55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

צעדה לשליט - מעט מדי, מאוחר מדי

הצעדה שהחלה היום למען גלעד שליט היא דבר נחמד כשלעצמו, אך לא זה מה שיביא את החייל (חייל, לא ילד, כפי שרבים מתארים את גלעד) הביתה. מעשה זה הוא בבחינת "מעט מדי, מאוחר מדי".

במה דברים אמורים?

להזכירכם, אם שכחתם, גלעד שליט כלוא בשבי החמאס זה ארבע שנים! ארבע שנים! לא יום, לא שבוע, לא חודש ולא חודשיים, ארבע שנים! ארבע שנים שבהן לא שלא נעשה די להשיבו הביתה - לא נעשה דבר להחזיר אותו! כל מה שהיה הוא דיבורים יפים שמעוררים אהדה, רחמים וחמלה כלפי משפחת שליט והחייל גלעד. אלא מה? מדיבורים לא מחזירים חייל חטוף! דרושים מעשים אמיצים כדי להחזירו!
לו היינו עכשיו חודשיים-שלושה אחרי חטיפתו של גלעד שליט, לצעדה שהחלה היום היה מקום ואפילו מקום של כבוד. אבל אחרי 4 שנים לפתע פתאום לצעוד, להצהיר הצהרות וכוונות - זה טוב ונחמד אך לא יוביל לשום פתרון. מעט מדי, מאוחר מדי!

בכלל, כשאני מתבונן בנועם שליט נדמה לי שמדובר בנציג מהאו"ם שמסתכל מהצד ומנסה ליישב את העניינים, כאילו לא לו ובו נוגעים הדברים. כל מומחה מתחיל לשפת גוף יבחין בכך: בצורת הדיבור, בדרך העמידה, במילים שבוחר לקרוא מתוך דף שהוכן מראש - הכול מעיד על אדם שצופה מהצד, חסר ביטחון וחסר ישע בעליל. הלו! נועם שליט - מדובר בבנך אשר אהבת, לא בחייל עלום של איזו מדינה שכוחת אל שהזמינה אותך לפתור את בעיותיה! יותר נחישות, הרבה יותר ביטחון, פעלתנות, אחריות וסמכותיות - זה מה שמצפים ממך וגם מאשתך, נעם!
ולא רק זאת: לפתע פתאום שומעים שם חדש בתקשורת - צבי שליט, סבא של גלעד שליט. האיש התעורר מתרדמת ונזכר שנכדו חטוף כבר 4 שנים. איפה היית עד עכשיו? כך גם אחיו של גלעד ואחותו.

מישהו אמר פעם שהאדישות הורגת. הוא כנראה חשב בדיוק על המצב הזה שבו נמצא חייל חטוף כבר 4 שנים בשבי החמאס, וכל העם אדיש, ובמיוחד - אביו ואמו של אותו חייל.

הצעדה הזאת לא תוביל לשום פתרון לא רק מפני שהיא באה מעט מדי ומאוחר מדי, אלא מפני שהיא מכֻוונת אל הכתובת הלא נכונה - אל ירושלים. נתניהו וחבר מרעיו מעולים בדיבורים יפים, בדברי חלקלקות פיוטיים ושיריים - הרי לשם כך הם מעסיקים יועצי תקשורת, שיוכלו להדריך אותם כיצד לדבר - אבל במעשים קיבלה צמרת המדינה ציון נכשל אחד גדול בטיפולהּ בעניין שליט, כמו גם בטיפולה בעניינים אחרים של המדינה. ואגב, אינני זוכר שלגולדה מאיר, משה דיין, מנחם בגין ומנהיגים אמתיים אחרים (בניגוד ל"מנהיגים" האנוכיים והרכרוכיים שעומדים בשלטון כיום) היו יועצי תקשורת. הם היו מנהיגים אמתיים, אכפתיים, מסורים, נאמנים, וטובת המדינה עמדה תמיד לנגד עיניהם. כשביצעו טעות חמורה מיד נטלו אחריות ולא האשימו אחרים, לפעמים אף התפטרו מתפקידם בגלל טעות קטנה שביצעו. איפה הם הימים ההם שמנהיג היה מנהיג במלוא מובן המילה?

כולי תקווה שגלעד שליט ישוב הביתה במהרה בריא ושלם, אבל כפי שנראה מהלך העניינים עד עתה - הסיכוי שזה יקרה חלש וקלוש יותר מתמיד שלא לומר אפסי.

תחשבו על זה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

6 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת