66
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

לבשל בכיף

סדר הפרשת חלה

בס"ד

 

הפרשת חלה הינה אחת משלוש המצוות היקרות שנצטוותה בהן האשה:

חלה , נידה, הדלקת הנר

 

זכות גדולה היא לך שזוכה להיטהר לפני אבינו שבשמים.

 

הגנה:מצווה זו שומרת ומגינה על האישה ובני משפחתה וכל עם ישראל ומבטלת גזירות קשות ורעות.

שעת רצון: בשעה יקרה זו זוכה את לחזות בנועם השם ולבקר בהיכלו, ולכן שעת רצון גדולה היא ומסוגלת מאוד לבקשות ותחנונים בכלל ובפרט,ולכן יש לבקש,להתפלל,להתחנן (ולהוריד דמעה),בשעת רחמים זו, מזמן ניפוי ועד זמן הלישה זו סגולה עצומה לשלום בית,לידה קלה,זיווג ועוד...

צדקה: נהוג לתת צדקה קודם ההפרשה ובזמן נתינת הצדקה אפשר להתפלל ולבקש את כל משאלות הלב,מפני שתפילתו של האדם נשמעת בשעת עשיי'ת המצוה.

נר: קודם ההפרשה רצוי להדליק נר לכבוד הצדיק,ויש שמדליקים שניי'ם:אחד לתנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס,ולומר בשעת ההדלקה "אלהא דרבי מאיר ענני" שלוש פעמים,ונר שני לסנגורן של ישראל - רבי לוי יצחק מברדיצ'ב זצ"ל,זכותם תגן עלינו אמן כן יהי רצון.

לבוש: רצוי מאוד שההפרשה תעשה עם בגדים נאים,ויש נוהגות ללבוש בגדים לבנים (להידמות למלאכים).אשה נאה,דירה נאה וכלים נאים מרחיבים דעתו של אדם.

מהות הפרשת חלה - כמו הקורבן שהוקרב ע"ג המזבח

א.עיסה העשויה מקמח ומים ומיועדת לאפיה ויש בה לפחות 1.666 ק"ג,חייבת בהפרשה עם ברכה.

ב.הבצק שהופרש לשם חלה אסור באכילה וצריך לאבדו מן העולם בצורה מכובדת.נוהגים לשורפו בנפרד על גבי האש,לעוטפו בניי'ר כסף ולהשליכו בצורה מכובדת.

ג.נוטלים ידים ללא ברכה,מכסים את הבצק במפה ומברכים בכוונה גדולה:

הריני באה לקיי'ם מצוות הפרשת חלה לתקן שורשה במקום עליון

לעשות נחת רוח ליוצרנו ולעשות רצון בוראנו.

ויהי נועם ה' אלוהינו עלינו ומעשה ידינו כוננה עלינו ומעשה ידינו כוננהו

(אומרים פעמיי'ם)

 

ברוך אתה יי אלוהינו מלך העולם

אשר קדשנו במצוותיו

וציוונו להפריש חלה (תרומה)

נוטלת חתיכת בצק מארבע קצוות הבצק,מרימה את ידה כלפי השמים ואומרת:

הרי זו חלה

 

תחינה לאמירה לאחר הפרשת חלה

יהי רצון מלפניך ד' אלוהינו ואלוהי אבותינו שהמצוה של הפרשת חלה תחשב כאילו קימתיה בכל פרטיה ודקדוקיה,ותחשב הרמת החלה שאני מרימה,כמו הקורבן שהוקרב על המזבח שנתקבל ברצון,וכמו שלפנים היתה החלה נתונה לכהן והיתה זו לכפרת עוונות,כך תהיה לכפרה לעוונותי,ואז אהיה כאילו נולדתי מחדש נקיה מחטא ועוון,ואוכל לקיי'ם מצוות שבת קודש והימים הטובים עם בעלי וילדינו,להיות ניזונים מקדושת הימים האלה ומהשפעתה של מצות חלה יהיו ילדינו ניזונים תמיד מידיו של הקב"ה ברוב רחמיו וחסדיו,וברוב אהבה,ושתתקבל מצת חלה כאילו נתתיה לכהן,וכשם שאני מקיי'מת מצוות חלה בכל לב,כך יתעוררו רחמיו של הקב"ה לשמרני מצער וממכאובים כל הימים,וכן יהי רצון שיבנה בית המקדש במהרה בימינו,אמן.

תפילה על הגאולה

יהי רצון מלפניך ריבונו של עולם שתרחם על כל איש ואישה,קטן או גדול,יחיד או רבים מעמך ישראל,אשר הם שרוים בצער, אנא ה' תצילם מצרתם,ברכם מברכותיך,החזירם בתשובה שלימה ותגאלנו גאולה שלמה למען שמך,כמו שכתוב "והיה ה' למלך ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד".

ולאחר מכן טוב לומר מזמורי התהילים:כ"ה,ל"ד.

 

אחיות יקרות אתן לא יודעות מה קורה בשמים בשעה של הפרשת חלה. שערי שמים נפתחים וכל התפילות והבקשות שלנו עולות ובאות לפני השם יתברך.

בעת לישת הבצק הקפידו לבקש ולהתחנן על כל מי שזקוק לעזרה ורק אח"כ התפללו עליכן ועל בני ביתכם כידוע כל המתפללת על חברתה נענית תחילה. התפללו למען כל הזקוקים לישועה ותיראו איך תיוושעו אתן תחילה.

מי יי'תן ויתגשמו כל משאלות ליבנו לטובה, אמן כן יהי רצון.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל פזית 72 אלא אם צויין אחרת