00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

כנס בישראל בנושא חשמל מלוכלך ורגישות לקרינה

28/10/2010

 ב 26/10/2010 התקיים הכנס הראשון בארץ שרגישות לקרינה נקשרה בנושאו. רגישות לקרינה זוכה להתעלמות ולחוסר מודעות בארץ כמו בעולם.  קיום של כנס בארץ שרגישות לקרינה היא אחד מהנושאים המרכזיים בו הוא הישג גדול ואירוע היסטורי ומעודד לקהילה המדעית בארץ ולציבור הרגישים לקרינה. בכנס, התארחו והרצו זה בצד זה מרצים מהארץ ומרצים מובילים מהעולם, ולראשונה דיברו בארץ בפומבי על רגישות לקרינה ולחשמל מלוכלך.

בתמונה: מליאה מלאה בכנס.

 

הנציגים מהארץ היו ד"ר סטיליאן גלברט, ומהנדס משה נצר, מקנדה ד"ר מגדה חאבס ומארה"ב מהנדס דייב שטצר.  

הכנס אורגן על ידי חברת דולב המתכננת ומבצעת מיגון מקרינה, יבואנית פילטרים לחשמל מלוכלך ומדים למדידה של חשמל מלוכלך.

גילוי נאות, אני בקשרי ידידות ושיתוף פעולה עם חברת דולב, ועם פרופסור מגדה חאבס.

חשמל מלוכלך הוא תופעה אלקטרונית בה אות חשמלי בתדר גבוה משישים הרץ שמקורו במכשירי חשמל ואלקטרוניקה מולבש או מורכב על אות החשמל המקורי ברשת החשמל. קיום אות זה ברשת החשמל הביתית,  בנוסף לגרימה לבעיות תפקוד מכשירים שונים,  יש השפעה מהותית על בריאות ועל תחלואה של בני אדם וחיות.

עד היום דיברנו ביחוד על קרינה אלקטרומגנטית בתדרים גבוהים שבין 50 מגה הרץ ל300 ג'יגה הרץ (סלולרי, WIFI, טלפונים אלחוטיים, BLUETOOTH  ועוד) ולתחום התדר המאוד נמוך בין 0 הרץ ל300 הרץ (מכשירי חשמל, שנאים, קווי מתח גבוה ועוד). חשמל מלוכלך הוא תחום חדש יחסית ולא מוכר בקרינה. 

 

בערוץ הראשון אות חשמל נקי ובשני הרעש בתדר הגבוה - חשמל מלוכלך

בתמונה: גל חשמלי על הסקופ - בערוץ הראשון (אדום) אות חשמל נקי ובשני (כחול) הרעש בתדר הגבוה - חשמל מלוכלך שמקורו בנורת פלורסנט קומפקטית

 

בתמונה גל חשמלי על הסקופ - בערוץ הראשון (אדום) אות חשמל נקי ובשני (כחול) הרעש בתדר הגבוה - חשמל מלוכלך שמקורו בדימר חשמלי.

 

ד"ר סטיליאן (ראש תחום קרינה ורעש במשרד להגנת הסביבה) פתח את רצף ההרצאות עם המצגת הקבועה שלו, בה הוא מפרט את תפקידי המשרד ונותן סקירה קצרה על עולם הקרינה הבלתי מייננת. ד"ר סטיליאן הדגיש את עקרון הזהירות המונעת המניע את משרדו בקביעת ההנחיות ובפעולות תקינה ואכיפה. ד"ר סטילאן לא נשאר להרצאות הבאות וחבל. אולי היה מתרשם בצורה שהיתה מאפשרת לו להבין ולקיים טוב יותר את תפקידו ואולי היה מקבל חלק מהדברים שהוצגו ונאמרו.

 

בתמונה: ד"ר סטיליאן.

 

הבאה בתור הייתה פרופסור מגדה חאבס (פרופסור למדעי הסביבה ומומחית עולמית בתחום קרינה אלקטרומגנטית וההשפעות הבריאותיות שלה) אשר פרסה את הבסיס הניסיוני והמחקרי שלה בנושא חשמל מלוכלך והשפעותיו על חולים במחלות כגון סכרת, סרטן, קשיי לימידה וריכוז, הפרעות קשב, התקפי אפלפסיה, מגרנות, אלרגיות , אסטמה, ועוד. לדבריה בהתחלה היא הייתה סקפטית לחלוטין בנוגע לחשמל מלוכלך אך תוך כדי ביצוע מחקרים וניסויים התרשמה עמוקות מהתוצאות והגיעה למסקנה כי חשמל מלוכלך יכול להשפיע ולהרע תסמינים של מחלות אלו והוא למעשה החוליה החסרה במקרים רבים שבהם בנינים שלמים חשודים כגורמים למחלות (סינדרום הבניין החולה) או בהם אנשים סובלים מתסמינים קשים של מחלות אלו ללא יכולת להסביר או למצוא את הגורם לבעיות.

