00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אהבת חינם

ציטוטים, משפטים ואמרות חכמה של אמא תרזה

האם תרזה (1910-1997) הפכה מוכרת בעולם כולו כפעילה למען זכויות אדם, מיגור העוני וחיזוק האחווה בין בני אדם מדתות ולאומים שונים.
התנועה שהקימה סייעה למליוני רעבים וחסרי בית ברחבי העולם ומשכה אלפי מתנדבים לפעול למען אלו שמצאו את עצמם עזובים וחסרי כל.
מילותיה ומעשיה נבעו אמנם מכתבי הקודש הנוצריים בהם האמינה, אך המסר הטמון בהם הינו אוניברסלי, הומני ונכון לכל אדם.

לפניכם מבחר ציטוטים ואמרות חכמה שנאספו מכתביה והרצאותיה בעולם, המשקפים את דעותיה בנוגע למקור הסבל האנושי, חשיבות הנתינה והעשייה למען עתיד טוב יותר.

"האתמול חלף. המחר טרם הגיע. כל שיש לנו הוא היום. הבה נתחיל."

:kiss
תהנו!
ינון

  

"כשאדם עני מת מרעב, זה לא קורה משום שאלוהים לא דאג לו או לה. זה קרה משום שלא אתה ולא אני רצינו לתת לאותו אדם, את מה שהוא או היא היו צריכים.""אם אינכם יכולים להאכיל מאה אנשים, אז האכילו רק אחד.""רק בגן העדן ניווכח כמה שאנו חייבים לעניים, עבור שעזרו לנו לאהוב את אלוהים בצורה טובה יותר באמצעותם.""אנו עצמנו חשים שמה שאנו עושים הוא רק טיפה בים, אך הים יהיה חסר בשל העדר אותה טיפה...""גודלם ושיעורם של מעשינו אינם מה שחשוב, אלא כמות האהבה שהוכנסה אליהם.""אינני בטוחה כמו מה בדיוק יהיה גן העדן, אך אני יודעת שכאשר נמות ויבוא הזמן עבור אלוהים לדון אותנו, הוא לא ישאל: כמה דברים טובים עשיתם בחייכם? אלא הוא ישאל: כמה אהבה השקעתם במה שעשיתם?""מילים של טוב לב עשויות להיות קצרות וקלות לביטוי, אך ההד שלהן הינו באמת אינסופי.""בכל פעם שאתם מחייכים אל מישהו, זוהי פעולה של אהבה, מתנה לאותו אדם, דבר יפיפה.""קיים יותר רעב לאהבה והערכה בעולם, מאשר ללחם.""אנו חושבים לעתים שעוני משמעו רק להיות רעב, עירום וחסר בית. העוני של להיות בלתי רצוי, בלתי אהוב וללא התייחסות מן הסביבה הינו העוני הגדול ביותר. עלינו להתחיל בתוככי בתינו שלנו לרפא עוני זה.""אל לנו להיות מרוצים רק מתרומת כסף. כסף אינו מספיק, כסף יכול להתקבל, אך האנשים זקוקים ללבכם שיאהב אותם. אזי, פזרו אהבה בכל אשר תלכו. לעולם אל תתנו לאיש לבוא אליכם מבלי שיעזוב שמח יותר.""אל תמתינו למנהיגים; עשו זאת לבדכם, אדם לאדם.""אם אתם שופטים אנשים, אין שעתכם פנויה לאהוב אותם.""אם אנו באמת רוצים לאהוב, עלינו ללמוד כיצד לשכוח.""אספתי פעם אישה אחת מתוך פח אשפה, והיא קדחה מחום; היא היתה בימיה האחרונים, והמילים היחידות שיצאו מפיה היו: 'בני עשה לי את זה'. התחננתי לפניה: את חייבת לסלוח לבנך.  ברגע של טירוף, כשהוא לא היה הוא עצמו, הוא עשה דבר שהוא עכשיו מתחרט עליו. היי כאמא וסלחי לו. לקח לי הרבה זמן לשכנע אותה לומר: 'אני סולחת לבני'. רגעים ספורים לפני שמתה בזרועותי, היא היתה מסוגלת לומר את זה עם סליחה אמיתית. היא לא היתה מודאגת ממותה הקרב. ליבה נשבר כיוון שבנה לא רצה בה.  זהו דבר שאתם ואני יכולים להבין.""אם חסרה לנו שלווה, זה משום ששכחנו שאנו שייכים איש לרעהו.""ישנו רק אלוהים אחד, והוא אלוהים לכל. על כן, זה חשוב שכולם יראו בעיניך כשווים בעיני אלוהים. תמיד אמרתי שעלינו לעזור להינדי להפוך להינדי טוב יותר, למוסלמי להפוך למוסלמי טוב יותר, לקתולי להפוך לקתולי טוב יותר. אנו מאמינים שעבודתנו צריכה להיות דוגמא ומופת לאנשים. יש בינינו 475 נשמות – 30 משפחות הן קתוליות, והשאר כולם הינדים, מוסלמים, סיקים – כולם מדתות שונות. אך הם כולם שותפים לתפילותינו.""אלוהים לא דורש מאיתנו להצליח; דרישתו היחידה היא שננסה.""אני הנני עיפרון קטן בידו של האל, אשר שולח מכתב אהבה לעולם.""כאשר אתם מביטים בדרך פעולתם הפנימית של מוצרים אלקטרוניים, אתם רואים כבלי חשמל. עד אשר זרם החשמל לא יעבור דרכם, לא יהיה שום אור. כבלים אלו הם אתם ואני, הזרם הינו אלוהים. יש בכוחנו לאפשר לזרם לעבור דרכנו, להשתמש בנו, על מנת לייצר את אור העולם, בתוכנו. מנגד אנו יכולים לסרב שישתמש בנו ולאפשר לחושך להתפשט."

  


נאום שנשאה אמא תרזה, על אהבת אלוהים באמצעות אהבת החלשים בחברה:סרטון על חייה ופועלה של אמא תרזה:ראיון עם אמא תרזה בשנת 1996, שנה לפני פטירתה, בשני חלקים:
הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

7 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ינון פיאמנטה אלא אם צויין אחרת