00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

The Reporter

השבוע שהיה (2)

10 באמצע השבוע פגש אותי ידיד שלא שמעתי ממנו כבר הרבה זמן, ובפיו הבשורה: "אני מתגרש, מה עושים?". עניתי לו כפי שעונה הרופא שמגיע אליו שלד כפציינט: "עכשיו באים ?".

היה לי קצת זמן פנוי אז הזמנתי אותו אלי.

לא בשביל לעקוץ, אמרתי לו שאם היה בא אלי לפני שהתחתן, הייתי מצליח לשכנע אותו לא לעשות את הצעד הנורא הזה. "לא בגלל שאין נישואים מאושרים. פשוט הסיכון שהם יסתיימו מהר מהמצופה ואף גרוע מזה יסתיימו בפיצוץ - גבוהים היום יותר מתמיד".

"אם היית בא אלי", אמרתי לו, "והייתי מציג בפניך 100 כוסות מים כשרק באחת מהן רעל שיסיים את חייך, ונניח ואתה נורא צמא, האם היית לוקח סיכון ?"

"בוודאי שלא", ענה לי.

"אז אם אינך לוקח סיכון של 1% להתפגר, איך זה שכולם מתחתנים עם 30% סיכון ?".

אם עוד אין לך ילדים, חצי צרה, אבל כשיש לך ילדים הסיכוי שלך לפתוח פרק ב` הוא אפסי. לנצח אתה תהיה מחובר לעבר שלך כי יש לך ילדים, ואם אין לך כסף למזונות יותר טוב שתעשה מעשה מוני פנאן ותארגן לך חבל - כי חיים זה הדבר האחרון שיהיו לך.

הנה סיפור טרי מהשבוע: גבר שנס על נפשו מחיי הנישואים, נוכח לדעת כיצד בית המשפט פוסק כי על הוריו לשלם מזונות לנכדים. בית המשפט לא רואה רק את טובת הילדים אלא גם את טובת המדינה. כי אם לא יהיה מי שישלם מזונות - ישלמו אותם משלמי המיסים באמצעות הביטוח הלאומי.

30% מהזוגות מתגרשים בתוך 15 שנה ואנחנו אצים להתחתן כאילו שלנו זה לא ייקרה. תמימים שכמונו.

ישבתי איתו כחצי שעה, הוא שמע את מה שיש לי להגיד על נישואים ונשים וממה כדאי לו להיזהר.

הוא עשה פני-חושבים אז קפצתי רגע למטבח והבאתי לו כוס מים קרים. הוא הסתכל עלי כאילו שאני זומם משהו.

"תשתה", אמרתי לו, "אין בזה רעל".

 

9 הנה לכם שיוויון שבספק אם הפמיניסטיות הראדיקליות כיוונו אליו.

השבוע אישרה הכנסת בקריאה ראשונה, הצעת חוק שלפיה ניתן יהיה להעמיד לדין גם נשים שחשודות באונס. אונס כהגדרתו היבשה הוא לכפות על בן אדם לעשות משהו בניגוד לרצונו, אלא שכאשר מדובר על אונס בהקשר המיני אנחנו מדברים על חדירה. אישה לא יכולה לחדור, אלא אם היא לוקחת כלי מסוים ונועצת אותו בפי הטבעת של הקורבן. מעבר לזה, אישה לא יכולה לאנוס גבר בדיוק כמו שגבר לא יכול לבייץ - פשוט אין להם את הכלים הטבעיים לכך. אז מה בדיוק רצו להגיד בהצעת החוק ההזויה הזו ? אני לא רוצה לחשוב שהם התכוונו לכך שאישה הכופה על גבר יחסי מין תחשב כאונסת. זו הרי בדיחה. גבר, אם לא יירצה - החייל לא יעמוד דום. אם הגוף בלחץ, במצוקה בתחושה של סכנה - הדבר האחרון שהגוף יעשה הוא לשלוח כמויות דם רבות לאיזור האגן.

תאכלס, זה נשמע כמו בדיחה הזויה. במקום לטפל באלפי האנסים והפדופילים שמסתובבים ברחובות באיתור הקורבן הבא, מתעסקת הכנסת ביצירת מוטציה חקיקתית שמעמידה נשים בעמדת התוקף. מתי חברי הכנסת יחוקקו חוק שגברים יוכלו להניק ?

