55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

עבודה זרה

10/12/2010

ראו גם: על העובדים הזרים.

בואו נודה על האמת, הישראלים הם עם עצלן ומפונק, עם שלא אוהב לעבוד ושמח שמשרתים אותו. הישראלים רוצים תמיד להרוויח כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן ומאמץ.

במה דברים אמורים?

זה זמן מה שמחירי העגבניות מרקיעים לשחקים ולא רק הם, גם מחיריהם של מיני פֵּרות, חצילים וכיו"ב. בדיקה קצרה העלתה שאין מחסור בעגבניות או בפֵרות - להפך, יש בשפע, אלא מה? - אין מי שיקטוף את העגבניות. ישראלים אינם מוכנים לעבוד ב"עבודה מלוכלכת" כזו של קטיפה, ועובדים זרים אינם מאושרים - תרתי משמע - לעבוד בקטיף אלא רק מעטים. 

 

עגבניות

עגבניות. אין מי שיקטוף
הצילום לקוח מגוגל

זכור לי ריאיון שנערך עם אחד מחקלאֵי ארצנו, שטען שניסה להעסיק ישראלים, ואפילו היה מוכן לשלם להם שכר גבוה (כשמונת־אלפים ש"ח אם זיכרוני אינו מטעני), אלא שרובם ככולם ברחו אחרי יומיים-שלושה, לא יכלו לסבול את החום הנורא שבחממות ואת העבודה הקשה. החקלאי התחנן לְעובדים - ואפילו זרים - אלא שמשרד העבודה הוריד את המִּכסָה והפחית את מספר האֲשָׁרות שנותן לעובדים זרים לעבוד בחקלאות, והחקלאי נותר עם יבול רב שאין מי שיקטוף. כך הגענו ל"מחסור חמור בעגבניות".

  אם אין אני לי - מי לי?

ולא רק בקטיף איננו אוהבים לעבוד, גם ב"עבודות שחורות" אחרות דוגמת בניית בתים ובניינים, סלילת כבישים או טיפול בקשישים, רחמנא לצלן. את כל העבודות האלה אנחנו משאירים לגויים, שהם יתלכלכו, למה שאנחנו, ישראלים ויהודים יקרים, נתלכלך בעבודות שכאלה?

 

עובדים זרים

עובדים זרים. גם הם בני אדם
הצילום לקוח מגוגל

אז יש לי חדשות בשבילכם, ישראלים יקרים: אם אין אני לי - מי לי, מכירים? אם אנחנו לא נדאג לעצמנו, איש לא ידאג לנו. פשוט עד כדי כך. אין זה תפקידם של אנשים זרים לשרת אותנו ולהפוך לקהילת עבדים רק מפני שאנחנו גאוותנים מדי. פיליפינית אינה צריכה לטפל בזקנינו הסיעודיים בתשלום מזערי וביחס מחפיר. פלסטינים אינם צריכים לסלול את כבישינו, להיות פועלי הבניין ואלה שיבנו את בתינו. תאילנדים אינם צריכים לקטוף את פֵּרותינו וירקותינו, וכן הלאה
כהערת אגב אעיר, שקריאת הרבנים שלא להשכיר דירות לערבים לא רק שממחישה ומוכיחה בצורה מפורשת את דבריי על היחס המשפיל לזר, אלא אף מדיפה ריח חריף מאוד של גזענות מכוערת.

הישראלים, כבר אמרנו, אוהבים כסף קל, כסף שהושג בלא עמל רב. אלא מה? שלתופעת עצלנות היתר והפינוק של הישראלים יש מחיר, ולפעמים הוא מחיר גבוה. ואני מדבר לא רק על העגבניות שאין מי שיקטוף אלא גם ובעיקר על כל מקרי ההתתעללות של העובדים הזרים בקשישים שהם מטפלים בהם, מקרים שאנו נחשפים אליהם כמעט מדי יום ביומו. העובדים הזרים לא באו הנה לטפל בקשישים, חסרה להם הכשרה מתאימה, ובכלל - מדוע שמישהו זר ישרת אותנו ויזכה אגב כך ליחס משפיל ומעליב ולשכר רעב? לכן אל נתפלא על מקרי האלימות וההתעללות, שהרי הבאנו זאת על עצמנו. זה מובן מדוע הגענו למצב הזה, מובן ועדיין לא ניתן להשלמה.

זה בידיים שלנו!

כלל ידוע בעולם קובע שאי־אפשר לאכול את העוגה ולהשאירהּ שלמה. אי־אפשר לנהוג בעצלנות וביהירות, להביא לכאן עובדים זרים שיעשו את מה שהישראלים מסרבים לבצע, להתייחס אליהם כאל עבדים ואז להתפלא מדוע וכיצד זה שהם "מורדים" ומתעללים בקשישים שהם מטפלים בהם. זה פשוט לא עובד ככה!

ישראל צריכה להחליט אחת משתיים: אם החלטנו שעצלנים היינו, עצלנים נישאר ואין מנוס אלא להביא זרים שיבצעו בעבורנו "עבודות שחורות" - ראשית, נודה בזה ונדע להתייחס אל הזרים בכבוד הראוי, נספק להם תנאים אנושיים למחיה, תנאים סוציאליים הולמים ושכר שאפשר לחיות ממנו בכבוד; אם החלטנו שאיננו זקוקים לעובדים זרים - אז קדימה, נשנס מותניים ונבנה את הארץ במו־ידינו, נטפל אנחנו בקשישינו ונקטוף אנחנו את פֵּרותינו כי אין שום סיבה בעולם שזר יבצע זאת בעבורנו. 

אז קדימה, לעבודה! 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

69 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת