22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

המסע לעמק החלומות

ההזמנות שלי


כשהאדם משחק את אלוהים

כשהאדם משחק את אלוהים.......ולצערי רבים מתנהגים כך

בזלזול, בחוסר כבוד

בהתנהגות "אדם כי ימלוך"

אתה מברך בן אדם.....מתעלם לא מתיחס!!

אתה עושה דברים למען כולם, אין תגובה, אין התיחסות, זלזול חוסר כבוד ופרגון

דוגמאות?: בירכתי ליום הולדת, כבודו שחגג אפילו לא נכנס להגיד תודה! (ולא!! אני לא מתכוונת למיטל מנהלת הפורומים) דווקא היא הודתה במסר וגם בפורום!!

העצומה למען העובדים....למה לא נכנסים לחתום להגיב? הרי זה למען כלל העובדים, למען כל אלו שעובדים על בסיס שכר מינימום....למען כל הקוטרים הבכינים למינהם, לבכות אנחנו מומחים!!, לקטר אנחנו מומחים!! להושיט יד לדבר שבא לעזור....מתעלמים לא מכבדים.....לא מובן ולא ברור, כנראה שריטה עמוקה יש לאנשים במוח!!

הבלוג "כולנו למען כולם" למענכם, מה ביקשתי המלצות, עבודות דברים שהם למענכם, חוץ ממספר בלוגרים שאני יכולה לספור בכף ידי....אף אחד לא הרים את הכפפה....למענכם!! לא למעני!!

הוצאתי רשומות על דברים שמפריעים לנו כאן, על התקלות הרבות, על בחירת העורך, על הסטטיסטיקות, על נושא התשלומים והסברים יותר מובנים

כלום.....אבל מאחורי הקלעים אתם מדברים, שולחים מסרים, מקטרים, מתלוננים, וברגעי "האמת, שותקים כמו דג....תמשיכו לשחות....מקווה שלא תטבעו

אני יושבת עם עצמי חושבת משתוממת תוהה

לאן הגענו? כולנו משחקים את האלוהים? כולנו חושבים שאנחנו מעל כולם?

אין כבוד, אין נימוס, אין פרגון, אין הדדיות

לאן אנחנו רוצים להגיע?

 

והנה כתבה שקיבלתי במייל הכותב אבי רט תקראו אולי תפנימו

 

 

אבי רט: כשהאדם משחק את אלוהים

 

 

הר הגעש באיסלנד וקריסת גוש האירו באירופה צריכים להחזיר את המין האנושי קצת לפרופורציות, ואולי גם קצת למילה שכבר מזמן יצאה מהלקסיקון המערבי - ענווה

שני משברים קשים עוברים בעת הזו על אירופה. המשבר האחד הוא בידי שמיים והשני מעשי ידי אדם.

האחד מקורו בהר הגעש באיסלנד שהעשן שעלה ממנו פתאום ששיתק לפתע את כל אירופה, ואת כל הקשורים אליה במסחר, בתיירות ובשאר התחומים. השני הוא מה שנראה בימים אלו כחלום בלהות של קריסת גוש היורו, וכדבר שעלול להפיל כדומינו מדינות רבות באירופה על הבורסות שלהן, כמו באפקט דומינו אל פי פחת כלכלי. זה מתחיל ביוון, פורטוגל וספרד, ואין איש בעולם שיודע להגיד היכן ואיך זה ייגמר.

לכאורה שני המשברים הללו שונים מאד זה מזה. האחד הוא משבר שקשור לאיתני הטבע והשני קשור לכוחות כלכליים, האחד השפיע על מזג האוויר והתחבורה והשני משפיע על הבורסות ושערי המטבעות.

אומנם נכון שאלו סוגים שונים של משברים, ועם זאת אני מוצא בהם כמה נקודות חופפות ,קשורות, שיש בהם כדי לתת לנו קצת חומר למחשבה.

העולם מתקדם. המין האנושי צועד קדימה בצעדי ענק. מחשבים משוכללים שרק לפני שנים ספורות גם הדמיון הפרוע ביותר לא היה מסוגל לדמיין כדוגמתם. השמיים הפסיקו להיות הגבול. החלל מלא במטוסים, חלליות, לווינים, בשיא החוכמה והטכנולוגיה האנושית. בניינים גבוהים ומדהימים נבנים, רכבים חדישים עולים על הכבישים, גשרים מדהימים מגשרים מעל איים וכבישים, המכשור הרפואי יודע לעשות דברים ברמות שהאנושות לא ידעה מאז ומעולם. כך אפשר להמשיך ולמנות את הישגי המין האנושי בכל תחום ותחום כמעט - חקלאות, מדע, מוזיקה וכן הלאה.

עם האוכל בא התיאבון. האדם רוצה יותר ויותר, והתחיל לדוגמא לשבט בני אדם, לבצע תהליכים גנטיים ורפואיים מורכבים, ולנסות להתערב בחוקי הטבע. פעמים עם חוקי הטבע, פעמים מעליהם, ופעמים אף נגד חוקי הטבע. במילים פשוטות - האדם, ואולי בצדק מבחינתו, ניסה להיות קצת אלוהים.