 

8 קו אוטובוס המהדרין שבו נשים יושבות מאחור וגברים מקדימה החזיר את ישראל לתקופה ממנה השתחררה ארה"ב לפני כ-50 שנה. רוזה פארקס, שחורה, התעקשה לשבת במושבים הקדמיים באוטובוס עם כל הלבנים, מעשה שבעקבותיו בוטלה מדיניות ההפרדה הגזעית באוטובוסים. ישראל האחרת, זו עם השטריימל והציציות, עדיין חושבת שזה רעיון טוב, אם כי מטעמים אחרים לגמרי. אם בארה"ב של שנות ה-50 נשלחו השחורים לירכתי האוטובוס באקט של השפלה, הרי שהנשים נשלחות לשם על מנת לא לגרות את ייצרם של הגברים. אני לא יודע מה איתכם אבל הדבר האחרון שיכול לגרות אותי היא בחורה המכוסה לדבעי מכף רגל ועד ראש, למעט פניה (ואולי את האקט הזה אנחנו כבר ניקח מאחינו האיראנים). יפה ככל שתהיה, או פוטנציאלית ליחסי-מין לוהטים מלאי ריגושים ככל שתהיה, לא האישה היא זו שצריכה לסבול בגלל שהגבר החרדי הממוצע לא יכול לשלוט ביצריו ויבטל תורה ואחר כך אולי אף יבטל זרעו, רחמנא ליצלן.

הנקודה הזו מתמיהה אותי ומעלה אצלי לא פעם סימני שאלה בנוגע לאמונתו של היהודי החרדי באלוהיו. כי, אם אתם באמת שם, איתו, אז גם אישה מעורטלת לא תזיז אתכם כהוא זה; ואם אתם עסוקים כל היום רק בכיבוש היצר, אז גם אישה מאותגרת סגולית, עטויית פצעים, אזוקת פלומות, שעטופה כולה בבגדים המטשטשים את זהותה המינית - היא בבחינה סדין אדום.

דווקא בפואנטה הזו מנצחת החברה החילונית ובגדול, כי רוב הציבור החילוני ישמח לכבד בחורה יפהפיה שכל איבריה מאיימים להתפקע מבגדיה הדקים - במבט חמים, אולי סליזי קמעא, אבל לא יותר מזה. אנחנו, החילונים, דווקא לא מאבדים את הראש. אז, אחיי החרדים, טלו קורה מבין עיניכם, ובמקרה שממש לוחץ שימו עליהם משקפי שמש כהים. אבל ממש כהים, ותרדו מהשטות הזו.

 

 

7 אני לא צופה יותר מדי בטלויזיה. אפשר לספור את התוכניות החביבות עלי על אצבעות כף יד אחת. כלבוטק היא אחת מהן, עוד מהתקופה שהיה פה רק ערוץ אחד ורפי גינת היה מכסח כמו נהג D9 כל טייקון וכל תאגיד מסריח שהעז למרר את חייו של האזרח הקטן. אבל מאז ימי הזוהר העליזים של הערוץ הארכאי, עברו הרבה שקלים בתקשורת וגם כלבוטק התמסחר. עכשיו כבר לא כדאי לנשוך את היד המאכילה אותך וכך אנו עדים לתקשורת פסאודו-מיליטנטית, תוכניות תחקירים שברזומה שלה חיסול חומוסיות עתירות קוליפורמים וסרטים אירוטיים בטשטוש האיזורים הארוגניים. כך היה בתוכנית האחרונה של כלבוטק שבו נתפס בקלקלתו אורטופד קשיש מחיפה שנהג לעסות את איברי המין של לקוחותיו הגברים הצעירים. מעשה חמור לכל הדיעות. אלא שהפורמט הכחלחל הזה לא ממש מתאים למנחה שחריקת לסת אחת שלו מכניסה למקלטים את מיטב השרלטנים הלבנטיניים. זה מתאים לאמנון לוי. רפי גינת בקולו העמוק והמזרה אימה, מתאר לפרטי פרטים את מה שעולל האורטופד זריז הידיים: "כאן בתמונה הוא מפשיל את תחתוניו של התחקירן, מלטף את אשכיו ומטלטל את איבר מינו ...".