 

בתמונה: פרופסור מגדה חאבס.

 

דיב שטצר, (מהנדס חשמל ואלקטרוניקה מארה"ב, ממציא הפילטרים ויועץ בין לאומי לאיכות חשמל) המשיך את הכנס בהרצאתו , בהסברים ובסדנה בנושא חשמל מלוכלך. דייב סקר את המרכיבים של חשמל מלוכלך, הגורמים לו, השפעותיו הטכניות, השפעותיו הבריאותיות, דרכי המדידה והפתרונות הטכניים המוצאים כיום. כמו כן פרט על ניסיון עבודתו בתחום וסיפורי הצלחה (שיפור בתפקוד פיזיולוגי) הן בקרב בני אדם, ומשקים של בעלי חיים.

בתמונה: דייב שטצר.

 

לפני הפסקת הצהרים, אתגרו חלק מבאי הכנס את המרצים בשאלות, שנענו בנקל על ידי פרופסור מגדה חאבס ודייב שטצר.

לאחר ארוחת הצהריים המשיכה פרופסור מגדה חאבס לפרוס את משנתה בנוגע לרגישות לקרינה. התרגשתי מלשמוע את דבריה בפני הקהל המצומצם שנותר באולם. הדברים היו ברורים והמצגת לא השאירה מקום לספק, יש בעיה של חשיפה לקרינה ורגישות לקרינה. בעיה זו רק תלך ותגדל אם לא נבין זאת וננסה להתמודד. אין לי ספק כי קיום כנס כזה והרצאותיהם של ד"ר מגדה חאבס ודייב שטצר בארץ מקדמים את ההכרה ברגישות לקרינה כבעיה אמיתית ובהכרה בקרינה אלקטרומגנטית  ובחשמל מלוכלך כגורמים הישירים לה. גם אם היו בקהל נציגים של מחנה הסקפטיים ,כפי שאני קורא להם, כולנו קיבלנו הזדמנות להתחיל להבין את הצד המזיק של הקרינה והחשמל המלוכלך או לפחות נפתח פתח להבנה כזו בעתיד.

בתמונה: מגדה סוגרת פינה בהבנה.

 

את היום סיים (באיחור) מהנדס הקרינה משה נצר, שנחשב כחבר ומוביל של מחנה הספקנים (סקפטיים), בהרצאה שנסובה סביב קרינה אלקטרומגנטית בתדר נמוך, גורמים, ודרכים לטיפול. משה לא פסח על האפשרות להביע את דעתו כי אין ממש בסכנות מקרינה אלקטרומגנטית בתדרים נמוכים (ובוודאי שלא בתדרים גבוהים)  תוך כדי זלזול ברור במחקרים האפידמיולוגים שהצביעו על עליה ברורה בסוגים של סרטן דם אצל ילדים שגרו בסמוך לקווי מתח גבוה ושהו ברמות קרינה של 2 מיליגאוס בלבד.

במהלך היום דייב, מגדה, יוסי (מדולב) ואנוכי רואיינו לחדשות ערוץ 10 ואמורים להופיע ב 27/10/2010 בשעה שמונה בערב במהדורת החדשות.אני מקווה כי ההופעה בחדשות תפתח פתח נוסף בתודעה השבויה של רוב הציבור, תעודד רגישים לקרינה לעשות צעד נוסף בהתמודדות עם הרגישות לקרינה וביציאה מארון בחשמל, וכן תעזור בהפצת המודעות לקרינה אלקטרומגנטית, החשמל המלוכלך וההשפעות הבריאותיות שלהם על הבריאות של כולנו.

בתמונות: יוני מדגים ומסביר, ראיונות לערוץ 10.

 

אני רוצה לנצל הזדמנות זו כדי לשבח את חברת דולב על הכנס המצוין, המקצועני והאמיץ. בשונה מהכנס הקודם שקיימה דולב בנושא החשמל המלוכלך, החליטה דולב, בצעד אמיץ ומעורר כבוד של מנהיגות מקצועית ואנושיות להביא לאור הזרקורים את נושא הרגישות לקרינה. נושא שלרבים בתחום הקרינה בארץ קשה לעכל ולקבל כקביל ואפשרי כי קבלה זו אינה עומדת בקנה אחד עם מעשיהם ודעותיהם בעבר, בהווה ובעתיד, אינה מתיישרת עם אינטרסים כלכליים ואישיים שלהם, ואינה ניתנת להבנה בגלל שכל חייהם הם למדו ולימדו אחרת.

 

תמונות נוספות מהכנס: http://picasaweb.google.com/norad4u/DirtyElectricityAndElectromagneticHyperSensitivityConferenceInISRAEL#

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת