00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פוסט, ציוני!

פרשת השבוע גליון 5

 

מדורים
דוארשום ספורט מוציא לעז

 


משט בלונדיני

באחד מספריו הפופולריים, מתאר הסופר האמריקני הרלן קובן מזימה ג`יהאדיסטית לייצור ילדים בהירי עור ועיניים, לשטוף את מוחם הצעיר באידיאולוגיה איסלאמית קיצונית ולשגרם בבוא העת לזרות טרור בעולם ולרצוח בני הדת למען דת מוחמד.

הרציונל ברור, העולם חושד בגברים משופמים ושחומים בעלי מבטא גרוני, הוא אינו חושד בנערים ונערות בהירים ונאים, בלונדה גבוהה ורכת הברה היא סמל התום, גם אם מוחה חולני ומעוות. כאלה אנחנו בני האדם, שופטים לפי מראה עיניים, מתוייגים בסטיגמות ושטופי דעות קדומות.

המשט הטורקי אל חופי עזה נסמך על ההגיון הזה. אויבנו מבינים כי באמצעים קונבנציונליים לא יגשימו את מטרתם השטנית למחוק את מדינת היהודים, כשלון העבר מוכיח זאת, מדינת ישראל מסתגלת לאוימים נגדה ומגנה על אזרחיה מפני החפצים בכליונה.

מארגני המשט יחד עם שונאינו בעולם גוררים את מדינת ישראל לזירה אחרת, זירה מודרנית - תקשורתית ששוב אינה מתבססת על המנהיגות והמנהיגים בעולם, אלא על אזרחי העולם צופי המרקע וגולשי האינטרנט. לא עוד קלצ`ניקוב אחוז ביד שעירה, אלא מצלמת וידאו משוכללת המנציחה מציאות סלקטיבית. בעולם המצולם ומהיר התקשורת בו אנו חיים, מכריעים מלמחות לא רק בקני רובים, גם בעדות מצלמה. לא רק בחגורות נפץ, גם בחגורת ציוד הצילום.

ספינות המשט הועמסו במטען רב של צביעות, ערכים אוניברסלים מעוקמים ביד גסה וזדונית וסיסמאות תמימות למראה אודות משבר הומניטרי בעזה. אל אלה הצטרפו פעילי זכויות אדם, חלקם תמימים - רובם רשעים, יחדיו הפליגו כדי לשבור את המצור הימי שהטילה ישראל על היישות הטרוריסטית בעזה.

מדינות העולם ובמיוחד אירופה מיהרו לגנות את השתלטות השייטת על אניות המשט, בישועיות מטומטמת ובתמימות מרושעת מספקים בהירי העיניים תמיכה והגנה לרוצחים פאנטיים משליטי דת בסייף והכל בשם אלוהי ההומניזם והמוסר אשר משום מה לא הושיע את היהודים לפני 65 שנה. קוראים לזה שנאת ישראל, קוראים לזה אנטישמיות.

לא ההסברה אשמה, גם לא המודיעין הלקוי. אין הגיון בשנאה התהומית כלפינו, גם פתרון אין. לשמחתנו בשונה מאז, עתה יש לנו מדינה וכח מזויין, שוב אין אנו מתפללים לאל הבלונדיני הרחום שיושיע אותנו.

 

אנא כורדי

רוח פטריוטית מנשבתבמדינה ומנופפת בדגל הכחולבן שבליבנו. כשאנו מותקפים אנו מאוחדים [למעט כמובן מבחר מתוחכמים ממרצ]. תחושת העוול שמנחיל לנו העולם ובהם ידידים לכאורה וידידים למחצה מעצים את החיבור איש אל אחיו ויחדיו למולדת.

בין שאר היוזמות שמתעופפות באויר, ישנה יוזמה ראויה ויעילה. לטורקים יש אויבים, בין השאר האומה הכורדית המפורדת ונטולת עצמאות. הטורקים נלחמים בכורדים והללו משוועים למעט עזרה והתייחסות מהעולם, שבמקרה זה אינו ממהר לעזור לעם מדוכא.

עלינו לארגן משט סיוע לעם הכורדי האומלל, ציוד הומניטרי נוץ שייצב את מצבם. טלפונים לוויניים ותשתיות תקשורת ניידות יסייעו להם רבות, גם ציוד רפואי מתקדם יוכל לעזור להם להתגונן מפני מתקפות טורקיות. אין הומני מזה.

משט כזה אם יצא לפועל ילמד את הטורקים כי העם בישראל אינו מוכן עוד לאפשר להם לאחוז את המקל משני קצותיו. הטורקים אינם יכולים ליהנות עוד מיחסים ידידותיים עם ישראל ובה בעת לסייע למרים שבאויבנו.