עזבו אתכם מארץ נהדרת. כלבוטק מסתמנת כתכנית הבידור הטובה ביותר היום.

 

6 גם השבוע עסקה התקשורת בשיאני השכר במגזר הציבורי. ואחרי הכל, צריך מידה מסוימת של יושרה לפני ההתלהמות הכמעט מתבקשת. כן, יש בזבוז עצום במגזר הציבורי. נתב בנמל חיפה ונהג אוטובוס בחברת החשמל לא צריכים להרוויח 50 אלף ש"ח כ"א. אני בטוח שבסכום כזה אפשר להעסיק חמישה מוכשרים לא פחות, אבל בין השיאנים גם מנתחים ואנשי רפואה מן השורה הראשונה. כן, אפשר להחליט שממחר אנחנו קובעים רף משכורת למנתחים, אבל סביר מאוד להניח שברגע שתגיע הצעה גבוהה יותר מחו"ל - הם יעברו לשם, ואז שוב נבכה על בריחת מוחות. אם אנחנו רוצים רפואה מתקדמת, מדע מתקדם, טכנולוגיה מתקדמת והכל תוצרת כחול לבן - נצטרך לשלם על זה והרבה. כנראה שאי אפשר להגביל כל דבר ולחשוב שחסכנו למערכת. תשאלו את זה שעומד לפני ניתוח להצלת חייו, אם הוא מעונין במנתח מקצוען מהדרג העליון שמרוויח 90 אלף ש"ח על חשבון משלם המסים, או שהוא מעדיף איזה מנתח חביב שהחל את דרכו ומרוויח רק 15 אלף...

 

5 כמה חיכינו לגשם הזה. הא ? וכמו בכל שנה, עם רדת המטר הרציני הראשון - המדינה משתתקת. הצפות בכל עיר, עצים קורסים, תשתית נופלת, רכבות נעצרות, מכוניות שוחות, כבאים מחלצים תושבים מדירות שקיבלו בריכה חינם באמצע הסלון. ככה זה במדינה מפגרת. אם יש לך גשם פעם בחמש שנים, בשביל מה להשקיע בתיעול וניקוז ? לא חבל על הכסף ? עדיף כבר לשלוח את אהוד ברק לאיזו סוויטה באיי סיישל. לפחות מישהו יהנה מהכסף...

 

4 והנה ידיעה שלא תפסה כותרות ענק רק בגלל שאף אחד לא שילם על התקרית הזו בחייו.

מספר שוטרי תנועה עצרו נהג מהכפר הערבי אבו-גוש והתכוונו לרשום לו דו"ח, אלא שהצעירים שישבו ברכב הביעו את מחאתם בדרך של תקיפת השוטרים ועד מהרה הצטרפו לחגיגה עשרות צעירים מהכפר שהיכו את השוטרים עד שנזקקו לטיפול רפואי. אין זו הפעם הראשונה שהאספסוף הערבי פוגע בשוטרי משטרת ישראל. זה הגיע לרמה כזו ששוטרים רבים פוחדים להיכנס לכפרים ערביים כדי לעצור עבריין או דרושי חקירה אחרים. בארה"ב, למשל, זה לא קורה. אם צריך להביא מישהו מלב שכונת סלאמס בעייתית במיוחד, שולחים לשם עשר ניידות עם שוטרים לבושי שכפ"ץ, קסדות ורובים ומביאים את מי שצריך. ומי שמפריע מקבל כדור במקום שלא יוכל עוד להפריע לאיש. אפעס, הטיפול הרופס של משטרת ישראל רק מזמין את תקיפתם הבאה. ולא מדובר בפרדוקס, אלא בטבע - ככל שתפגין חולשה כך הצד השני ינסה להפגין גבורה. אז שוטרים נכבדים, תהיו אתם הגיבורים במאבק לצדק - ולא - הניחו את התג ולכו הביתה.

 

3 ומענין לענין באותו ענין. השבוע נשלחו השוטרים שהיו מעורבים בנסיון החיסול הכושל של העבריין מיכאל מור, לשנת מאסר בפועל. מור, למי שאינו בקי בפרשה, נשלח לכלא לחודש אחד פחות על העבירות שהוא ביצע. הדעות בנוגע לעונש היו ועודן חלוקות. יש מי שטוען שהם יצאו בזול ויש הטוענים שהם צריכים לקבל צל"ש. האמת, כמו תמיד, עוברת איפשהו באמצע. והאמת שלי לא נמצאת בשום מקום על הסקאלה. האמת שלי לקוחה מסרטי הארי המזוהם, על איזה שוטר מסוקס שמחסל את העבריינים בלי להביא אותם בדרך כל פושע במדינה מתוקנת - מעצר - בית משפט - וכלא לתקופה ארוכה. בישראל, כמו בישראל, עבריינים יוצאים בזול ושוטרים מאוימים חוטפים רימוני רסס. במצב שבו גלגלי הצדק נכנסות לקומה, יש מי שמנסה להגן על עצמו, בלי שום קשר אם הוא לובש מדים כחולים או לובש בגדי ליצן. בתוכניתו של נסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה" הטיח משעל באחד השוטרים וזה ענה לו: "מה אתה היית עושה ?". משעל לא ידע לענות. אף אחד לא ממש יודע. מצד שני, אם החיסול היה יוצא אל הפועל והיו נהרגים חפים מפשע יחד עם מור או בלעדיו - האדמה בישראל היתה רועדת. כך שלשופטים לא היו הרבה ברירות מלבד לעיין בחומר היבש ולהוציא איזה מאסר כלשהו למען ייראו.

 

2 ואחרי הכל, העולם התחתון לא ממש ירא מהמשטרה או מבתי המשפט. פרשת אושרנקו עוד תוכיח את זה, ולא שאנחנו צריכים טבח של שישה בני משפחה אחת כדי להיווכח בזה. השבוע נהרג עבריין שניסה להרכיב מטען חבלה כדי לחסל עבריין אחר. אני מכיר יותר מדי אנשים שדווקא שמחים שהעולם התחתון מחסל איש את רעהו, אבל עד שאנשים חפים מפשע נקלעים לקו האש ומשלמים מחיר יקר. אנחנו צריכים גם להבין על מה לעזאזל הם נלחמים אלה באלה: כסף. הרבה כסף. אם זה סחר בסמים, אם זה גביית דמי חסות, אם זה שוק אפור ואם זה מסחר סחטני. הקורבנות במקרים אלה הם אנשים חפים מפשע, שנכנעים לסחטנות ומשלמים. כך צובר העולם התחתון כח אדיר ומאיים חד משמעית על יסודות הדמוקרטיה והחיים השלווים. המדינה עוצמת עיניים והציבור קורא בעיתונים מה קורה כשמתחיל להיות צפוף מדי בעולם התחתון.

שלא נדע מצרות.

 

1 השבוע גם צוין יום השנה לרצח רבין. לא אכנס לפוליטיקה או לויכוח האלמותי בין ימין ושמאל. רק ציון קטן של העובדה שיצחק רבין זוכה לכל ההדר הזה מסיבה אחת פשוטה - הוא מת טרם זמנו. הוא נרצח. כך קרה עם מנהיגים אחרים בעולם, אבל גם עם זמרים ואחרים. אם נתמקד בביצה שלנו, יסכימו איתי רבים שהתרומה של מנחם בגין למדינת ישראל היתה לא פחותה משל רבין, אבל בגין נפטר ולכן הוא לא זכה מעולם לפסטיבל תקשורתי כפי שעושים שנה אחר שנה לרבין. אפילו רחבעם זאבי, שנרצח ע"י בני עוולה, זוכה לאיזכור כלשהו, יותר ממה שזוכה לה בגין או אחרים שהלכו בעתם. אולי זו הדרך היחידה שלנו להישאר בתודעה של האחרים, להעלם פתאום. כמו ג`ון לנון, אלביס פרסלי, זוהר ארגוב, ג`ון קנדי, הנסיכה דיאנה, ג`ים מוריסון, מייק בראנט, מרטין לותר קינג ויצחק רבין. הם לא בהכרח היו הזמרים הכי טובים או הפוליטיקאים הכי יעילים, אבל עצם הסתלקותם הפתאומית הפכה אותם לסמל, לדמות הירואית שנשארת בתודעה לאורך זמן רב.

אז החלטתי להיות מפורסם. למצוא מישהו שיחסל אותי זה החלק הקל ...

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל פנומן 72 אלא אם צויין אחרת