00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פרבולה מחייכת

גבולות, רבותי. גבולות!

16/12/2010

גבול הוא קו המפריד באופן ברור בין תחומים. במקרה שלנו- בין תחום המותר לתחום האסור. עברייני מין על כל סוגיהם חיים על "התחום האפור" הזה, שלדעתם הגבול בו מטושטש וקשה להבחין בין המותר לאסור. בעולם בו גבולות מיניים הם ברורים ומעוגנים בחוק- יש מי שיחשוש להמשכיות קיומה של הרומנטיקה. איך ניתן לחיות, בעצם, ביקום בו גבר מפחד להתחיל עם בחורה מחשש שייתפס כמטרידן, סוטה או אפילו אנס?

עשו לי טובה, רבותי. באמת. די להיתממות המעצבנת הזו. אם אתם לא יודעים איפה עובר הגבול בין חיזור לבין הטרדה, בין מין בהסכמה לבין אונס, בין שיתוף פעולה לבין כפייה- מצבכם קשה ועצוב עד מאוד. אתם זקוקים לעזרה. עזרה מקצועית. הגבול הוא ברור ואפילו פשוט מאוד- לגבול קוראים "לא".

כל אדם בריא בנפשו יזדעזע לקרוא את המאמר הזה, בו מסופר סיפורו של שרץ אחד שקיבל את כל תמרורי העצירה האפשריים, אבל בחר להתעלם מהם. תחת זאת הוא בחר לכפות עצמו פיזית על בחורה, ולבסוף אפילו לחדור אליה "למרבה הפתעתה" עד שסופסוף היא הפסיקה להלחם והכל זרם יופי טופי (זה לא שהיא הייתה בהלם ולא יכלה להתנגד, כמובן).

את ההנחיות המדוייקות כיצד לנהוג בבחורה סרבנית סקס שכזו קיבל אותו השרץ באתר "המרכז לאומנויות הפיתוי" (שאני מאוד מקווה שברגעים אלו ממש הגורמים הרלוונטים פועלים לסגירתו המיידית, ולהבאת האחראים לתוכנו לדין) בו מסבירים אותם רבי-שגל לגברבר המתלבט שבחורות בעצם לא יודעות מה הן רוצות, אין להן את הכלים המתאימים להודות שהן רוצות את זה בדיוק כמוהו ועל כן זוהי רק חובתו האנושית והמוסרית להראות להן את דרך המלך. אה, כן, יכול להיות שהן יתנגדו קצת... אל תתרגש מזה... זה הכל חלק מהכסילות שלהן.

עכשיו, אחרי שראיתי קישורים רבים לפוסט המצ"ב בפייסבוק, בתפוז ואפילו הייתה התייחסות לזה בחדשות, בעצם הבנתי שנותרנו עם אוכלוסיית גברים מבולבלים בעליל. מצד אחד הנחו אותם במפורש איך להתנהג, מצד שני- סביר להניח שהאחראים לעניין יבלו קצת זמן מאחורי סורג ובריח. מסרים כפולים על ימין ועל שמאל. אז הרשו לי, רבותי המבולבלים, לסדר לכם את הגדרת הגבול, והרחבת ההסבר בעזרת דוגמאות:

  1. "לא" זה "לא". "די" זה "די". אין למילים האלו משמעות אחרת. גם אם בעיניכם הבחורה משחקת איתכם ובעצם מתכוונת "אולי", או "תמשיך", גם אם בעיניכם היא רומזת או מתגרה, כל עוד המילה שנאמרת היא "לא"- אל תגעו בה.
  2. זכותה של כל בחורה להסתובב בביגוד הנראה לה יפה עליה. יש בחוק הגדרה למהי התערטלות בציבור, ובמידה ובחורה זו או אחרת חטאה בכך ואתם מרגישים פגועים, הרגישו חופשיים לדווח על העניין לרשויות. שוטר יבוא ויטפל בה. בכל מקרה, לא חשוב כמה חושפני או מזמין בעיניכם הלבוש של אותה בחורה, אין לכם את הזכות לגעת באף איבר מגופה- חשוף או לא- ללא הסכמתה.
  3. בכל שלב, אני חוזרת, בכל שלב במהלך קיום הסקס עצמו, במידה והבחורה אומרת "לא" (או לחילופין "די") אתם חייבים לעצור. כן, זה לא כיף, זה מתסכל, וזה כואב, אבל מה לעשות? זכותה להתחרט בכל רגע נתון גם אם שניכם כבר בתנוחה על הספה וגם אם שניכם כבר עירומים אחד על השניה במיטה- "לא" קוטע כל רגע- חושני ולוהט ככל שהוא בעיניכם.

