הכנו לך פיאת שיבה ומשקפיים תגיד שאתה מוח בורח שהחליט לחזור, תשאל לאלו הטבות אתה זכאי. בסוף התרצתי הלכתי לדלת האלה הרגישו נקיפות מצפון למה אפילו לכלבסות עמוק בפנים יש לב, אמרו לי אם לא היה לך פרצוף של אינטיליגנט לא היינו מבקשים. אמרתי אולי תגידו לי משהו שאני לא יודע.

הגעתי למשרד הקליטה נעמד שם אדם בכניסה אומר לי לאן אמרתי לו למשרד הקליטה. שאלני ומי אתה אמרתי הנני מוח בורח אמר לי מאין ברחת אדון מוח בוינה לא ידעתי איך לענות אמרתי ברחתי מצפון אמריקקה ההוא לא נראה שהיה איכפת לו מידי אמר לי טוב תעלה קומה שניה.

 עליתי במדרגות ישבו שם מלא אנשים ולא היה תור יעני גוש ענק של אנשים התקבץ באולם כולם יושבים רואים טלויזיה. אמרתי גם אני אשב אצפה בטלויזיה. בסוף נראה לי נרדמתי למה היה משעמם תחת. אחרי זה התעוררתי והלכתי לאולם אחר, שם היה גם גוש של אנשים כולם עטו על פקידה. אמרתי מה אתם עטים על פקידה תסתדרו בטור אבל אף אחד לא שת לדבריי, הם דחפוני ומעכוני נזרקתי על אחד האנשים ההוא השתנק בבעתה תוך כדי שהוא מעיף אותי על הפרצוף של הפקידה. ועכשיו אני לא מסוגל להמשיך למה זה כואב מידי לחשוב על זה. רק זוכר שהושיבוני במסדרון עם קומפרס קפוא מונח על הראש ואז ניגשת אלי אישה שואלת למה אני כאן אמרתי הנני מוח בורח מעוניין לדעת זכויותיי. אמרה לי טוב תיכנס לחדר.

נכנסתי לחדר שאלה אותי אם אני חוקר. אמרתי הנני מוח בורח מבקש לדעת זכויותיו, אמרה לי כן, הבנתי. אבל מה עושה אותך למוח בורח, לא כל מדען הוא מוח בורח, יש קריטריונים. מה עשית בחו"ל, למדת משהו? עשית פוסט דוקטורט? היית מדען? רופא? מהנדס? מה המקצוע שלך? פרופשן? אמרתי אני מוח שברח מה לא מובן? אמרה לי בסדר, בוא ננסה מהתחלה. אולי יש לך בעיות שפתיות, האם תרצה מתורגמן? בוינה לא יכולתי לשאת עלבון שכזה משל הייתי מפגר אמרתי אני שולט בלשוני היטב ובעל בלוג מן השורה ואפילו סלב בזעיר אנפין כיצד את מלעיזה אני המום. אמרה לי טוב אדוני, ספר לי מה עשית בחו"ל כל השנים האלה. אמרתי חייתי עם זוג בטטות בדירה קטנה בצפון אמריקקה, שוחחתי עם יונים, העברתי סדנאות לתראפיית פוך, אני מדריך בכיר לתראפיית פוך. זאתי שותקת, כנראה מתוך השתאות על פועלי הרב. אמרתי אם היית קוראת את הבלוג שלי בתפוז היית יודעת את כל קורותיי וייסוריי המרובים. אמרה לי טוב יש תור ארוך אדוני אם לא איכפת לך הדלת שם. יצאתי מוכה בהמימות, מדמם מכאב.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

קוד חופשי

"מה הם יודעים - כל המלומדים הללו, כל הפילוסופים הללו - על שכמותך? הם שכנעו את עצמם כי האדם, הנפשע שבכל המינים, הוא נזר הבריאה. כל היצורים האחרים נבראו רק כדי לספק לו מזון, עור, ולסבול ייסורים והשמדה. מבחינתם, כל בני האדם נאצים; עבור בעלי החיים כל יום הוא טרבלינקה."

(יצחק בשביס זינגר, "כותב המכתבים")

!Oh, stop it
ארכיון פוסטים
נקה
נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
אולי עכשיו מעונן


© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל lovely cat my ass אלא אם צויין אחרת