33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בריאות בקלות

שנה טובה- שנה לאהבה והצלחה.

חודש אלול וראש השנה מהווים בדת היהודית את פרק הזמן המסמל את היחס שבין אדם לחברו ואדם למקום , זהו הזמן שבו התודעה שלנו, ההשתקפות שלנו עולה ,יוצרת וסוגרת מעגל לסוף שנה ותחילת שנה חדשה.

תקופה זו של חג ראש השנה הם הימים שבהם אנו מברכים אחד את השני,בברכות טובות להצלחה ושגשוג ושפע. נותנים  ומקבלים מתנות וכרטיסי שנה טובה ,מקיימים מפגשים משפחתיים, חברתיים לארוחות החג כשהשיא הוא צום יום הכיפורים ,שהוא יום אישי לגוף ולנפש,לבקשת סליחה מהסובבים אותנו  ולחיזוק האני הפרטי שלנו.

ראש השנה זהו הזמן שבו אנו עושים חשבון נפש בודקים עם עצמנו, מה השגנו במהלך השנה, איך הבאנו את עצמנו לידי ביטוי וייעוד בעולם הזה ומה עוד עלינו לשפר כדי ללמוד , להתקדם , ולהצליח יותר בשנה החדשה.

"תודעה יוצרת מציאות" זהו משפט המביא אותנו למצב שהמודעות שלנו גבוהה, אנחנו מכירים את עצמנו ויכולתנו כדי להיות במקום אחר טוב יותר.אנחנו יותר ביצועיים, אנחנו מקור שפע והצלחה לנו ולמשפחה שלנו, מהווים דוגמא לחברים ולסובבים אותנו.

אני יודעת ומבינה שאנחנו יוצרים ובונים את העולם שלנו, אנו יוצרים את השפע שלנו, אנו עושים את המציאות שלנו את ההוויה שלנו טובה, אקטיבית, בריאה וחיונית יותר.

דרך חווית חוויות טובות, מעשירות, דרך בניית מחשבות חיוביות ויצירתיות  אנו יוצרים לנו עולם ומציאות טובה לחיות בה.

"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך.

ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות."רבי נחמן מברסלב.

לתודעה שלנו, למחשבות שלנו, למילים שלנו יש כוח. ברגע שאנו רוצים להשיג , להכניס פעולה ועשייה חדשה לתוך חיינו עלינו להאמין בעצמנו ,ביכולות שלנו , עלינו לשנות את החשיבה שלנו למחשבה שאנו מסוגלים ויכולים שהכל אפשרי.

ישנן מספר דרכים בהם אנחנו יכולים לשנות את ההשתקפות שלנו בעיני הסביבה ובעיני עצמנו.

כל מה שבמרחב שלי הוא שלי"- אני לוקחת אחריות על החיים שלי. במובן של ההחלטות אותם אני מבצעת, טעויות אותם אני מקיימת .אחריות במערכת היחסים שלי עם המשפחה, החברים, הבוסים, בן /בת הזוג,אחריות  על ההכנסות וההוצאות שלי. האחריות הבלעדית היא שלי, אני אחראית לייצר ולהביא את החיים שלי למקום טוב יותר ושופע אהבה, תמיכה והצלחה.

  לכל אדם מציאות חיים שונה, לעיתים קשה ולפעמים טובה יותר. דרך חשיבה חיובית, ונטרול רגשות קשים כגון כעס, טינה, מרירות , קנאה, פחד המציאות יכולה להשתנות. כאשר אנו מבינים מה מניע אותנו, מה גורם לנו להתפרץ בכעס, מה מביא אותנו לחוסר אונים ולפחד יש ביכולתנו  לשנות את המציאות הזו. לשם כך צריך להיות יותר מודעים למהלכים אותם אנחנו עושים במשך היום שלנו, לעיתים לשחזר את התהליך שחווינו כדי לשנות את הגישה שלנו ולעבור חוויות חיוביות יותר בצורה שלא פוגעת בבריאות שלנו וביחסים שלנו עם הסביבה.

כעס, מרירות,ותכונות שליליות נוספות הם רגשות המניעים אותנו ולמעשה פוגעים באיכות חיינו ובבריאותנו ,לכן חשוב להתבונן בחולשות הללו ולדעת לנתב אותם ולנווט אותם לתכונות טובות וחזקות יותר כאהבה, סימפטיה,פרגון, חיבה שמעצימות את חיינו ומשפרות אותן.

 לדעתי כל אדם צריך להכניס לחייו עשייה שתהיה כנתינה לעצמו ולקהילה בה הוא חי ועובד. פעילות  התנדבותית , יצירה, אומנות, כתיבה, פעילות גופנית כהליכה יוגה, טאי צ'י. .. כל פעילות שהיא עשייה אם בקבוצה או לבד נותנת לאדם כוח, שמחה, אנרגיה טובה וחיונית, בריאות ואריכות חיים.

אי עשייה גורמת לחולי, לשעמום, לתסכול, לדימוי עצמי נמוך , חולשה ורגשות שלילים אחרים.

  חיוך, סימפטיה, אהבה, חיבה, מילה טובה, פרגון, תמיכה, גמישות, הקשבה הם פעולות משנות חיים. אלו הם תכונות וחוזקות הנותנות איכות חיים למשפחה שלנו, לחברים שלנו,מעצימות אותנו כאנשים חזקים ועשירים ביקום.

כשאנחנו מביאים הוויה חיובית, טובה, נותנת,  מעשירה, יצירתית לחיים שלנו,ולסובבים אותנו  אנו  מביאים שפע , צמיחה , שגשוג ופריחה לחיינו, ולביתנו.

 ניקיון אישי,חברתי וסביבתי מהווים ערך נוסף להשתקפות שלנו בעיני עצמנו ובעיני חברנו.

  ניקיון אישי משמעו שמירה על בריאותנו.

הקפדה  על תזונה נכונה המתאימה לאורח החיים שלנו. בניית תפריט מאוזן המורכב למשל מפירות וירקות, מזון מבושל,דגים,עוף, מוצרי חלב במידה מתונה פחמימות מורכבות, קיטניות אגוזים ושקדים, תוך הימנעות מאוכל מהיר, מטוגן – junk food.

פעילות גופנית יום יומית, שמירה על משקל גוף תקין .

מודעות גבוהה לבריאות שלנו, הימנעות מעישון סיגריות, שתיית קפה ואלכוהול מתוך ידיעה והבנה שמוצרים אלו מזיקים לבריאותינו ותורמים למחלות כרוניות נפוצות.

מעקב של בדיקות רפואיות שנתיות, בדיקת רופא שיניים ושיננית... הימנעות משימוש מיותר ועודף בתרופות מרשם וללא מרשם לטיפול בכאבים סימפטומאטיים ככאבי ראש, כאבי בטן, צרבת וכדומה .

התפריט שלנו, התזונה שלנו, המזון אותו אנחנו אוכלים ושותים יכול לתרום ולהעצים את בריאותנו ולגרום למחלותינו .

 ניקיון חברתי  מבטא אותנו כאנשים אמינים, מצליחים, בעלי ערך וסמכות.

כשאנחנו עומדים בלוח זמנים אותם קבענו, לא מאחרים לפגישות ומגיעים בזמן.

כשסביבת העבודה שלנו מסודרת ומאורגנת ונקייה,כשאנחנו מגלים ומבטאים שביעות רצון מעבודתנו , נהנים מחיי חברה ומשפחה ופנאי.

שומרים ומקפידים על שפה נקייה וחיובית, שומרים על מערכות יחסים נקייה עם בני/ בנות הזוג שלנו,ילדינו, הורינו ואחינו ,חברים וידידים שלנו תוך הימנעות מרכילות וביקורת ויצירת  גילויי אהדה, פרגון, אהבה  וסימפטיה.

כשאנו מהווים דוגמא  אישית, מקצועית ,ללקוחות שלנו.יוצרים  שיתופי פעולה להפריה הדדית. מוכרים כאנשים העומדים במילתם וניתן לסמוך עלינו. מגלים הקשבה ,מכבדים ומוקירים תודה  לאנשים איתם אנו עובדים ובאים במגע לרבות  חברים וידידים איתם אנו מבלים.

הערך החברתי שלנו עולה כשאנו לבושים בצורה נאותה ומחמיאה, מקפידים על טיפוח הגוף ודימוי עצמי גבוה.

האנרגיה החברתית שלנו בעצם משקפת אותנו כאנשים יציבים, היודעים את דרכם בעולם,שנמצאים בהלימה עם הייעוד ועם האני אותו אנו מבטאים וכך בעצם מגיע השפע , ההצלחה, נפתחות הזדמנויות חדשות לעשייה והתפתחות.

 ניקיון סביבה פיסית ביתית, מגלה אותנו כאנשים המטפחים את הסביבה הפרטית שלנו, שומרים על סדר, ארגון והוויה נקייה גם במרחב האישי.

כשאנחנו יודעים לפנות/לחלק ולתת לנצרכים ונזקקים או חברים חפצים,נעלים,בגדים. מכשירים חשמליים וחפצי ריהוט שאינם בשימוש בביתנו.

כשאנו לא עורמים ואוגרים ערמות של פסולת או חומרים כגון  -  בקבוקים וחומרים פלסטיים נוספים , עיתונים וניירות  ונותנים למחזור במקומות המתאימים.

כשאנו שומרים על בית נקי,מגירות מאורגנות, ארונות מסודרים, חדרי שינה ואירוח מטופחים, מטבח נקי ומסודר. כשהבית שלנו פתוח ,מואר ומוזן באוויר ואור אנו יוצרים סביבת חיים איכותית בריאה ומטיבה איתנו ועם הסובבים אותנו.

כשאנו משאירים חלל פנוי על מנת לאפשר לדברים חדשים להכנס פנימה, אנחנו משחררים את כל הדברים שאין בהם שימוש בחיינו כדי לאפשר לשפע ולהזדמנויות חדשות להכנס לעולמנו.

כשאנו יודעים לטפל בניקיון האישי, חברתי, וסביבה פיסית שלנו משמעו שאנו יודעים לטפל בכסף שלנו, בעסק שלנו,אנו יודעים להעריך את מערכות היחסים שלנו האישיים והחברתיים.

ההשתקפות שלנו ,ההתבוננות  שלנו , התודעה שלנו היא נקייה וגבוהה וכך היכולת שלנו להיות מצליחים, מאושרים, בעלי ערך כלפי הקהילה שלנו וכלפי עצמנו גדלה ומתעצמת.

שנה טובה, אתי.

 

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל eti19651 אלא אם צויין אחרת