במסגרת הניסיון הזה יצר תיאוריות כלכליות, תחזיות מדעיות, ניסה לצפות את העתיד, בנה מודלים כלכליים וחברתיים שונים, פיתח את החוכמה וההשכלה, ויותר ויותר פרופסורים ושאר מומחים ופרשנים העזו לעמוד ולהתיימר לנהל את ההווה, ולקבוע כיצד יראה העתיד.

והנה מגיע הר געש קטן מאיסלנד, עם קצת עשן שחור ומלא גרגירים, ומחזיר את המין האנושי למקומו הטבעי. בין רגע אירופה משותקת, אין מטוסים באוויר, כולם חוזרים לרכבים ורכבות, וכפי שזה נראה אזי בפעם הבאה שיפלט איזה חומר מאיזה הר או שיסתם איזה מקור אנרגיה מן האדמה, לא ירחק היום ואירופה גם תחזור לסוסים ועגלות ולחמורים רתומים.

כל כך הרבה פרופסורים, מדינאים, מומחים, שכנעו את כל מדינות אירופה למה כדאי להן לבטל את המטבע שלהן, וליצור גוש מטבעות אחד - גוש האירו. הסבירו למה זה חשוב כלכלית, חברתית, ולאומית. הסבירו איך אירופה והעולם כולו יצמחו מכך. מדינו רבות התפתו להצטרף, למעט אנגליה ואולי עוד מדינה פה ושם, והנה - גוש האירו נראה קורס, ומחזיר את אירופה שנים רבות לאחור. פתאום הגרמני החרוץ מבין שהוא עובד כמו חמור כדי לממן את היווני העצלן, ופתאום הצרפתי מבין שהוא מממן את האיטלקי הנהנתן, ופתאום הפכו כולם להיות כמו מטפסי הרים הקשורים וכרוכים זה בזה, וכשהאחד נופל, הוא מושך אחריו את כולם.

האם המסקנה היא להפסיק לנסות ולהתקדם בחיים? ממש לא. האם המסקנה היא להפסיק לנסות להיות אלוהים? ממש כן.

הר הגעש באיסלנד וקריסת גוש האירו באירופה צריכים להחזיר את המין האנושי קצת לפרופורציות, ואולי קצת למילה שכבר מזמן יצאה מהלקסיקון המערבי - ענווה.

כאשר האדם ואלוהיו, האדם והטבע, האדם וחברו ידעו כיצד לחיות זה עם זה, כשלכל אחד מקומו ותפקידו על פני כדור הארץ ומעל לשמיים - האנושות תתקדם - אבל תתקדם נכון.

כשהטבע מחזיר מלחמה אולם כאשר האדם יחליט שהוא מפר את האיזון האקולוגי, או הכלכלי, או רוחני, או המוסרי, ויתחיל להיכנס למחוזות לא לו, ל'שחק אותה אלוהים', ולהוציא מן המשחק את השותפים האחרים - בין אם זה אלוהים או חוקי הטבע או תהליכים כלכליים וחברתיים, הוא יגלה לדעת שלא רק לו יש כוח, אלא שגם אלוהים, איתני הטבע, ושערי המטבעות יודעים לבעוט בחזרה, ובעיטתם כואבת, ויכולה להחזיר את האדם לימי החמור והעגלה.

שני המשברים הללו, למרות שהם שונים כל כך זה מזה, שבים ומבהירים לכולנו, בני המין האנושי, עד כמה המציאות שברירית כל כך.

נכון, מותר לנו לרצות לשאוף ולהתקדם בכל תחום, להגיע אל גובהי חלל ואל מעמקי ים, אך במקביל לפיתוח הרצון החכמה והכוח, לפתח במקביל את ההכנעה והענווה בפני הכוחות הגדולים האחרים, השותפים לנו בעולמנו.

אם נילחם בכיפוף ידיים מול איתני הטבע, אלוהים או כוחות השוק - סופנו שידינו תכופף. אם נדע לשלב ידיים ומתוך אחריות וענוה לגלות עוז - אזי יש סיכוי שמהמשברים הללו יצמח טוב.

לצערי אין לו ענווה

אין לנו כבוד

אין לנו פרגון

דורסים

הכל על בסיס של אינטרסים

ועד מתי? למה זה טוב?

החיים חולפים מהר, ואנחנו במלחמות עם עצמנו וביננו

מעפר באנו ואל עפר נשוב!

תחשבו על זה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

24 תגובות

ארכיון פוסטים
נקה
קוד חופשי

הבלוג של הלב מזהב

קוד חופשי
הומלץ על ידי ה-בלוג
קוד חופשי
ההזמנות שלי

ארכיון פוסטים
נקה
קוד חופשי

הבלוג של הלב מזהב

קוד חופשי
הומלץ על ידי ה-בלוג
קוד חופשי
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל הלב מזהב אלא אם צויין אחרת