00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ניתוח טכני - סקירות, ניתוחים ואיתותי קניה ומכירה למניות (איתותים טכניים) - גילעד מנו

תיק האג"ח שלי

תיק האגח שלי
 
כסיכום לכתובות בנושא אגרות חוב אציג כאן את תיק האגח שלי, ואסביר את השיקולים שלי בעת בניית תיק האג"ח, כמובן שתיק זה מותאם לצרכי בלבד ואינו מתאים עבור כל משקיע באשר הוא ויש לבחון את הסיכונים אותם כל משקיע מעוניין ליטול בהתאם לצרכיו האישיים.

תיק האג"ח שלי מעודכן ל 8/1/10:
 
 
חלקו הראשון של התיק מורכב מאגחים סולידיים יחסית אשר כל אחד מהם מכיל סיכוני אשראי נמוכים, האיגרת הראשונה בתיק שהיא גם מרכיבה כמעט 40% מהתיק היא אומנם איגרת ממשלתית אך כפי שכבר הסברתי בכתבה על עקום התשואות מכילה סיכון ריבית גבוהה יחסית, שלטעמי יניב תשואה עקב התמתנות העקום.
שאחר האיגרות בחלקו הראשון של התיק הינן אגרות בנקאיות  ולכן ללא קשר לדירוג האשראי האמון שלי ביכולת הפירעון שלהן כמעט זהה לממשלתיות, איגרות אלו מפוזרות בין הבנקים השונים ובעלות משקל עודף במעט לכיוון צמודי המדד כדי להקטין את סיכון האינפלציה, רב האיגרות בתיק כולו הן במחמים של 3-5 שנים שכן להערכתי שינויי הריבית ישפיעו מעט יותר באיזור זה כפי שהצגתי ברשומה על שינויים בעקום התשואות. גם הציפיות לאינפלציה גבוהות יותר לטווח זה לכן השיקליות בתיק עשויות להניב רווחי הון כאשר ציפיות אלו יתמתנו ולערכתי הן יתמתנו בעוד כמספר חודשים.

חלקו השני של תיק האג"ח גם הוא סולידי יחסית אך פחות מחלקו הראשון ובו ישנם חברות ציבוריות מהמובילות בת"א ובעלות דירוג של A ומעלה, המחמים באיגרות אלו זהים למחמים בחלקו הראשון של התיק מאותן הסיבות שמניתי, שוב גם כאן יש איגרת ארוכה יותר (מכתשים אגן אגח ב) שהיא נסחרת מעל העקום ולכן אני צופה ירידה של התשואה שלה לכיוון העקום של איגורת AA- וגם ירידה בתשואה בשל התמתנות העקום. יש לשים לב לאיגרת כיל אגח א שהסחירות בה נמוכה והמרווח בין שער קניה למכירה גדול יחסית ולכן יש בה סיכון סחירות גבוהה יחסית וניתן לנצל צאת בקניה באמצעות המתנה סבלנית בצד הביקושים.
 
החלק השלישי והאחרון של התיק מכיל אגרות בעלות תשואות לפידיון גבוהות ביחס למח"ם ולדירוג האשראי שלהן, תשואות גבוהות אלו מלמדות על חשש של המשקיעים בשוק מחדלות פרעון של חברות אלו, להערכתי האישית חברות אלו אכן יעמדו בתשלומי האגרות, ולכן זהו המרכיב בתיק שמצד אחד מעלה את סיכון האשראי ומצד שני מעלה את התשואה הממוצעת בתיק האגח שלי.

מקווה שנהנתם גם הפעם,
שאלות והערות יתקבלו בברכה,

שלכם,

גילעד מנו.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

10 תגובות

הודעה חשובה!!!
אין לראות באמור לעיל כל המלצה לקנייה או מכירה של ניירות ערך. הכותב אינו יועץ ו / או אינו ממליץ לעסוק במסחר במניות ו / או כל מכשיר פיננסי אחר. המידע המוצג בהודעה זו הוא מידע בעירבון מוגבל. כל העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אני מסיר מעלי כל אחריות לנזק כספי/אחר שעלול להיגרם כתוצאה משימוש במידע זה. האתר הוא יומן פעולות אישי שלי המותאמות לצרכים ולרמות הסיכון שלי ואין לראות בכך התאמה לכל גולש או משקיע זה או אחר. אין לראות בכל האמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
זכויות יוצרים
כל הזכויות,לרבות זכויות היוצרים,זכויות הבעלות בתוכן לרבות זכויות הפצה וכל קניין רוחני אחר הינם בבעלותו של גילעד מנו. אין להעתיק, לפרסם ברבים כל חלק מהתוכן, בין שהוא מודפס כטקסט או כשרטוט ובין שהוא ניתן כקובץ על גבי אמצעים מגנטיים או בכל צורה אחרת ללא אישור מפורש בכתב.
מפת מבקרים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל morelo אלא אם צויין אחרת