00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ברבורה בהתהוות

גלעד שמן- תגובתו של בית הנשיא

לפני כחודש פרסמתי פוסט על הרוצח גלעד שמן, שרצח את חברתו לשעבר עינב רוגל. כעסתי על העובדה שפרס, כנשיא המדינה, קצב את עונשו של רוגל.
לא מעט אנשים אמרו לי אחר כך "למה שלא תשלחי את זה לפרס?", אז שלחתי.
היום קיבלתי את התשובה, המצ"ב.
אותי זה ממש לא מנחם ו/או מספק.
 
תוספת: מאחר וקיבלתי תלונות שלא רואים את המכתב, אני מעתיקה אותו כלשונו, במקום התמונה:
"מטבע הדברים ועל פי דין, איננו יכולים להיכנס במסגרת תשובה זו לפרטים החסויים בטיפול בבקשתו של האסיר גלעד שמן לקיצוב עונש מאסר העולם אשר הוטל עליו.

עם זאת, מצאנו לנכון להביא לידיעתך את הדברים הבאים:

שיטת המשפט בישראל קבעה בחקיקה מנגנון לצורך קיצוב עונשם של אסירי עולם. על פי חוק הוקמה ועדה מיוחדת בראשותו של שופט מחוזי, בה חברים שופט נוסף, איש מקצוע בתחום הטיפולי והממונה על מחלקת החנינות במשרד המשפטים. בפני ועדה זו מובא כל חומר בעניינו של האסיר ותפקידה הינו להמליץ בפני הנשיא על קיצוב עונשם של אסירי עולם, על בסיסם של שיקולים עונשים אחידים ושוויוניים. המלצת הועדה לקציבת מאסרי עולם מועברת אל שר המשפטים אשר מעבירה אל נשיא המדינה בצירוף חוות דעתו.

במקרה דנן המליצה הועדה לקציבת מאסרי עולם לקצוב את עונשו של האסיר לשלושים שנות מאסר, אולם נשיא המדינה החליט לקבל את המלצת שר המשפטים מר יעקב נאמן ולקצוב לחומרה (ההדגשה במקור) את עונשו של האסיר לשלושים ושש שנים, בשל נסיבותיו החמורות של הרצח בו הורשע, ובשל החומרה היתרה שהנשיא מייחס לרצח מסוג זה.

יוצוין, כי האסיר מרצה למעלה משמונה עשרה שנות מאסר וכי ככלל, אסירי עולם זוכים לקציבת עונשם לאחר פרקי זמן קצרים יותר שבין שמונה לשתים עשרה שנים לאחר תחילת מאסרם.

עוד יודגש כי לאחר החלטת הקיצוב, מועד סיום העונש על ידי האסיר יהיה בשנת 2027.(באופן תאורטי הם צודקים, באופן מעשי- למרבית האסירים מנכים שליש מהתנהגותם, מה שאומר שבתום 24 שנות מאסר יש סיכוי לא רע ששמן ישתחרר... זה אומר עוד 6 שנים בלבד)

בכבוד רב,

ג`מאל קדרי, עו"ד
סגן היועצת המשפטית לנשיא המדינה.


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

24 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל עשבר אלא אם צויין אחרת