00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ניתוח טכני - סקירות, ניתוחים ואיתותי קניה ומכירה למניות (איתותים טכניים) - גילעד מנו

מכתשים אגן אגח ב - סקירה מלאה ומקיפה

מכתשים אגן אגח ב - סקירה מלאה ומקיפה

פרטי האגרת:
מספר נייר: 1110915
הצמדה: מדד
מח"מ: 11.59
תשואה לפדיון: 5.61%
דירוג מעלות: AA-

כדי לבחון את אגרת חוב זו לעומק נבחן אותה ממספר זויות:
1. השוואה לאיגרות חוב אחרות של החברה.
2. השוואה לעקום התשואות של איגרות חוב בעלות דירוג זהה.
3. השוואה לפערי התשואה מול גילונים של איגרות חוב אחרות בעלות אותו דירוג אשראי.
4. בדיקת התשואה לפדיון על איגרת חוב זו לפני במשבר האחרון.
5. בדיקה של מגמת התשואות לפדיון של איגרות חוב ארוכות והערכה לגבי המשך המגמה.

1. השוואה לאגרות אחרות של החברה:
פרט לסדרה ב, למכתשים אגן ישנן שתי סדרות אגח נוספות: מכתשים אגן אגח ג, ומכתשים אגן אגח ד.
מכתשים אגן אגח ג הינה איגרת צמודה בעלת מח"מ של 2.15 ותשואה לפדיון של 1.86 ומגלמת פרמיה של כ 1.41% מעל אגרת ממשלתית צמודה בעלת מח"מ זהה.
מכתשים אגן ד הינה איגרת שיקלית בעלת מח"מ של 3.73 ותשואה לפדיון של 4.65% ומגלמת פרמיה של כ 1.05% מעל אגרת ממשלתית שקלית בעלת מח"מ זהה.
לעומתן מכתשים אגן אג"ח ב נסחרת בפרמיה של 2.68% מעל איגרת חוב ממשלתית צמודה בעלת מח"מ זהה.

2. השוואה לעקום התשואות של איגרות חוב בעלות דירוג זהה:
כאשר אנו בוחנים את עקום התשואות עבור דירוג אשראי AA- על פי רגרסיה פולינומית מדרגה שניה ללא התחשבות באגרת הארוכה של מכתשים נגלה כי התשואה לפדיון שצריכה להתקבל על איגרת חוב בדירוג AA- בעלת מח"מ של 11.59 אמורה לעמוד על 4.82% בלבד, תשואה זו מגלמת פרמיה של כ 1.97% מעל העקום הממשלתי שהיא פרמיה סבירה יותר עבר דירוג זה ומחמ זה והיא עדיין הפרמיה הגבוהה ביותר על איגרת קונצרנית צמודה בדירוג זה. הגעה לתשואה לפדיון שכזו מגלמת ירידה של 0.75% בתשואה לפדיון שמשמעותה עליה של כ8.76% במחיר האג"ח.

גרף עקומי התשואה לפדיון של אגרות צמודות בדירוג AA- וגיליונים (ממשלתיות צמודות), מכתשים אגן ב' מסומנת בגרף בצבע כחול:

 

3. השוואה לפערי התשואה מול גילונים של איגרות חוב אחרות בעלות אותו דירוג אשראי:
פער התשואה בין איגרת חוב קונצרנית צמודת מדד בעלת דירוג AA- לבין אגרת חוב ממשלתית צמודה (גילון) עומדת על 1.38% בממוצע, לעומת זאת מכתשים אגן ב נסחרת בפער של 2.68% מעל אגרת ממשלתית צמודה בעת מח"מ זהה כלומר הפרש של 1.3% מעל הממוצע לדירוג, ירידה של פער התשואה לממוצע תוביל לעליה במחיר האיגרת של כ 15.18% (=1.3*11.68), לשם השוואה הפער בין אגרות ממשלתית צמודות לבין אגרות חוב בעלות דירוג A צמודות עומד בממוצע על 2.48%, כלומר גם אם דירוג האשראי של מכתשים אגן היה נמוך בשתי מדרגות עדיין התשואה לפדיון על אגרת זו הייתה גבוהה מהממוצע.

4. בדיקת התשואה לפדיון על איגרת חוב זו לפני במשבר האחרון:
כידוע לפני המשבר הכלכלי התשואות לפדיון על אגרות חוב קונצרניות היו נמוכות מהתשואות הנהוגות בשיא המשבר, אחד הסימנים העיקריים ליציאה מהמשבר היא ירידת התשואות בשוק האג"ח בשל ירידת הסיכונים, בערב המשבר נסחרה מכתשים אגן אגח ב בתשואה לפדיון של 5.38% וזאת כאשר המח"מ של האיגרת היה ארוך יותר מהמח"מ של האיגרת היום, חזרה לתשואה לפדיון זו מגלמת ירידה של כ0.19% בתשואה לפדיון ועליה של כ 2.22% במחיר האגרת. וזאת מבלי להתחשב כמובן בירידה בתשואה לפדיון שאמורה להיות כתוצאה מירידת המח"מ.

5. בדיקה של מגמת התשואות לפדיון של איגרות חוב ארוכות והערכה לגבי המשך המגמה:
כפי שכבר כתבתי היצאיה מהמשבר מלווה בירידת התשואות בשוק איגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות כאחד, נשים לב כי הירידה המשמעותית יותר בתשואות לפדיון מתקבלות דווקא באגרות החוב הארוכות, מגמה זו כמובן אמורה להשפיע לטובה גם על האגרת הארוכה של מכתשים אגן.

גרף התשואות לפדיון של מכתשים אגן ב:גרף התשואות לפדיון על גילון 5904 איגרת ממשלתית צמודה בעלת מח"מ 11.25:


מקווה שנהנתם גם הפעם,

גילעד מנו

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

הודעה חשובה!!!
אין לראות באמור לעיל כל המלצה לקנייה או מכירה של ניירות ערך. הכותב אינו יועץ ו / או אינו ממליץ לעסוק במסחר במניות ו / או כל מכשיר פיננסי אחר. המידע המוצג בהודעה זו הוא מידע בעירבון מוגבל. כל העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אני מסיר מעלי כל אחריות לנזק כספי/אחר שעלול להיגרם כתוצאה משימוש במידע זה. האתר הוא יומן פעולות אישי שלי המותאמות לצרכים ולרמות הסיכון שלי ואין לראות בכך התאמה לכל גולש או משקיע זה או אחר. אין לראות בכל האמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
זכויות יוצרים
כל הזכויות,לרבות זכויות היוצרים,זכויות הבעלות בתוכן לרבות זכויות הפצה וכל קניין רוחני אחר הינם בבעלותו של גילעד מנו. אין להעתיק, לפרסם ברבים כל חלק מהתוכן, בין שהוא מודפס כטקסט או כשרטוט ובין שהוא ניתן כקובץ על גבי אמצעים מגנטיים או בכל צורה אחרת ללא אישור מפורש בכתב.
מפת מבקרים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל morelo אלא אם צויין אחרת