55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

הסיבה האמתית לעיכוב עסקת שליט והשלום

21/12/2009
בואו נודה באמת אחת ולתמיד: ישראל אינה חפצה להשיב הביתה את גלעד שליט ואיננה מעוניינת להשיג שלום בר־קיימה. ישראל מעדיפה לבחור בדרך ההתחמקויות הבלתי־פוסקות, בנפילה בלתי נגמרת לתחושת הקרבן והמסכנוּת ובהאשמת כל העולם, אשתו וחמותו במצב.
 
כל פסיכולוג מתחיל יאמר למדינה: הפתרון לבעיה מתחיל בהכרה בבעיה. ישראל אינה מכירה בבעיותיה אז ודאי שאינה מסוגלת לפָתרן.
 
במה דברים אמורים?
 
מדינת ישראל עמוסה לעייפה בבעיות פנימיות - מקצתן דורשות טיפול מיָּדי ומקצתן סובלות דיחוי - ועוד יותר בבעיות חיצוניות.
המצב רק מחמיר והולך בינינו לבין עצמנו: החינוך מידרדר, הפער בין עשירים לעניים גדֵל, האיבה לשונה ולחלש (נכים, נשים, אתיופים...) מתעצמת ועִמה הגזענות, יחסי דתיים/חילוניים, אשכנזים/ספרדים, הומוסקסואלים/סטרייטים מידרדרים מרגע לרגע במגזרים השונים ובינם לבין עצמם, ואנו עומדים על סף מלחמה פנימית.
 
אין איחוד בישראל. איש־איש דואג לענייניו־שלו וחוסר האכפתיות חוגג. רק בשעת צרה כולנו מאוחדים־לכאורה: כשיש למצוא תורמים לילד נכה, כשהמלחמה מתרגשת ובאה עלינו ועוד, אבל בזמנים רגילים - השנאה בתוכנו מחלחלת.
 
כל הבעיות, תתי הבעיות ובעיות המשנה מקורן בבעיה גדולה אחת, עיקרית ושלטת, שאם נפתור אותה תיפתרנה הבעיות הנוספות יחד עִמה. והבעיה היא: נטייתנו המוגזמת לתחושת קרבנות והטלת האשמה על כל העולם רק לא על עצמנו.
 
ברגע שנכיר בבעיה הענקית הזאת נצעד את הצעד הראשון בדרך לפתרונהּ.
 
גלעד שליט הוא סימפטום בלבד לבעיה הגדולה שהוצגה. ברגע שנפתור את הבעיה הגדולה, "בעיית" גלעד שליט תיפתר חיש כלא הייתה והבן ישוב הביתה.
 
אלא מאי? שאיננו מַכירים בבעייתנו, ואם איננו מכירים ודאי שאין ביכולתנו להשיב את גלעד שליט הביתה, שלא לדבר על כריתת שלום עם שכנינו. החולה אינו מודע למחלתו המסרטנת והמאיימת להשמיד כל חלקה טובה מגופו.
בעיית ההתקרבנות והאומללות מונעת מאִתנו לכרות ברית שלום עם אויבינו ואפילו עם ידידינו, לאהוב איש את רעהו, לכבד את הזולת ולפעול למען ישראל בריאה יותר. אנו מעדיפים לטפול אשמה על אחרים במקום לקבל אחריות על מעשינו, על דיבורינו ועל חיינו. אנו מעדיפים להפחיד את העם (האיום האירני, טילים, כלכלה קורסת, סוריה ומה לא) ולמצוא תירוצים מתירוצים שונים לומר "לא" לשלום, אבל האמת היא שאנו פוחדים מהשלום. שהרי כשיבוא שלום האבטלה תגדל כי יפוטרו מאות מאבטחים, התקציב מארה"ב יקטן - שהרי כבר יש שלום אז לא צריך תקציב ביטחון ענק כל־כך - והחיים יהיו משעממים ונטולי הפחדות, אז מי בכלל צריך את השלום הזה?
 
זאת ועוד: כל מי שמתנגד למהלכינו הופך מיד לאויב ישראל, לאנטישמי ולמוקצה. הזוועות והנוראות שאנו מבצעים כלפי הפלסטינים נעטפות בשמיכת האומללות, ההתנשאות, הצביעות, היוהרה וההתקרבנות. בשם תחושת אומללות זו אנו מרשים לעצמנו לבצע פשעים כלפי זרים וכלפי עצמנו (כלפי הנכים, האתיופים וכל המגזרים החלשים). 
 
די! בואו נצא מזה! בואו נכיר באמת וכל הבעיות - קטנות כגדולות - תיפתרנה ברגע אחד.
 
 
אז לפני שגִּלְעָד שליט יהפוך ל: גַּלְעֵד שליט - בואו נכיר בבעיה, נתמודד אִתה ונשיב כבר את החייל שלנו לביתו בריא ושלם!
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

146 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת