55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

"פסקול הֶעשור" - בדיחת השנה

ערוץ הקדימון של "קשת" המתקרא "ערוץ 24 המוזיקה הישראלית" קידם יָזמה חדשה - מציאת שיר הֶעשור, זמר הֶעשור, זמרת הֶעשור והרכב הֶעשור - שהרי חייב הֶערוץ האומלל הזה להצדיק את קיומו, לא? מֶה עשו? ניצלו הזדמנות פז מבחינתם: גל אוחובסקי בדיוק סיים את תפקידו כשופט בעונה השביעית של "כוכב נולד" (ועד עכשיו לא ברור לי מה בדיוק הוא עשה שם), אז כדי לא להשאירו מובטל, חס וחלילה, הגו שם את הרעיון האווילי הזה - פסקול הֶעשור. עִזבו את זה שהֶעשור טרם נגמר בכלל - אנו עדיין לא בסוף 2009 אפילו - ועִזבו את זה שנושא כזה מצריך עבודת תחקיר מעמיקה ויסודית - מה שערוץ 24 לא עשה ולא התכוון לעשות - הרעיון מגוחך מיסודו ומופרך מעיקרו. והרעיון - כפי שנרקם במוחם הקודח מריקנות של אוחובסקי וערוץ 24 - אומר: אנחנו נַראה אותך, גל אוחובסקי, 24 שעות ביממה, אין־ספור פעמים - הן בשידורים חיים והן בשידורים חוזרים לעייפה - בערוץ 24 ובערוץ 2 (שהרי לכול ידוע שערוץ 24 הוא ערוץ הקדימון של "קשת", זכיינית ערוץ 2), ובתמורה אתה תראיין זמרים ו"זמרים", תתנהג בגסות, תשאל שאלות לא הולמות בעליל ותהיה חצוף, ובכך תעלה לנו את המדרוג (הרייטינג). בסוף כל הבחילה הזאת נערוך טקס שיקבע מיהם זמר הֶעשור, זמרת הֶעשור, שיר הֶעשור והרכב הֶעשור, טקס שגם הוא, למותר לציין, ישודר אין־ספור פעמים בערוץ 24 ובערוץ 2. 

כסף זרם בעסקה הזאת כמו מים, מה שלא זרם - המוזיקה הישראלית.

במה דברים אמורים?
 
יֻמרה גדולה מדי היא למצוא את שיר הֶעשור, זמר הֶעשור, זמרת הֶעשור והרכב הֶעשור, הרי בעשור שלם עברו כאן יוצרים רבים - מקצתם השאירו חותמם ומקצתם חלפו לבלי שוב, מספר הזמרים שעשו את העשור אינו מסתכם בשלושים!
לכן, אם מחליטים לעבוד על מיזם (פרויקט) כזה, חובה לערוך תחקיר מעמיק ויסודי - אילו מן היוצרים/הזמרים בלטו בעשור האחרון ואילו פחות, מי טבע את חותמו לשנים רבות ומי פרץ ודעך כלעומת שבא - תחקיר יסודי מראשית 2000 עד סוף 2010. מה גם, שכאמור הֶעשור טרם נסתיים, אנחנו בעיצומו של הֶעשור - אז כל הרעיון אינו רלבנטי בכלל ומוקדם מדי. מיזם כזה מן הראוי שערוץ מכובד ואחראי כערוץ הראשון היה נוטל על עצמו, ולא ערוץ שולי כ־24, שמנסה להצדיק בקושי רב את קיומו. 
 
כיצד התפתחו העניינים?
 
אוחובסקי בתכניתו "פסקול הֶעשור" "ראיין" את עמיתיו מ"כוכב נולד" - מרגלית צנעני, צביקה פיק (מה הוא עשה בעשור האחרון במוזיקה הישראלית מלבד "מעלה־מעלה" הטחון לעייפה - גם לו לא ברור), דנה אינטרנשיונל ואת אהובתו - נינט טייב, ועוד זמרים ו"זמרים" - שלושים במספר. נעדרו מן הרשימה: שלום חנוך, מתי כספי, יהודית רביץ, ריטה, רמי קליינשטיין, שלמה ארצי, אריק איינשטיין ועוד רבים וטובים אחרים. בשביל אוחובסקי וחבריו יוצרים אלו לא פעלו בעשור הנוכחי, אז מדוע בכלל לדבר עליהם או אִתם? גם יוצרים צעירים רבים נעדרו מ"פסקול הֶעשור", דוגמת רונה קינן, אביב גפן, משפחת בנאי (מאיר, אהוד, אביתר...), עלמה זֹהר ועוד ועוד. אם כן, פסקול הֶעשור של ערוץ 24 אינו מייצג ולוּ פסיק קטן מכל העשייה המוזיקלית שנעשתה כאן בעשור האחרון שטרם נגמר, הוא מייצג ערוץ שחייב להצדיק את קיומו ו"מנחה" לא־חכם במיוחד בשם גל אוחובסקי שרק מלראות את פרצופו אפשר לקבל בחילה. זמר העשור הוא זמר העשור של ערוץ 24 בלבד וכך גם זמרת העשור, שיר העשור והרכב העשור.
 
כמו "פסקול הֶעשור" כך גם "מופע הֶעשור" - בדיחת הֶעשור, נכון יותר - ירון אילן וגל אוחובסקי מחופשים למנחי טלוויזיה מכובדים (נראו כמו שני מוקיונים), ללא תיאום ביניהם, ללא הכנה, ללא חזרות, ללא עברית בסיסית (אילן מנסה להקפיד לומר "פסקול הֶעשור" בסגול בה"א, ואוחובסקי ממשיך לזלזל ואומר "פסקול הַעשור, למשל) - פשוט מופע המבוכה של השנה. והזוכים בפרסים? כמה צפוי - הזמרים שהופיעו אין־ספור פעמים בערוץ המיותר הזה - איל גולן, שרית חדד, עידן רייכל, קיבלו מעין פטיש מצחיק ומגוחך.
 
ערוץ 24 הֶחדש מתקיים מגימיקים שיווקיים - נגמר גימיק שיווקי אחד מיד מתחיל גימיק שיווקי אחר. זה החל בגימיק "האולפן השקוף" - אולפן שעבר מדי תקופה לאתר חדש עד שראו שם כי הגימיק מיצה את עצמו, המשיך בגימיק המְּהלך גל אוחובסקי ו"פסקול הֶעשור" האווילי שלו - שאין בו לא פסקול ולא עשור - ומיד דוהר לגימיק הבא, כך מסתבר לפי הקדימונים - סדרת ריאליטי עלובה על תלמידי "רימון".
בסופו של דבר הגימיקים ייגמרו, ואז ישאלו "איפה המוזיקה הישראלית?"
 
ערוץ 24 - ערוץ הבדיחה/הפַדיחה הישראלי, בדיחה עצובה מאוד, ערוץ שחובה וגם מצווה לסגור! מִיָּדית!
 
 
 
 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

4 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת