00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אב במשרה מלאה

עברנו דירה

הגיע הזמן!

18/06/2010

מאז הקמת המדינה מתרפסים מנהיגי הציבור החילוני בפני "גדולי הדור", הרבנים המנהיגים את הציבור החרדי. בשם הפשרה ה"מפא"יניקית" האכילו אותנו, הציבור החילוני בלוקשים כל השנים כמו "תורתו אומנותו", הבטחת הכנסה, קצבאות ילדים, חינוך עצמאי, כספים יחודיים ו"נהרגים באוהלה של תורה".

בשם השיטה הפוליטית הרעועה שלנו, המחייבת פשרה קואליציונית על מנת לשרוד קדנציה של ארבע שנים, הציבור החילוני חילק כספים לקבוצות חרדים קיצוניות, שמסרבות להכיר במדינת ישראל, מסרבות לשרת בצבא או אפילו לשרת שירות לאומי, רבים מהם לא עובדים ולא משלמים מיסים, חיים מקצבאות ומכספי הביטוח הלאומי ועוד מעזים לומר שלימוד התורה שלהם מגן עלי, החילוני.

המלחמה כאן אינה על השתתפות בנטל השירות הצבאי או בנטל תשלומי המיסים. המלחמה כאן היא על מהות המדינה - דמוקרטית, שוויונית, נאורה, שבה החוק הוא השולט או מדינת הלכה, שבה רבנים שולטים. ברגע שאזרח ישראלי אומר בריש גלי שהוא לא מכיר בסמכות המדינה עליו ולא מקבל את סמכות פסיקת בית המשפט הוא מפסיק להיות אזרחי ישראלי. החרדים חיים על חשבון הציבור החילוני עשרות שנים והתרגלו לכך שמוותרים להם בכל דבר - קווי אוטובוס נפרדים שבהם נשים נאלצות לשבת מאחור, גיוס לצבא, תקציבים לאברכים ולישיבות, הסטות של כבישים על מנת שלא לפגוע בקברים קדושים, סגירת כבישים בשבת. מנהיגי הציבור עשו הכל כדי לא לעצבן את הציבור החרדי, העיקר לשמור על אחדות הממשלות. גידלנו כאן ציבור של אלפים שמסרב להכיר במדינה, שעושה הכל נגד סמלי המדינה ונגד החלטות שילטוניות וכופה את דעותיו הקיצוניות על הכלל.

שנים הם מאיימים עלינו שיעשו הפגנות ענק, שיגררו אותם על הכביש למעצר, שילכו לבית הסוהר בברכת הרבנים. הכל בבחינת "יהרג ובל יעבור". כאילו שההלכה ציוותה על הבטחת הכנסה לפרזיט שמחליט ללמוד ולא לעבוד ופסיקה של בית המשפט העליון שקובעת שיש כאן אפליה מנוגדת להלכה היהודית בת אלפי השנים. פרנסי העדה החרדית, שהפכו את התורה למקצוע, בבחינת קרדום לחפור בה, הגדישו את הסאה. בסירובם להכיר בפסיקת בג"צ בעניין אפליית התלמידות הספרדיות בעמנואל, הם הביאו את בית המשפט לפסוק שהם מבזים את ההחלטה ולכן עליהם להיאסר ככל האדם. עכשיו התעוררו כל מגלגלי העיניים בציבור החרדי, ובראשם ח"כ הרב גפני, ודרשו לעשות פשרה, להגיע להסדר, שלחו שתדלנים לנשיא פרס, שוב מנסים להגיע לפשרה מפא"יניקית, שתנציח את האפליה ותכשיר את השרץ.

ומי שותק? ביבי. ברק. אלי ישי. כל אחד מסיבותיו הוא. ביבי מפחד להרגיש את החרדים מחשש ליציבות הקואליציה. ברק עסוק ברכישת דירות יוקרה ואלי ישי חושש שיזרקו את הבנות של מנהיגי ש"ס ועסקניה מבתי הספר האשכנזיים היוקרתיים. שנים שברשת בתי הספר של "בית יעקב" מתקיימת אפליה פסולה של תלמידות ספרדיות, אפליה בקבלה לבתי הספר והפרדה בתוך הכיתות והדבר הזה מתקיים בחסות משרד החינוך, שאמור לפקח על בתי הספר שמקבלים את תקציביו.

אז באמת הגיע הזמן שנגיע לעימות. שהחרדים יפעילו את "נשק יום הדין" שבו הם מאיימים עלינו מאז הקמת המדינה. הם רק יפסידו מזה, כמו בבית החולים באשקלון.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

68 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דרור כהנוביץ אלא אם צויין אחרת