00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

דברי הוצאו מהקשרםידידי בני, מהבלוג "חוג הסרטן והתקליט", העלה רשומה "התנצל על שאמר": הוא מספר על ידוענים שנתפסו בקלקלתם, משמיעים הערות גזעניות, פוגעניות, או שאינם פוליטיקלי קורקט בציבור. האנשים הללו ממהרים להכחיש את העובדה שהם חושבים כך, בין השאר בתואנה ש"דבריי הוצאו מהקשרם". והרי אנו באוזנינו שמענו את דברייך המדוייקים: איך הוצאו מהקשרם?!

הייתי מסכימה עם בני לחלוטין, אלמלא קרה לי עצמי, הקטנה, שדברי הוצאו מהקשרם, עד שנשמעתי אומרת כביכול את ההיפך הגמור ממה שאני חושבת. לכן, אני יודעת שהדבר אפשרי ואף קורה, ולפעמים בזדון מכוון של המפרסמים.

ומעשה שהיה כך היה.

עבדתי בקופ"ח הכללית במשך שנים רבות. יום אחד אני מקבלת חוזר של ההנהלה, שמבשר כי ההסתדרות מכריזה על תחרות יופי על מנת לבחור את העובדת היפה ביותר. הטקס יתקיים כהלכתו כמו כל תחרות יופי באולם מהודר, והמתמודדות אף יזכו לטופף על הבמה בבגדי ים.

המיזנטרופית מתחרפנת לגמרי, וזעמה בוער בה להשחית: אנחנו נשות מקצוע מוערכות בעלות השכלה גבוהה. אנו עובדות בשיוויון מלא עם עמיתינו הגברים, יש לנו אותו דרוג, אותם תפקידים ואותה המשכורת. מישהו מנסה להנמיך אותנו, הנשים, ולהשיב אותנו לאחור, שם אנו נשקלות שוב לפי מראינו. דוגמניות, עאלק.

אני מתקשרת להנהלה. “אני בקשר לתחרות היופי". “נהדר! את רוצה להירשם?” לא, אני רוצה למחות. זהו עלבון לכל העובדות!” קצת צוחקים עלי, והתחרות עומדת להתקיים.

אני כותבת ל”ידיעות אחרונות”. באותם ימים, האזרחים שולחים את מחאתם הכתובה למדור "קוראים כותבים" בעיתון.

אתם מכירים את המיזנטרופית: ברור שאני מציגה את עמדתי בצורה מצחיקה ואירונית.

וכך אני כותבת (אני משחזרת מהזיכרון):

"לאחרונה התבשרנו, עובדות קופ"ח, כי עתידה להיבחר מלכת היופי של ההסתדרות. אני רוצה לברך על החלטה נבונה זו. כמי שמותניה עבים מכדי ליטול חלק בתחרות חשובה זו, עיני לא צרה בחברותי היפות ממני, אשר סיכוייהן טובים לזכות בכתר הנכסף. אני מודה בשמי ובשם חברותי להוגה הרעיון הנאה.

עם זאת,אני מבקשת למחות על אפליית הגברים הבוטה שההסתדרות מפגינה בתחרות זו. מדוע ייגרע חלקם של עמיתינו הגברים? אפילו במחלקה שלנו יש כמה רופאים מסוקסים ויפי תואר, שהיו מתאווים לעכז על המסלול ולהפגין את גבריותם בבגד ים ספידו קטון.

הלאה האפלייה על רקע מיני: הכריזו מיד על 'תחרות מלך היופי של ההסתדרות!'”

אחרי יומיים, העיתון (שרשם מתחת לכותרת המדור כי הוא רשאי לערוך,לתקן שגיאות סגנון ואיות) פירסם את מכתבי. אנא, היו סבלנים איתי, כי אני מתכוונת לחזור על לשון הפרסום:

"לאחרונה התבשרנו, עובדות קופ"ח, כי עתידה להיבחר מלכת היופי של ההסתדרות. אני רוצה לברך על החלטה נבונה זו. כמי שמותניה עבים מכדי ליטול חלק בתחרות חשובה זו, עיני לא צרה בחברותי היפות ממני, אשר סיכוייהן טובים לזכות בכתר הנכסף.אני מודה בשמי ובשם חברותי להוגה הרעיון הנאה.”

וזהו.

וכך, בני יקירי,יצאתי חמורו של בלעם.הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

63 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת