00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שקדוס עצבני

החרדים (לא) תורמים למדינה ולחברה בישראל?

ובהמשך לסדרה של התשובות המנומקות, אני כותב לכם תשובה לחלק הראשון בסעיף 3 שהיה כזכור בנוגע לזה שהחרדים הם אוכלי חינם חסרי גבולות.

הפעם אני מודה זו תגובה באמת ארוכה שכתבתי במשך זמן רב מאוד, כבר לפני ארבעה חודשים, עם התחלת הגל האנטישמי החדש בתקשורת ועד היום ממש. אבל התגובה הזו גם מנומקת מאוד, יותר מתמיד. מי שירצה לשמוע ולהקשיב יוכל, ומי שלא רוצה להקשיב ולשמוע, חבל על זמנו...

לא מפליא לשמוע את החילונים מדקלמים את שהתקשורת השמאל-חילונית משדרת להם, מבלי שמעולם בדקו את המספרים, את המשמעות ואת הדברים. התקשורת בישראל מעולם לא הייתה אובייקטיבית (אין דבר כזה תקשורת אובייקטיבית כמו שאין דבר כזה אדם אובייקטיבי) ותמיד נתנה את העובדות היבשות כביכול, כשהן מורטבות בקיטונות של בוז ושנאה כלפי החרדים במדינת ישראל.

אז בוא נעשה קודם כל סדר.

 • במגזר החרדי מאות זרמים שונים ועשרות זרמים שונים בנושא ההסתכלות על מדינת ישראל. אני מדבר רק על החרדים כרגע.
 • הזרם הקיצוני ביותר - נטורי קרתא, תולדות אהרון, סאטמר וכו' - מונים כ-20,000 איש. 746 משפחות מהזרם הנ"ל הנם משפחות שהמדינה מגדירה כאזרחים, אך הם לא מגדירים עצמם אזרחים, אינם מקבלים אזרחות ואינם משתמשים בשום שירות של המדינה (כולל קבלת כספים). בנוסף אליהם, 1500 משפחות נוספות הן משפחות ללא אזרחות של ישראל אלא של מדינות אחרות. הן שוהות כאן באופן חוקי בשל היותן יהודיות (ליהודי יש אפשרות לקבל אשרת שהייה קבועה, דבר שלא קיים למי שאינו יהודי), אך אינן מחויבות בשירות המדינה וגם אינן מקבלות זכויות מהמדינה (למעט זכויות אדם, כמו כל אדם).
 • הזרם הליטאי - הליטאים ככלל מקבלים את המדינה, אולם שואפים לשנות אותה מבפנים, על כן הם משתתפים במשחק הדמוקרטי ולוקחים חלק בחוקי המדינה ומכירים במדינה. מונהגים ע"י המרן אלישיב שליט"א.
 • הזרם החסידי - זרם זה מפוצל. כמעט כולם מכירים במדינה (למעט החסידויות שהזכרנו לעיל) והם, כמו הליטאים, מבקשים לשנותה מבפנים. מונהגים ע"י הרב הגאון ואזנר שליט"א ואדמו"רים רבים אחרים
 • הזרם הספרדי - מונהג ע"י המרן עובדיה יוסף שליט"א. זרם זה מקבל את המדינה כמו הליטאים ושואף לשנותה מבפנים, ועל כן שותפים פעילים בהווי החינוך, התרבות והפוליטיקה הישראלית.

כעת משהבנו את הזרמים השונים, נתחיל לדון בסוגיה של השירות למען המדינה. נשמעת טענה נכונה לכאורה שהחרדים לא תורמים למדינה כיוון שהם לא משרתים בצבא.

