55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

אלימות נגד רופאים

האלימות נגד רופאים הפכה, לצערנו, לתופעה רווחת בחברה הישראלית, לסוג של נורמה, וכאילו מוסכם על הכול שאם מטופל או קרובי מטופל אינם מרוצים מדרך הטיפול הם רשאים לנקוט אלימות כלפי הרופא המטפל. אז לא! אסור לנו להסכים לזה, אסור לנו לקבל זאת! אין להפוך את האלימות נגד רופאים למוסכמה חברתית מקובלת או לגזֵרה שאין להימלט מפניה. עלינו להוקיע את האלימות הזאת מכל וכול, להקיא מתוכנו את הנוקטים אלימות בכלל ואת הנוקטים אלימות נגד רופאים בפרט, ולהעניש במלוא חומרת הדין!

במה דברים אמורים?

אלימות היא אלימות היא אלימות, וכל סוג של אלימות יש לגנות ולהוקיע ואל לנו לקבל שום סוג של אלימות. ואולם נדמה לי שבכל הקשור לאלימות נגד רופאים יש מעין הסכמה שבשתיקה שזו "גזֵרה מן השמיים", ש"אין מה לעשות, צריך לקבל את זה ולחיות עם זה". לא! אני מסרב לחיות עם זה! אני מסרב לחיות בחברה אלימה; אני מסרב לחיות בחברה שמכה את רופאיה!
בואו ננסה לחשוב בהיגיון - אם בכלל יש היגיון באלימות - מדוע חולים או קרובים של חולים נוקטים אלימות נגד רופאיהם? הרי זה מגוחך, לכאורה הם יוצאים נגד מי שאמור להבריא אותם, מי שעוזר להם - אז מדוע להכותו?

כמה שאני מנסה לחשוב ולאמץ את מוחי בסיבה הגיונית־לכאורה לנקיטת אלימות נגד רופאים איני מצליח למצוא ולוּ סיבה אחת. יטען מי שיטען שאחת הסיבות היא לחץ נפשי: המטופל משתוקק לטיפול והטיפול נדחה חזור ודחה, למשל ניתוח שנדחה מספר פעמים. זו סיבה מוצדקת מספיק להכות את הרופא המטפל? ודאי וּודאי שלא!!! מה אשם הרופא בעיכוב הניתוח/הטיפול? הרי לוּ תלויים היו הדברים ברופא, בטוחני שעוד באותו היום היה מנתח, אלא שלא הכול תלוי בו, אנו חיים בישראל ובישראל יש ביורוקרטיה (טוב, לא רק בה) ועיכובים וכיו"ב. ואתם יודעים מה? אפילו היה זה תלוי ברופא המטפל - מה אלימות תעזור למטופל? היא תבריא אותו מהר יותר? לא ולא! היא תוכיח שהוא, המטופל, חולה במחלה נוספת - מחלת האלימות!
הגעת למסקנה שהרופא המטפל בך או בקרובך אינו עושה את עבודתו נאמנה? אתה חושב שהוא מתרשל, לא טוב, שלא לומר גרוע, וגם אחרי שיחות אתו אינך מרוצה מדרך הטיפול שלו? אין בעיה - יש מספיק רופאים, תחליף רופא, אבל בשום אופן אל תִּפנה לְדרך האלימות, הדרך הזאת לא תפתור דבר וּודאי שלא תבריא את המטופל.

אין הצדקה לאלימות, בוודאי לא לאלימות כלפי רופאים! יש למגר באופן מִיָּדי את תופעת האלימות נגד רופאים, ובשום פנים ואופן לא לקבל אותה או להשלים אִתה!

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

6 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת