00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

המצב ואנחנו

עושה שם רע לשמאלנים

שלשום 22.4.10 התפרסם במעריב וכן ב  NRG מאמר בשם "חופש השיסוי" מפרי עטו של ד"ר ישי מנוחין מנכ"ל הועד הציבורי נגד עינויים בישראל בגנות  "אם תרצו".

להלן קישור למאמר 

רשימתי זו הינה תגובה למאמרו:

מר ישי מנוחין הנכבד - שם רע אתה עושה לשמאלנים 

הבה אציג עצמי: ישראלית שאיכפת לה, ציונית פטריוטית ושמאלנית.

יש לי אג'נדה שמאלנית מאד ברורה – יציאה מהשטחים והשגת שלום אף במחיר חלוקת ירושלים (אך לא במחיר "זכות השיבה" שתמוטט את המדינה היהודית שבה אני חפצה).

החשיבה השמאלנית שלי באה לידי ביטוי גם באג'נדה חברתית:חלוקה צודקת יותר של משאבי המדינה, חיסול העוני, עדיפות לחינוך ושיוויון זכויות לכל מגזר שמעמדו ירוד ושאין מתחשבים בו מספיק.

כמובן שאני גם בעד כל תחום נאצל אחר בתנאי שאינו פוגע בי במשפחתי ובמילה הגסה אולי "עמי" וגסה עוד יותר "ארצי". 

אני, כנראה בשונה ממך, מאד רוצה לקדם את רעיונותיי, כדי להביא לתוצאות המתאימות להשקפת עולמי .לפיכך לא אתבטא במתכוון  ולהכעיס באופן שיקומם יתר על המידה את שומעי כדי לא להרחיק חלילה את מטרתי. 

ואם באמת מטרתך ומטרת ארגונך היא נגד העינויים בישראל – ובאמת זה הדגל שאתה נושא –מדוע עושה אתה ככל יכולתך על מנת להשניא את מטרתך, אולי החשובה לכשעצמה, על כל בר בי רב ובמקום לצבור קהל אוהדים למטרה הכה חשובה בעיניך, ובאמת אולי חשובה בכלל -אתה עושה כל שביכולתך על מנת לצבור לה מתנגדים רבים ככל האפשר? 

ואם המטרה שלך כה חשובה בעיניך למה זה ומדוע אתה במו ידיך מקריב אותה על מזבח דו"ח גולדסטון?  דו"ח שלא אומץ על ידי אף מדינה נאורה אבל אומץ בחום רב על ידי מדינות שזכויות האזרח של אזרחיהן פחותות מהרבה מהזכויות שאנו נותנים למרים שבאויבינו.

דו"ח שהועלה על נס על ידי כל מדינה חשוכה ועל כל שמאלן רדיקלי שאהבת ישראל, כן מילה מאד גסה בעיניך "אהבת ישראל", ממנו והלאה בלשון המעטה. 

איך שהוא אני חושדת בך שלא את מרכולתך המוצהרת אתה רוצה למכור שכן גם אתה בודאי צריך לדעת שאי אפשר לשווק רעיונות על ידי גרימת סלידה מהם! 

ואם באמת פשעי מלחמה הם בראש מעייניך איך זה שלא שמענו את שמך בהקשר זה כשטילים נורו לעבר ישובי הרצועה? לא כיתת דרכך לאו"ם בשל כך לא חיפשת הוכחות לא ביקשת לשפוט לא זעקת בראש חוצות ?

(שלא לדבר על פשעי מלחמה אמיתיים המתבצעים השכם והערב בכל פינות הגלובוס שמשום מה לא מדירים שינה מעיניך או משמאלנים רדיקלים אחריםברחבי תבל – שמתעוררים ממנוחתם רק שמדובר בהשמצת ישראל). 

באופן מאד טבעי מתגנב איזה חשש לליבי או ליתר דיוק חשד שלא המטרה הנאורה לכאורה שלך מובילה את דרכך – אלא משהו אחר. אולי פוליטי? אולי סתם רצון התבלטות ? אולי שנאת ישראל לשמה? 

קראתי בעיון רב את מאמריהם של "אם תרצו" שאותם אתה תוקף בהתלהמות שאינה מתאימה לאדם המחשיב עצמו לרציני.

לא מצאתי מילה אחת של הסתה –אלא אוסף של עובדות. "חופש השיסוי" היחיד בסביבה הוא שלך.

אם העובדות המוזכרות במאמריהם אינן נכונות – זכותך המלאה לסתור אותן או אפילו לפנות לבית המשפט בתביעה על הוצאת דיבה. מכיוון שבכל מאמרך לא סתרת את העובדות – אלא במידה מסוימת אפילו התפארת בהן, אין אלא להסיק שהעובדות נכונות ושבגיל ובחדווה אתה ארגונך ושאר ארגונים הנתמכים ע"י הקרן החדשה לישראל יוצאים לעולם כדי למוטט את תדמית ישראל וע"י כך את בטחון ישראל – אף אם זאת באיצטלה של נאורות וליברליות. 

לשירו של עמיר בניון התודעתי לראשונה מתוך השורות שציטטת במאמרך ואני אחזור עליהם

"אני מסתער תמיד קדימה/ עם הגב שלי אליך/ ואתה משחיז את הסכין (...) הפה שלי חתום תמיד למען בטחונך/ אבל אתה מוסר אותי לזר"

צר לי – לא הצלחתי למצוא כאן מילה אחת זרועת שינאה.

מצאתי כאן המון כאב שרבים וטובים מרגישים איתו הזדהות מלאה. כן, גם שמאלנית כמוני, שפויה ולא רדיקלית, מרגישה שאתה וחבריך עברתם כל גבול בתמיכה  האקטיבית שלכם בדו"ח גולדסטון . 

ואם אתה חושב שזכותך להשמיץ את המדינה וראשיה בכל דרך ובכל הזדמנות בארץ ומחוצה לה, זכותנו ואולי אף חובתנו המלאה היא להתגונן מפניך בכל דרך שהשיטה הדמוקרטית מאפשרת לנו.

מכל זעקות השבר של כל ארגוני זכויות למיניהן , שיש להן אג'נדה אחת ויחידה והיא להשמיץ את שם ישראל בעולם וכל דרך היא לגיטימית בעיניהן -

איך שהוא הרבה יותר אמינה עלי עדותו של הקצין הבריטי ריצ'רד קמפ -שמצהיר כי השתתף במלחמות רבות ולא ראה מלחמה מוסרית יותר ממלחמתה של ישראל ב"עופרת יצוקה"

(על אף שמובא ביו טיוב ע"י ארגון שלא מרשימת הארגונים הנתמכים ע"י הקרן החדשה לישראל)

 

 

איני מכירה חברה אחת בעולם שלא היתה רואה בכם ובשכמותכם אנשים המוציאים עצמם מהכלל,אנשים שמפירים את אמון החברה בה הם נמצאים!

למה אנו חייבים להיות שונים מכל החברות והאומות ? אנו גם ממש לא רוצים!

אנו שואפים להיות טובים יותר משאר אומות האולם - אולם להשפט על פי אותם סטנדרטים מוסריים שכל העולם נשפט לפיו!

וזכותנו גם לשפוט אותך את ארגונך ושאר הארגונים שהקרן החדשה לישראל תומכת בהן – לפחות כפי שאתם שופטים אותנו. 

אני מאד מציעה לך לקרוא את מאמרך בשנית – שכן כל מה שאתה  מטיף נגדו – נמצא בו. ממש פראות בהתבטאות - ממי  שמציג עצמו כשומר סף של הצדק ונאורות. 

לצערי הרב אתה  ודומים לך בארץ ובעולם – הפכתם את זכויות האדם לאמצעי תעמולה פוליטי בעיקר נגד ישראל – ולכן אל נא תתפלאו אם אינכם אמינים גם בקרב המילייה הטבעי לכאורה שלכם.

ואגלה לך סוד קטן – כל ביקורת הנאמרת מתוך אמפתיה ואהבה מתקבלת לפחות בהבנה.אך ביקורת שכל ביטוייה החיצוניים הם שנאה מתקבלת באותה מטבע. 

מהמאמר שלך שקראתי ומהאתר שלכם – לא מצאתי קורט אחד של אמפתיה כלפי אבל הרבה מאד כלפי משנאי ורודפי נפשי.

ועם או בלי קשר למאמרך לדעתי יש לחוקק בדחיפות חוק האוסר על תרומות מחו"ל לכל מטרה פוליטית בין היא עבור השמאל ובין אם היא עבור הימין.

בדיוק כפי שאיני מעוניינת שעמותות ימניות ירכשו רכוש פלסטיני ויבנו ביהודה ושומרון כן איני מעוניינת שיוסי ביילין יפיץ את דעותיו כשהוא מקבל שכר מהאיחוד האירופי (למרות שאני מסכימה לחלק נכבד מהן) או שכל מקבל תרומה מקרן כלשהיא יזרע לרוח את דעותיו  המשוחדות.

כל בעל דעה ובעל אידיאולוגיה הבוערת בעצמותיו יתכבד לעשות זאת על חשבונו הפרטי ימין ושמאל כאחד!

שרות כה רע אתה עושה לשמאל ועל שכמותך נאמר "שמרני אלוהים מידידיי...".

בעיני ובעיני רבים וטובים בשמאל לעשות יד אחת עם אויבים היא לא רק התנהגות נלוזה אלא התנהגות שמרחיקה אותנו מהמטרה העיקרית שלנו – לשכנע יותר ויותר ישראלים כי השלום הוא מטרה חשובה שצריך לפעול להגשמתה.

אלא שכנראה לא לזה אתם מייחלים. השלום אולי ייתר אתכם. האינטרס שלכם שונה משלנו.

אנחנו לא נעזוב את דרכנו בגלל כמה עשבים שוטים שאינם מייצגים את השמאל – אבל לצערי אלפים כן עוברים יום יום לצד הימני של המפה הפוליטית אך ורק בגלל גופים ואנשים כמוך שרוממות זכויות הפלסטינאים בפיהם ואין להם מילה אחת של אמפתיה לעם ישראל . 

כאילו עם זה ומדינה זו הם הגרועים שבאומות העולם

בדיוק כפי שאנטישמים בכל הדורות זרעו את משנתם.

 

ןלסיכום אצטט תגובית למאמרך כפי שהופיעה ב NRG

בקיצור: חופש הביטוי זה החופש להסכים איתי

המניפסט הדמוקרטי:, 22/04/10 11:53

דמוקרטיה זו היכולת לבחור רק בי.
ליברליזם זו האפשרות לממש את דעותי.
פתיחות זו החובה להקשיב לי.
פלורליזם זה הצורך לקבל כל מי שדומה לי.
הסתה זה פשוט להתווכח איתי.
תועבה זה נורא לגנות אותי.
פאשיזם זה לפתוח את הפה נגדי.
צביעות - זה אני.

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

23 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ישראלית שאיכפת לה אלא אם צויין אחרת