00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אנחנו לא לבד

קוד חופשי

אנחנו לא לבד

 ספר רב-מכר (24,000 עותקים), רב תחומים, להכרת היהדות  לרכישה אונליין

 תמימות דעים בקרב המדענים - העולם שבו אנו חיים הוא יצירה מכוונת-תכליתית ולא תוצר של שרשרת מקרים ממוזלים
 לראשונה נמצאה הדרך לגשר בין הגשמי והרוחני באדם
 חיי האדם אינם מרוץ עכברים אכזרי הנשלט על ידי גורל עיוור, אלא מכוונים על ידי השגחה פרטית
 הקדמה מאת אילן בן דב
 חיוני עבור מי שמחפש משמעות לחייו 
 מקצת הנושאים הנידונים בספר: משמעות החיים, חכמת התורה, בריאה יש מאין, המפץ הגדול, הקבועים האוניברסליים, אבולוציה, הקודים שבתורה, לשון הקודש, נבואות שהתגשמו, בינה מלאכותית, מוות קליני, גיל העולם, מוסר, ערכים, מספר הכוכבים, קידוש החודש ועוד.
 פרופסורים ידועים תומכים  

                

מדענים מאשרים: היקום נוצר על ידי תכנון תבוני

06/01/2010
בעשרות השנים האחרונות נחשפה בפני המדע תופעה מרתקת הנוגעת לחוקי הטבע ולקבועים הפיסיקליים.

התברר, שכולם מכוונים בצורה מדויקת ומשתלבים יחדיו לאפשר את קיומם של חיים על-פני כדור הארץ. האם התופעה הזו היא מקרית?

מספר הולך וגדל של מדענים מכל רחבי העולם טוענים כיום, כי העובדה שחוקי הטבע והקבועים הפיסיקליים הם כל-כך מדויקים, מצביעה על כך שהיקום נוצר על-ידי תכנון תבוני.

הכיוונון העדין של כל החוקים הוא כה מודגש וה"מקרים" הם כה רבים, עד כי מדענים רבים אימצו את העיקרון האנתרופוצנטרי, שמשמעו שהאדם הוא מרכזו של העולם ושכל היקום נוצר על-מנת לאפשר את קיומו.

בלשונם של ג`ון בארו ופראנק טיפלר : "ישנו רק יקום אחד המותאם ליצירתם ולקיומם של מי שיכולים לצפות בו. עובדה זו מחזקת את הטענה, שתכליתו של היקום היא לאפשר את קיומם של חיים אינטליגנטיים, באמצעותם של חוקי הטבע והקבועים האוניברסליים".

ד"ר דניס סקיאמה ראש מצפה החלל של אוניברסיטת קיימברידג`, אנגליה, מבהיר את הדברים: "אם תסיט ולו במעט את חוקי הטבע או את אחד מהקבועים הפיסיקליים, למשל, תגדיל או תקטין את מטענו של האלקטרון, או אז יתפתח היקום באופן שונה לחלוטין, וקרוב לוודאי שחיים אינטליגנטיים לא יוכלו להיווצר בו".

מוסיף ד"ר דויד דויטש מן המכון למתמטיקה באוניברסיטת אוקספורד: "אם משנים אחד מן הקבועים הפיסיקליים, ולו רק באחוזים מעטים בכיוון מסויים, יְכַלו הכוכבים את עצמם בתוך מיליון שנים מיום היווצרותם... אם, לעומת זאת, נשנה אותם בכמה אחוזים בכיוון ההפוך, אזי שום יסוד הכבד מהליום לא יוכל להיווצר. דהיינו, לא יהיה פחמן, וממילא לא יהיו חיים, לא תהליכים כימיים ולא תהיה שום מורכבות".

באופן דומה מתבטא פרופ` פול דיוויס אסטרו-פיסיקאי מאוניברסיטת ניו קאסל: "הדבר המפליא באמת אינו העובדה שהחיים על-פני כדור הארץ מאוזנים על חודו של סכין, אלא שכל היקום מאוזן על חודו של סכין והיה הופך לתוהו ובוהו אם אחד מהקבועים היסודיים בטבע היה שונה ואפילו במעט. למשל, הקבוע המכונה אלפא (קבוע המבנה העדין, ששולט בכוח האלקטרומגנטי המחזיק את כל האטומים והמולקולות יחד), אם היה ערכו שונה במעט, חיים לא יכלו להיווצר. היקום נראה מתאים, באופן שאינו מתקבל על הדעת, להופעת החיים ונראה שהוא מתוכנן כך".

הדעה הרווחת כיום בין המדענים היא, שהחומר ביקום נוצר בהתפוצצות אנרגיה אדירה - "המפץ הגדול ". מיד לאחר ההתפוצצות היו ביקום רק מימן והליום, ובהדרגה התגבשו הכוכבים מיסודות ראשוניים אלה. בהמשך, נוצרו כל שאר היסודות בתוך הכוכבים עצמם. ארבעת היסודות הנפוצים ביותר ביקום הם: מימן, הליום, חמצן ופחמן. אלא שקשה מאוד להסביר, על-פי חוקי הטבע הידועים לנו, כיצד נוצר דֵי פחמן באותו כור היתוך בראשיתי, כדי לאפשר היווצרותם של חיים.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל anigma1000 אלא אם צויין אחרת