 

דוארשום

ח"כ חנין זועבי שלום

בימים כתיקונם הייתי נכנס איתך לויכוח אודות דעותייך המאופיינות בהרבה אינטלקטואליות צבועה. דעותיך הן אוסף נסיונות כושלים ליישב את ההכרה החילונית מאד שלך עם רגשות לאומיים - פלסטינים, במילים אחרות חיסולה של מדינת היהודים בארץ ישראל.

אולם אין אלו ימים מתוקנים, מדינת ישראל עומדת בפני מתקפה משולבת, כשאת אחת מהחוטים השזורים בחבל התלייה שאתם מבקשים להטיל על צווארנו, לכן אסיר כפפות ואכתוב לך כדבר איש אל אויבו.

את מרבה לכנות עצמך `פעילה פוליטית`, במבטא ערבי זה נשמע כבעילה פוליטית ושמא יש לזה משמעות מעבר לזה, את וחברייך מהסיעות הערביות בבעילותכם הפוליטית אונסים את הדמוקרטיה הישראלית, אתם תרים אחר כל חור בחוק כדי לנעוץ עצמכם בו ולפגוע במדינה. השתתפותך במשט הטורקי אינה נובעת מרצון כן לסייע לאנשים שם, את חיסולנו את מבקשת, אנו מבקשים את חיסול פעילותכם.

מעולם לא הופנה זעם רב כל כך כלפי הנציגות הפלסטינית בכנסת ישראל, אנו בני העם היהודי צריכים להתפכח מהאשליה שנוכל לחיות עימכם בשכנות סבירה, אתם אויב מר ורע מעללים ועלינו להכיר בזאת. הגיע הזמן שנתחיל להאמין למה שאתם אומרים ונדע כי אויבים אתם וצוררים ויש לנהוג בכם כמבקשי נפשנו.

 

ספורט

 

רקטרגל עם נסראללה

נבחרת הנוער של טורקיה קיבלה הוראה מגבוה לבטל את משחק הידידות עם ישראל ולשוב לארצם. אין להצטער על כך, גם לא לכעוס על עירוב הפוליטיקה בספורט, כי איננו ידידים עוד. ספגנו מכם די והותר גולים טורקיים משפילים ומכאיבים, חזרו לארצכם אתם אינכם רצויים פה.

חזרו לארצכם המקצינה והולכת, צאו לשחק עם ידידיכם החדשים, תוכלו לשחק בידידות עם נבחרות המהפכה של אירן, אולי תרצו לתנות אהבים עם הסורים או לשחק ברקטרגל עם נסראללה.

 

 הפסד ראוי 

יש כדורסל בישראל, הפסדה של מכבי ת"א להפועל גלבוע-גליל מלמד על כך. אוהדי הספורט בארץ צריכים לברך על כך שבשנים האחרונות מצליחות קבוצות שונות לזכות באליפות המדינה בכדורסל ועל הבלעדיות שניטלה מהצהובים.

מעבר לכך, הצהובים היו ראויים להפסד ואיבוד האליפות בשל העונה הכושלת של קבוצתם באירופה. עם המכה תבוא התובנה והללו יפעלו לחיזוק הקבוצה לקראת העונה הבאה.

 

מוציא לעז

השבוע אפתיע עם שני מילים שימושיות מאד בשפת היומיום, אך שורשיהם נטועים בלשון עם זר.

אִילָן - עץ, ארמית.

בפרשת השבוע - פרשת שלח, מצוה משה רבינו את המרגלים לראות מה הארץ "הֲיֵשׁ בָּהּ עֵץ אִם אַיִן" (במדבר פרק יג פסוק כ). מתרגם אונקלוס את צו משה לארמית "הֲאִית בַּהּ אִילָנִין אִם לָא", הוי אומר: אילן בארמית, עץ בעברית.

אמנם מופיעה המילה אילן בתנ"ך, אך רק בספר דניאל הכתוב כידוע בשפה הארמית, "וְחֶזְוֵי רֵאשִׁי עַל-מִשְׁכְּבִי חָזֵה הֲוֵית וַאֲלוּ אִילָן בְּגוֹ אַרְעָא, וְרוּמֵהּ שַׂגִּיא" (דניאל פרק ד פסוק ז) [פירוש: בחזיון ראשי על משכבי, ראיתי אילן נטוע וגובהו רב]. חכמי המשנה הרבו להשתמש דוקא במילה הלועזית אילן, למעשה מחליף האילן את העץ העברי.

 

פָּנָס - עששית ובה נר דולק, יונית.

גם המילה הזו שימושית מאד, אך לא עברית. במדרש רבה על פרשת השבוע - פרשת שלח (פרשה טז אות כז) אנו מוצאים אותה, במשנה נזכר הפנס פעם אחת בלבד במסכת כלים (פרק ב משנה ד).

 


 

 

>>עוד על המשט<<

>>מצור מדיני<<

>>שיחה עם אלוף במיל עוזי דיין<<


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

"חבר הלאומים"
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל דניאל ינאי אלא אם צויין אחרת