גם בכל הקשור בדיבור נטו המצב לא כזה סבוך- מותר להחמיא לבחורה, לרמוז, לצחוק ולהתחיל איתה בכל דרך נורמטיבית העולה על דעתכם. זה בסדר. מתי זה עובר מהתחלה לגיטימית להטרדה מינית? פשוט מאוד- בהבהרה חד משמעית מצד הבחורה כי היא אינה נהנית מהדיבורים הללו ואינה מעוניינת שימשיכו. אמירות רלוונטיות הן: "די", "טוב, זה כבר לא מצחיק", "די כבר!", "זה לא נעים לי" וכו'. עד רגע אמירת דבר מסוג זה- החיזור שלכם לגיטימי ותקני לחלוטין, מרגע אמירת דבר מסוג זה- מה שהיה פעם חיזור הופך להטרדה מינית, שזה לא רק משהו מאוד לא נחמד לעשותו- זה גם בלתי חוקי. אז אל.

נכון, לשמוע "לא" זה לא כיף גדול אף פעם, ורמת הכיפיות נמצאת ביחס הפוך להתקדמות השלב בו ה"לא" נאמר. בחורה שממש שניה לפני זה תגיד "יודע מה? לא בא לי" היא ממש לא חברה ואולי אפילו ממש מגעילה חסרת התחשבות, אבל זה לא נותן אפילו טיפת לגיטימציה לאנוס אותה. דעו את הגבולות, רבותיי. שיהיו כתובים לכם באותיות של קידוש לבנה. שיהיו שם כשאתם יוצאים למועדונים, לדייט, לעבודה, ואפילו סתם לטיול ברחוב.

סיפור אישי קצר: יום אחד חברה שעבדה איתי פעם סיפרה לי שהבחור מעבודתה הנוכחית, זה שמתחיל איתה כבר כמה שבועות ואיתו היא מפלרטטת על בסיס יומיומי, דפק לה בדלת בסביבות אחת בלילה. היא התעוררה, קמה ממיטתה, והלכה לפתוח לו. הוא היה די שיכור והכריז על אהבתו הנצחית כלפיה, ותוך כדי כך תפס אותה והתחיל לנשק אותה. היא עדיין הייתה ישנונית, ולא בדיוק ידעה מה קורה איתה, אז היא ביקשה ממנו להפסיק. בתגובה הוא נהם "נו, אל תשחקי אותה, אני יודע שאת רוצה את זה, אני רואה איך את מסתכלת עלי בעבודה", וכדי לחתום את העניין הוא הפשיט אותה וזרק אותה על המיטה. בשלב הזה היא החליטה שעדיף להפסיק להתנגד לזרום עם זה- לראות איך זה יהיה.
את כל זה היא סיפרה לי ערב למחרת, באותה נימה כאילו אמרה שאולי יהיה קצת קריר אז כדאי לקחת סוודר. כשסיימה את הסיפור הסתכלה עלי, ומשהו בעיניים הפקוחות והמבט המזועזע שלי כנראה אמר לה שאני לא ממש שלמה עם מה שהיא כרגע סיפרה לי. "מה יש?!" היא דרשה. "X, את מבינה שמה שתיארת כרגע זה אונס?!?!" אמרתי בקול חנוק. "אוף, גל, את והשטויות שלך! אי אפשר לספר לך כלום בלי שתקשקשי לי בשכל ותנפחי כל דבר מעבר לכל פרופורציות?"
חשבתי להתווכח איתה, להסביר לה כמה לא תקין מה שקרה לה, אבל החלטתי שלא. אצלה בראש כל מנגנוני ההגנה קמו כדי להעמיד פנים שהכל בסדר. ולא העובדה שהיא חיוורת, לא העובדה שהיא רעדה ולא העובדה שהיא הקיאה כמה פעמים באותו יום- אף אחת מהן לא הדליקו לה בראש שלט נאון ענק "נאנסתי". רק אני, עם ה"שטויות שלי", יכולתי להוביל אותה לתובנה הזו, ולפירוק המוחלט שהיה מגיע בעקבותיה. לבסוף היא החליטה "לתת לזה סיכוי" ויצאה עם אותו בחור מקסים כמה חודשים, עד שהשכנים הזעיקו לו משטרה- כשהוא הכה אותה.

לסיכום, אם גם אתה קראת איזה מדריך מופרך לחיזור פסיכוטי ואלים בו עודדו אותך לכפות עצמך פיזית על הבחורה עד שהיא תחדל להתנגד, הרשה לי לדבר בשם כל בנות מיני (לא שהחוק דורש זאת מאחר והוא מטיל אחריות משפטית מלאה על כל מי שייתמם וייטען כי לא ידע שזה לא בסדר לנהוג כך), אלה שיודעות לדבר בשם עצמן, אלה שמתביישות, אלה שלא בטוחות אם זו אשמתן ואלה שיכחישו גם אחרי המעשה שמשהו בכלל קרה להן: די, זה לא נעים לנו.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

246 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל just GL אלא אם צויין אחרת