00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

בן דודי לארי דיוויד

אני בת דודה של לארי דיוויד. אחי טומי`קה ואני בני דודיו העניים של לארי. לגבי הקירבה המשפחתית יש עדיין ספיקות, אבל אין שום ספק בכך שאנו עניים.

 

עכשיו ברור שאתם סבורים שאנו רוצים בקרבתו של לארי בן דודנו כדי לנגוס פירורים מרכושו.

 

אין כוונה רחוקה מכך מלבנו. כי הנה יש לנו בני דודים גם בארץ, לא מהצד של לארי, שגם איתם אין לנו שום קשר כי גם מהם אנחנו לא רוצים כלום,

 

ולו רצינו – אין להם.

 

אנו רוצים קשר עם בן דודנו לארי בגלל היחוס. כנצר לדורות של סנדלרים תמיד התקנאנו באלה שטוענים כי יחוסם מגיע עד דוד המלך.למעשה, גם אנחנו היינו יכולים לומר זאת, אך לא נעים לנו לשקר.

 

אגב, גם בין דורות אבותינו הסנדלרים רווחה שמועה שאחד מאבותיהם היה ברון, שהתנייד בכרכרה רתומה לארבעה סוסים לבנים. אחי טומי`קה טוען שיש לכך גם סימוכין בכתובים: “סיפורי הברון מינכהאוזן"

 

כן, גם לארי לא נולד לשושלת דוד המלך. למעשה גורלנו המשותף מתחיל במפרזל סוסים.

 

אחי טומי`קה רוצה לקרב את לארי לשורשיו היהודים.לצורך זה הוא מוכן להתארח אצל לארי על חשבונו {של לארי] לכמה זמן שצריך.

 

ולא שאין לאחי טומי`קה מה להפסיד. יש לו חיים מלאים: הוא שוחה במתנ"ס פעמיים בשבוע,הוא קורא עיתונים, הוא מרגיז אנשים בפורומים. יש לו את הנוחיות הביתית שלו. הוא מאכיל חמישה עשר חתולים פעמיים ביום, הוא מנסה מזה עשר שנים ללמד את התוכי עשהאל את הביטוי "בס-מג” שזו קללה פשוטה בהונגרית. אך לעשהאל אין כשרון לשפות, או לכל דבר אחר, למען האמת.

 

לי, מאידך גיסא אין חיים סוערים כאלה. אני מבלה הרבה מאד עם רופאים  אבל לא מהצד הנכון של השולחן. יש לי חתול שתום-עין. אין לי תוכי כי אני פוחדת מצפורים.

 

לי ולחתול יש יחד חמש רגליים. החתול שימי נפל פעם מקומה ששית ושרד. עכשיו אני רואה אתכם מונים ןעןשים ספקולציות. הניחו לזה. זה לא מבחן פסיכומטרי.

 

אם אתם שואלים מה אני יכולה לתרום לבן דודי לארי, אז חוץ מהנכסים שהורישו לי הורי -לחץ דם גבוה וטחורים מדממים, שאני מוכנה לתרום ללארי בזה הרגע – יש לי כשרון משחק. עוד בכיתה ג הופעתי בתפקיד המכשפה של גולדפאדן וגרפתי שבחים.

 

כך שאם לארי יזדקק לשחקנים טבעיים, שלא התקלקלו בבתי ספר למשחק, אחי טומיקה ואני עומדים לרשותו, תמורת סכום סמלי.

 

טומי`קה הצהיר כי הוא מוכן להופיע אפילו כסטטיסט ב"תרגיע". אחר כך לא הרגיש בנוח:אי אפשר להשפיל בן דוד של לארי בתפקיד סטטיסט. אז אולי טקסט של כמה מילים, רצוי את הפאנץ-ליין. וכן, את התפקיד של טומי`קה צריך לכתוב בעברית, כי האנגלית שלו נשמעת כמו הונגרית. מה יש, לבוראט זה הצליח. ומה אנו רוצים אם לא לעזור ללארי בן דודנו להצליח.

 

אני מקווה שכבר הבנתם שאיננו רוצים פרורים מרכושו של בן דודנו לארי.

 

והרי תולדות קרבתנו ללארי:

 

סבי יוג`ין דוד היה אחי סבו של לארי, ששמו, מעשה שטן, לא זכור לי.

 

שניהם היו בניו של אדולף דוד, שנולד במרושוואשארהיי, עיר שעברה מספר פעמים משלטון הונגרי לרומני.

 

סבא רבא אדולף חי בעידן ההונגרי. שמו מלידה היה אדולף קון. קון הוא החלופה ההונגרית לכהן. על כן מי שנשאו העיד על יהדותו עוד בטרם נחשפה עורלתו החסר.

 

סבא רבא היה מפרזל סוסים, מקצוע נדיר בקרב יהודים. רוב העגלונים שנזקקו לשירותיו היו אנטישמיים מלידה, ולא ששו לפרנס יהודים. סבא רבא שדאג לפרנסתו, החליט לשנות את שם משפחתו לדוד, וזאת לדעת: דוד הוא שם משפחה הונגרי נפוץ.

 

רוב 15 ילדיו של אדולף טופלו ע"י אדולף אחר. שניים מילדיו היגרו לארה"ב עוד לפני המלחמה. בן אחד{סבו לכאורה של לארי} הגיע להוליבוד ועסק בציור שלטי סרטים, שאז עוד נעשו ביד. בת נוספת, אנה דוד, שאכן הזדהתה כבר כדיוויד, היתה בעלת בתי מלון בסן פרנציסקו.

אחרי המלחמה סבא שלי יוג`ין עלה לארץ, ושתי אחיות נוספות נשארו ברומניה עד מותן בשיבה טובה.

 

עכשיו כל מה שצריך הוא לשאול את לארי דיוויד אם הסבא רבא שלו היה אדולף דוד ממרושואשארהיי,

 

נראה לי שלא נשאל.

 

לא מקלקלים סיפור טוב עם עובדות. 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

11 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת