00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פוסט, ציוני!

צייד ה"ביבונים", יגאל כהן

פגשתי בו בפייסבוק לאחרונה, הוא חיה פוליטית כמוני אף כי להקותינו אויבות זו לזו. קוראים לו יגאל כהן והוא מגדולי הטוקבקיסטים בארצנו.
 
כהן (62) המרבה בכינוי עצמי "שפתי כהן", הציג את עצמו בפני כאחד ממייסדי הליכוד ורכז הסברה של התנועה לשעבר, הכל אמת אך ברחובות. כהן שימש  אף כסגן ראש העיר רחובות מטעם הליכוד. לא בחינם היה כהן הצעיר פעיל בתנועת הליכוד דוקא, את עצמו הוא מגדיר ז'בוטינסקאי ולבתו קרא הדר ע"ש הערך הבית"רי העליון, אף כי לשונו המחוספסת מתקשה לדור עמה בכפיפה אחת.
 
לכל טוקבקיסט יש אויב, איש לא טורח על מקשי המקלדת אם אין מען ידוע לחיציו המורעלות, המנוע של כהן הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו אותו הוא מקפיד לכנות "קרוק", רוצה לומר: נוכל. לפי אבחונו של כהן, נתניהו הוא רמאי ערום המצליח לשטות בעדרים שלמים, עדרים שלטענתו מורכבים מקופים מניפי זנב. האשמה חמורה זו אינה מונעת ממנו לטעון לרכות חוט שדרתו של ראש ממשלתנו אולי אף להיעדרות מוחלטת אותה ממלאת רעייתו שרה.
 
ה"קרוק" וחוט שדרתו. ראש הממשלה ורעייתו
 
את התנתקותו המוחלטת ממנהיג תנועתו לשעבר, מימש כהן באמצעות התכחשות גורפת לעמדות שהיו מנת חלקו בהיותו נושא תפקיד בליכוד. כשאר ליכודניקים לשעבר, גם כהן גילה את האור הבוקע מחצרות השמאל ואוצר מילותיו (אלו שאינן גסות) הותאם לאג'נדה החדשה. הפעם כונו עדרי הליכודניקים "חמורים", אלו שלפי דברי משה דיין המנוח אינם משנים את דעתם.
 
חדור תחושת שליחות מתיישב כהן מול המחשב ומעלה את הגיגיו עלי פייסבוק, שם מתרכזים רוב פעולותיו. כמעט מדי יום עורך כהן רשימה בה הוא תוקף את ראש הממשלה. וכשזה ממאן לספק כותרת חדשה זוכים ה"פאשיסטים" למתקפה ישירה וצולבת.
 
פאשיסטים בהגדרתו של כהן, זה מושג רחב מהמקובל. גם משרבט שורות אלו זכה ומצחו עוטר בתואר המפוקפק. פאשיסטים בהגדרתו של כהן הם כל מי שתנועתו מהליכוד וימינה, כבני אדם, בגן החיות הפאשיסטי ניתן למצוא קופים שלא ניחנו בחוש הומור, כזה הוא אורי ברעם - כהניסט חילוני, כהן הכריז עליו מלחמה ואסר את רכבו ופרשיו למאבק בניאו נאצי כלשונו. הלה מיהר להשיב בקינה פרי עטו המאירה את אורחות חייו ודעותיו. לעניות טעמי, צחקוק שובב היה מקל עליו את החיים, חבל.
 
דניאל ינאי הפאשיסט
 
אמרנו רכבו ופרשיו, חוששני שהגזמנו. לכהן פרש בודד, יהודי נחמד אף הוא תושב רחובות העיר, עו"ד במקצועו בשם יאיר אולמרט. שניהם יחד מצטטים זה את זה בחדווה עד כי נדמה שעשויים הם גוף אחד. אך לא, אחיינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט גילה את האור באיחור. הוא אמנם פרש מהליכוד יחד עם דודו, אך לאחר הפסדו השנוי במחלוקת של שאול מופז בפריימריס הקדימאיים לציפי לבני, הצהיר יאיר אולמרט על תמיכתו בבנימין נתניהו לראשות הממשלה.
 
אם סברתם שכהן לא יוכל לשאת פשע ועוון שכזה, אינכם מכירים את נפשו של הצייד, נושא עוון ועובר על פשע. בתחילה ניסה כהן לפרש את דבריו של יאיר בראיון לאתר וואלה! כמי שתמך בנתניהו מסיבות טקטיות לפיהן נתניהו יבצע את מדיניות השמאל, אך משהודגשו השורות הכמיר כהן את רחמיו על יאיר והבטיח שזו הפעם האחרונה.
 
עו"ד יאיר אולמרט
 
מעתה ואילך הבטיח, לא יחטא יאיר אולמרט בהצבעה עבור הקרוק, אף לא מסיבות טקטיות. "מדוע", תמהתי, "מדוע בעצם לא לתמוך בנתניהו, הלא לדבריך נוכל זה משטה בבוחריו כשבדעתו לבצע את מדיניות השמאל בה אתה תומך". והוא במתק שפתי כהונתו השיב כאיוולתי ויאמר, לנתניהו אין עמדה, דעתו כשבשבת וכל הגובר בנשיפותיו, ידו על העליונה.
 
ואני בעקשנותי הביבונית ביקשתי להוסיף דעת ושאלתי, "אם כן מדוע אתה מכנה את נתניהו נוכל, הלא דעתו אינה עומדת ברוח מצויה ואדם כזה אי אפשר לייחס לו תחכום והולכת שולל".
 
"זו אינה סתירה", פסק הכהן והוסיף "אני לא אחראי להסביר סתירות שאתה ממציא". ואני בקוצר דעתי קראתי ושניתי ומצאתי בכתוביו כי משחר ימי נתניהו בליכוד תהה כהן על קנקנו של נתניהו ומצא שאין תוכו כברו, והזהיר במשך שנים את עדת הקופים ששוטה זה (נתניהו) משטה בכם, שוטים. מנגד, אבחונו המקצועי על נתניהו כשבשבת חסר דעה שאשתו מושלת עליו, קטונתי.
 
יצאתי בעקבי הצאן, הכל יודעים שיגאל כהן תומך ב"כבשה ‏לְבָנָה" היא ציפי לבני לראשות הממשלה. אך כהן אינו עושה לה הנחות, ב"הודעה רשמית" שהנפיק, דרש כהן בתקיפות מיו"ר מפלגתו שלא לחפש פיתולים משפטיים שיאפשרו לצחי הנגבי להמשיך ולשמש בתפקידים במפלגה. את השעיתו של הנגבי רואה כהן באופטימיות זהירה והוא דורש להחזיר לידי מפלגתו את ועדת הכלכלה במקום ועדת חו"ב. ואני בתמימותי ארוכת הזנב כשלתי בנסיון להבין כיצד מנהיגתו של איש נבון זה השכילה לוותר על כלי אופוזיציוני נחוץ כועדת הכלכלה, מעיקרא מאי קסברה, ולבסוף מאי קסברה.
 
היכל התרבות באריאל
 
לא רק עניינים פוליטיים סדורים ביומו העמוס של הטוקבקיסט, גם עניינים ערכיים עולים על שולחנו ומושחזים לכדי אמירה ברורה וחדה. הקדימאי יגאל כהן תומך בחרם האמנים על אריאל. כהן אינו מתחשב בהתפארותם של מנהיגיו, אולמרט ולבני, שבמדיניותם המפוכחת השכילו להגן על גושי ההתיישבות, אולי אינו יודע שגולת הגושים אריאל. "בכלל", מבהיר כהן, "אני איני עובד אצל ציפי לבני", זאת לאחר שחיטוטי ברשת העלו שהגב' טרם הביעה עמדה בקשר לחרם האמנים. אם כן, מי דמות המופת, מיהו המנהיג הנערץ על הכהן?
 
איש יהודי היה בבירה, ושמו אהוד בן מרדכי אולמרט איש ימיני לשעבר, אשר הָגְלָה מירושלים, אשר הגלה אהוד ברק מלך אקירוב. ועמו עשו במלאכה "כנופיית שלטון החוק" ועלונם "הארץ" שהתאחדו כולם תחת שרביט הקיסר אהרן ברק. גם מקומם של הביבונים לא נפקד.
  
הקופה שנושא אהוד אולמרט על גבו אינה מלאה שרצים, לדעת הכהן אהוד אולמרט ניחן באשכים של מנהיג כשלזכותו נזקפת השמדת הכור הסורי, במילים נרדפות: "ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה לנו, כולל  בגין ובן גוריון". כהן תובע מבן שיחו להודות בכך.
 
ובעוניי הקשתי, "וכי מנחם בגין לא תקף את הכור בעירק", ופסקתי "זו הסחפות שיש עימה קלון". ומששב הכהן על קיאו הוספתי להקשות, אם אכן נכונים דבריך אודות עומק דעתו, רוחב שכלו ונוקשות אשכיו של ראש הממשלה לשעבר, כיצד זה שנר רגליך אהוד אולמרט ביכר את שנוא נפשך נתניהו על פני מנהיגתך דהיום ציפי לבני? לא נחתי עד שהמצאתי סימוכין לדברי. עד למועד סגירת הגליון לא נתקבלה תגובה.
 
עוד נכונו לנו עלילות דברים
תגובות:
יגאל כהן: חביב מאוד מצידך אלא שיש אצלך כמה קיצורי דרך ועיגולי פינות.
למשל, אהוד אולמרט תמך בלבני וקרא להצביע לה. הדבר עולה ברורות גם מהכתבה ערב הבחירות על יאיר אולמרט שם כתוב מפורשות:
"אולמרט תמך בשאול מופז בהתמודדות מול ציפי לבני על ראשות קדימה בספטמבר האחרון. לאחר ניצחונה של לבני, נודע אולמרט כאחד האופוזיציונרים להנהגתה. הודעתו של אולמרט ניתנה לאחר שאתמול נתן דודו, ראש הממשלה, את תמיכתו ללבני ולקדימה."
כמו ביבון מצוי ירית את החץ ואז ציירת סביבו מטרה. איך חצבת לאולמרט אשמה של תמיכה בקרוק?

יאיר אולמרט: ההצהרות החוזרות ונשנות של ביבי על פתרון שתי המדינות הגשימו את ציפיותיי. עכשיו רק נותר לבצע ואם לא הוא יבצע אז הבא בתור אחריו ישלים את המלאכה ההכרחית. מההצהרות שלו אין כבר לימין מוצא ואין דרך חזרה. הפור נפל. עוד התפתלות לכאן או לכאן אבל התוצאה כבר ברורה.
ולא, אהוד אולמרט לא תמך בנתניהו. זה פרסום מעוות לחלוטין. אולמרט ויגאל לא התלהבו מאוד מלבני וזה נכון אבל מכאן ועד לעיוות הפתלתל שעשית המרחק רב. גם אני לא התלהבתי ממנה אז ולא מתלהב ממנה היום אלא שבנסיבות הנוכחיות היום אילו היתה עומדת בפניי הברירה לבחור בה או בביבי בוודאי שלא הייתי חוזר על בחירתי בקרוק והייתי מצביע לה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

22 תגובות

"חבר הלאומים"
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דניאל ינאי אלא אם צויין אחרת