 • 25.6% מהמיועדים לשירות מקרב הבנים אינו מתגייס. 17% מהם הם חילונים (נתונים מעודכנים ל-2008). יודעים כמה חילונים השתחררו ב-2008 בגלל אידיאולוגיה שאינם מוכנים להשתתף 'בצבא הכיבוש'? 6. לא 6 אחוז. שישה. שישה מגויסים בלבד. השאר כולם משתחררים בעקבות בעיות רפואיות (הצבא מגדיר זאת 'בעיות רפואיות בלתי נצרכות', כלומר: אינן מצריכות שחרור, אך כיוון שלצה"ל אין כוח להתעסק עם השטויות האלה הוא משחרר אותם) ואחרים משתחררים בשל 'ליקויים שונים' כגון בעיות נפשיות לכאורה, אע"פ שמספר הפונים ללשכות הפסיכיאטריות היה הרבה יותר קטן מהאחוז הבודד (בסה"כ 67 מקרים ב-2008) של המשתמטים. אז למה הם משתמטים? כי הם רוצים לעשות כסף בחו"ל או בארץ, הם רוצים ליהנות מהחיים ולעשות מה שהם רוצים והם לא רואים חשיבות בשירות בצבא.
 • לעומתם, החרדים שמשתמטים מהשירות הצבאי אינם עושים זאת כדי לבלות בנופש בשוויץ על חשבון ההורים (ולפעמים ע"ח המדינה), אלא כדי ללמוד תורה. מתוך התפיסה החרדית והדתית - התורה היא זו שמגינה ושומרת על עם ישראל. גם אחד העם אמר בערוב ימיו "יותר משישראל שמרו את השבת, השבת שמרה את ישראל" (הוא כמובן התכוון לתנועת ההשכלה). במשך 1700 שנה חיינו בגלות ושרדנו היטב, עד שהגיעה ההשכלה וחיללה אותנו (זו החשיבה החרדית) והובילה לאסונות כבדים (ולא נפרט).

התנדבות לקהילה

מקווה שאף אחד מכם לעולם לא יצטרך להשתמש בשירותי החרדים בתחום הקהילתי-חברתי.

 • הידעתם? בישראל קיימות כ-1500 עמותות שעוסקות בנושאים חברתיים. כ-1300 מנוהלות או הוקמו ע"י חרדים. יודעים כמה מהן משמשות רק את המגזר החרדי? 0. כמה את כל המגזרים? כולם.

בניגוד למספר עמותות קהילתיות ששמות דגש בעיקר על האוכלוסייה החילונית (ויצ"ו, נעמ"ת ואחרים).

בשנות התשעים בזמן הפיגועים הגדולים, ציינו אנשי מד"א וגם מכבי אש את הקושי הרב בהחזרת זירת האירוע למצב קדמותה. הסיבה הייתה בעיקר פיזור הגופות וכו'.

 • בישראל קיים כיום גוף אחד שדואג לכך שאם חס וחלילה לא עלינו מישהו מתפרק לחתיכות בגלל פיגוע של בן נבלות, אז אוספים אותו אחד לאחד. לא משאירים אותו בשטח להישטף עם המים של המכבי-אש. דואגים להביא לקבר כל פיסה, כדי לתת כבוד אחרון למת, שמת על קידוש השם הגדול והנשגב. הגוף הזה, זק"א, אינו מנוהל ע"י חילונים ולא ע"י גופים אחרים. הוא כולו מנוהל ע"י חרדים. יודעים מה אחוז התמיכה של המדינה בזק"א? 3%. את כל השאר זק"א מקיימים מתרומות ממעשרות של עשרות אלפי חרדים בארץ ובעולם.

זה עוד לא נגמר.

 • עפ"י הלמ"ס, 85-94% מהחרדים מתנדבים בארגונים חברתיים שונים, בעיקר ארגוני סיוע (יד שרה, עזר מציון, ארגוני ההצלה השונים) במשך שעות היום. כמעט כל הארגונים נותנים שירות 24 שעות ביממה לנזקקים, מבלי להבחין בין חילוני, דתי או חרדי.
 • עפ"י הלמ"ס, בין 2-3% מהחילונים מתנדבים בעמותה כלשהי. כלשהי. מה שתרצו. כלשהי.
 • במקום שבו המדינה נכשלה כדי לסייע לציבור נזקקים, קמו החרדים והתאגדו. לא בשביל החרדים, אלא בעיקר בשביל החילונים שנזרקו לכלבים ע"י המדינה. לכן הקימו את יד שרה וכן את עזר מציון. גם ארגונים חברתיים אחרים נתמכים בעיקר ע"י חרדים (כמו לתת וכו'). רוב הארגונים החברתיים בישראל לא היו חיים לולא יהודי ארה"ב החרדים העשירים שמסייעים להם בתרומות.
 • ולגבי השקר הגדול ביותר - התעסוקה. ההבדל בין לחרדים הלא-מועסקים ולבין החילונים הלא-מועסקים עומד רק על 5-7% לפי הלמ"ס. באוכלוסייה החרדית רוב רובם עובדים, אולם רוב הגברים באוכלוסייה הזו לא עובדים יותר ממשרה מלאה. במגזר החרדי לא מקובל לעבוד יותר מ-7-8 שעות ביום, כדי להספיק וללמוד תורה.
 • רק המגזר הליטאי (שמהווה בערך 20% מהחרדים) טוען שצריך לשבת וללמוד כל היום, אבל גם מקרבו רוב הגברים יוצאים לעבוד.
 • 64% מהנשים החילוניות עובדות לפחות משרה. 92% מהנשים החרדיות עובדות לפחות משרה.

ועוד סטטיסטיקות:

 • 98% מהאסירים בישראל מקרב היהודים הם חילונים (מדובר על זמן הכניסה), לעומת זאת 87% מהם ניסו בבית המשפט להציג עצמם כדתיים או כחרדים.
 • עד היום לא הורשע אף לא חרדי אחד ברצח, ורק שלושה הורשעו בהריגה.
 • עד היום נתפסו 2 מקרים בלבד של נהיגה בשכרות של חרדים.
 • בעשור האחרון הורשעו 26 ח"כים ושרים בבית המשפט, 6 מהם חרדים (וזה עדיין הרבה).
 • בכלא אופק לנערים יושב רק דתי אחד. בכל המוסדות הסגורים לעבריינים צעירים יושבים בסה"כ 14 נערים דתיים וחרדים, חלקם הגדול לאחר שכבר עזב את הדת.
 • בסקר של "אל-סם" הסתבר ש-96% מקרב האוכלוסייה הצעירה (13-18) במגזר החרדי לא יודעים מה זה 'חשיש'. 99% לא יודעים שיש הבדל בין סמים קלים לקשים.
 • מדינת ישראל נלחמה כדי להחזיר סוחר סמים מוכשר שהסתבך בלבנון, אך לא עושה דבר כדי להציל שלושה צעירים שמואשמים בסחר בסמים, על אף כל ההוכחות שהם לא קשורים לכך, ביפן. זה כיוון שהם חרדים. אם היו חילונים כמו אותו סוחר סמים - הם כבר היו פה.
 • מנתוני משרד החוץ עולה שישראל לא פועלת לסיוע לישראלים בכלל ויהודים בפרט בחו"ל במקרה של הסתבכות אם הם חרדים או דתיים, לעומת סיוע גורף הניתן לחילונים.

יש עוד הרבה מה להאריך בנושא. חלק גדול מהדברים שאתם שומעים בתקשורת הם שקרים מצוצים מהאצבע.

ולדבר האחרון – השקר הגדול הנוסף של 'חיים על חשבון המדינה':

 • הילודה במגזר החרדי עומדת על 6.4 ילדים בממוצע למשפחה, לעומת 2.3 אצל החילונים. ילד ראשון, חילוני או חרדי, מקבל כ-2000 ש' מענק לידה ולאחר מכן סביב ה-700 ש' בחודש. ככל שיש יותר ילדים יש פחות כסף מהמדינה, בניגוד למה שמשמיעים. החל מהילד השלישי (כולל) מדובר בסך הכול ב-324 ש"ח בחודש מצד המדינה, ולא כמו שמרבים לפרסם, כמובן בלי נתונים עובדתיים.
 • ילד חרדי בבי"ס יסודי מקבל 60% מהתקציב שמקבל ילד חילוני באותה שכבת גיל.
 • כיתות חילוניות מונות בממוצע של 35 תלמידים, כיתות חרדיות מונות כ-45.
 • 89% מהכיתות של החילונים ממוזגות. בקרב החרדים רק 64% מהכיתות ממוזגות.
 • תלמיד חילוני לומד 9 חודשים בשנה נטו, תלמיד חרדי לומד 11 חודשים בשנה נטו, כולל בקיץ.

 יש עוד הרבה עובדות שיגרמו לכם לצמרמורת. האפליה בפועל היא כנגד החרדים באופן מובהק והוא מדיניות של ממש בקרב הממשלות בכל הזמנים. הממשלות יודעות שאם החרדים יבקשו להשוות את תנאי תלמידיהם לאלו של החילונים, הממשלה תזעק על שחיטה וסחיטה וכו' ואלו יתקפלו.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל שקדוס613 אלא אם צויין אחרת