00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פרבולה מחייכת

אין להם אלוהים

24/10/2010

מה קורה לבחור יהודי כשר למהדרין, שבעוונותיו הרבים העז לעלות ארצה מברית המועצות לשעבר, וכאילו זה לא יהיר מספיק- בוקר בהיר אחד מחליט החצוף כי הוא רוצה להתחתן עם בת ישראל חסודה ילידת הארץ, רחמנא ליצלן?

ובכן, קיימות שתי אופציות:
א. הוא ימתין בסבלנות, עם אופציה להמתין שנים, עד שרבני המדינה יבדקו שוב ושוב את מוצאו.
ב. אחרי ארבעה חודשים הוא יפנה לתקשורת, יקבל סיקור פומבי, יקבל אישור מיידי על היותו יהודי ו... ייקנס ב5000 ש"ח.

למען ההגינות, הכתבה שקראתי הייתה מאוד חד צדדית בגישתה, למען הסר ספק- גם אני הולכת להיות. איני מכירה את הבחור המדובר. אם הם טוענים שהוא איים עליהם או משהו כזה- רק מן הראוי שישלם על כך. בית דין, כל בית דין, לא יכול להתנהל ללא משוא פנים במקרה של איומים. אם מישהו רודה בשופטים- אפשר להאשים אותו בבזיון ולהעמידו לדין- אם זה נכון אז שישלם וישב בכלא. בית דין גם חשוף לעיני הציבור, אלא במקרים ספציפיים ביותר הדורשים רגישות מסיבות חוקיות ומוסריות... אבל לא בית הדין הרבני! אף אחד לא יבלבל אותו עם שטויות כמו הגינות, יושר או הגיון.

מסתבר שאותם "שופטי בית המשפט הרבני" (מעתה אל תאמרו רבי- אימרו רביריון) התמרמרו מאוד על בחירת החתן המיועד שלא לשבת בבית, בשקט ולהרקב במיץ של עצמו, אלא לחלוק את סיפורו עם כולנו- שנדע מהו המחיר של כניעה למוסדות הדת הביזיוניים של הארץ הזו, שנבין מה קורה אם אתה מעוניין באישור פורמלי מצידם על משהו שהוא אבן יסוד בזהות והמורשת שלך, שנפנים את היחס אותו יקבל כל מי שייבחר לקחת חלק בטקס דתי כלשהו בפיקוח הרביריונות הישראלית. אז אותם רביריונים חמדו לצון ו... קנסו קצת. מה הוא חושב לעצמו? שהוא יכול ככה להתלונן עליהם ועל פועלם? שלציבור יש זכות לדעת? העולם לגמרי השתגע? מה זה פה? דמוקרטיה?!

עוד דאג המוסד החשוך הזה (שכולנו משלמים לא רק על עצם קיומו, אלא גם על עצם תחזוקו) לציין עצמו לשבח! למרות ההתנהגות השוטה של אותו רב נבל, הם דווקא פעלו במקצועיות ויושר המאפיינים את פועלם ברמה היומיומית. כי לא הספיקו להם אותן "תעודות רשמיות המוכיחות את יהדותו ויהדות אמו, וכן מסמכים מ"יד ושם" המציגים את עברה הטראגי של משפחתו בשואה", אותם הציג המתחזה מרושע. הדיין שלמה שפירא אף הגדיל וכתב "במהלך התקופה שבה מטפל בית הדין בתיק, פנה המבקש במכתב ובתלונה לגורמים שונים בהנהלת בתי הדין. ההנהלה ומזכיר בית הדין הרבני בנתניה, קיבלו טרוניות ופניות של אישי ציבור, חברי כנסת ועיתונאים, מדוע בית הדין לא מוציא אישור יהדות למבקש. אין ספק שהמבקש ניסה להלך איימים על בין הדין בכלל, ועלי בפרט, באיומים להגשת תלונות, באם לא יינתן לו פסק הדין המאשר את יהדותו". אתם מבינים? הוא פנה לגורמים שייבדקו למה התהליך לא זז, למה ההתעכבות... אז הוא ניסה להלך איימים!

זה מזעזע אותי כל פעם מחדש איך מוסד שכזה הוא מוסד המעוגן במדינה שלנו. אני כבר די מורגלת להתנהלות הדוחה של רוב החרדים כאינדבידואלים המתהלכים בינינו, לוקחים ולא נותנים בחזרה, כופים וממאיסים כל חלקה טובה באהבת המסורת הלאומית שלנו. אבל כאן זה לא המצב, פה מדובר בגוף מדיני! איפה נשמע על גוף הבורר גזע של אדם בבואו להתחתן? איפה נשמע על סמכות מונופולית, טוטאלית ובלתי ניתנת לערעור של בית דין לקבוע החלטות הרות גורל בחייו של אזרח המדינה? הם יכולים להחליט שאתה לא יהודי ולכן לא יכול להתחתן במסגרת המדינה בה אתה חי עם בחירת ליבך! וזה לא נגמר פה- הם יכולים להחליט שאת אישה סוררת אם אינך מעוניינת בשלום בית, הם יכולים להחליט שאתה לא תראה יותר את הילדים כי אשתך חזרה בתשובה (או חלילה חזרת אתה בשאלה) ועל כן אתה מהווה גורם מפריע בדרכם של היהודונים הקטנים לגדולה והם גם יכולים להחליט שגיור מסויים לא היה כהלכה, לא חשוב כמה מזעזע היה התהליך עצמו, ואילו טראומות רציניות עברת במסעך לעבר היהדות המיוחלת.

והדבר המצמרר באמת הוא שאין מה לעשות נגדם. אין שום גורם רשמי שיכול לומר "ההחלטה הזו ביזיונית מיסודה ואני פוסל אותה" כי הם, ורק הם, האמונים על כל מה שאתה עלול לרצות להכניס לחייך היהודיים. הם התרגזו כמו שהתרגזו והגיבו כמו שהגיבו לאותו בחור מסכן שהעז לערער על סמכותם מהסיבה הפשוטה ביותר- הם לא רגילים לזה. הם הסמכות העליונה והיחידה לנתינת כל גושפנקא דתית יהודית, והם נותנים דין וחשבון אך ורק לאלוהים. כמה חבל שאין להם כזה.

בית הדין הרבני, הנך מואשם בבזיון המדינה!

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

50 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל just GL אלא אם צויין אחרת