55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

המאבק לשחרור גלעד שליט

הנה דבר נוסף שיכול לקרות רק בישראל: חייל שנחטף וכבר יותר משלוש שנים מתנהלים דיונים ודיבורים - בתקשורת ומחוצה לה - אם להחזיר אותו הביתה.
 
הרשומה הפעם קשה, נוקבת וחדה מכל הרשומות שכתבתי עד כה. רשומה שבאה לזעוק את כאבו המתמשך והולך של החייל החטוף, גלעד שליט;רשומה שבאה להצביע על הברברת החולנית שאנו טבועים בה ללא שום כוונה לצאת.
 
במה דברים אמורים?
 
לפני כשלוש שנים יצאנו למלחמה מיותרת ובמהלכה נחטפו שלושה חיילים. שניים מהם החזרנו לאחר שנים בארונות קבורה תמורת מחבלים רבים. חייל נוסף, חי (כך לפחות ידוע לנו ומפורסם בכלי התקשורת) אנו מתעקשים להשאיר בשבי האויב להירקב למוות. כשזה יקרה (והלוואי שלא יקרה!!!) - נשקול אם להחזיר את גופתו חלילה, תמורת אלפי אסירים.
 
מה קורה לנו?
 
אותי לימדו ששבוי מלחמה מחזירים בכל מחיר! בכל מחיר!!! עוד פעם? לא שמעו מספיק חזק? אז שוב - ב כ ל   מ ח י ר !!!!
 
היהדות מדברת על זה - פדיון שבויים אחת המצוות החשובות ביותר - ואנחנו מדברים על זה. אלא מה? שמרוב דיבורים ודיבורים ודיבורים שכחנו את המצווה - לפדות את השבוי היקר גלעד שליט!
 
הרי את טננבאום, סוחר סמים עבריין, מיהרנו לשחרר תמורת מחבלים רבים מאוד, ותמורת שתי גופות (של רגב וגולדווסר) שחררנו אסירים מסוכנים בהרבה, אז מה כאן השאלה? יש לנו חייל חי, חי - ואנחנו עוד מתלבטים ומתחבטים במחיר שנשלם? אנחנו שפויים? יש לשחרר את שליט לא מחר, לא היום - אתמול!
 
כל שני וחמישי מדווחים בתקשורת במסרים סותרים על מצב המו"מ: ביום שבת משעל יטוס לדמשק לחתום על עסקת שליט (כותרת שהייתה בשבת האחרונה ב־ynet), ולמחרת - היום - אותו משעל אומר כי המו"מ רחוק מסיום. שר הביטחון ברק - שדוגל בהשתקת העניינים ובמעשים במקום דיבורים - מתברר כדברן הגדול מכולם וכל שני וחמישי פולט איזו שטות חדשה.
וכמובן, כמו בכל חייל חטוף שאנו מעכבים את חזרתו הביתה, החלו להופיע שירים לגלעד, עצרות תמיכה ומחאה וכיו"ב. כל זה טוב ויפה אך לא יחזיר את גלעד שליט כפי שלא החזיר ולא יחזיר את הנווט רון ארד. 
 
אז בואו נתוודה על האמת במקום כל ההתחכמויות והחָכמות הקטנות האלה: אנחנו לא רוצים לשחרר את שליט. נקודה. אנחנו לא רוצים לשחרר את שליט! לוּ רצינו מזמן כבר היה חוגג ימי הולדת בקרב בני משפחתו והיה עִמנו באושר. אנחנו לא רוצים לשחרר אותו, לצערי - בואו נודה בזה כבר ונפסיק לשַׁטות בעצמנו, באמריקנים, בחמאס ובעולם!
 
אנחנו אוהבים מַשאים ומַתנים. מתים על זה. תנו לנו לדבר ולדברר את עצמנו לדעת, אבל להגיע לפתרון, להגיע להסכמה, שלא לומר לשלום, חלילה? - אסור לנו. אחרת יהיה כאן משעמם!
חייבים להפסיק את הדבֶּרֶת הזאת, חייבים להפסיק את הדיווחים היומיים הסותרים בתקשורת! חייבים לטפל בעניין שליט במלוא הרצינות מיד!
 
ומילה גם לבני משפחתו של שליט: נׁעם, אביבה והאחים - צאו מהאדישות!!! הבן והאח שלכם שבוי כבר יותר משלוש שנים בשבי החמאס, מי יודע מה עושים לו שם, ולמדינה שלכם זה לא מזיז!!! אתם מתנהגים, סִלחו לי, כאילו זה לא נוגע לכם. נׁעם, אתה מנומס ואדיב כל־כך עד שנדמה שאתה נציג מהאו"ם שבא לראות מדוע לא משחררים חייל חטוף. הלו! תתעורר! מדובר בבן שלך! צא מהאדישות ההורגת שלך ותעשה משהו לפני שיהיה מאוחר מדי בשבילך, בשביל הבן שלך ובשביל המדינה שלך שאתה כה מאמין בה (ומרוב שמאמין אפילו שלחת את בתך הצעירה להתגייס עכשיו לצה"ל, מעשה תמוה, מוזר ולא הגיוני כשלעצמו, בפרט לנוכח העובדה שגלעד עדיין לא שב הביתה).
 
 
יושבים יותר משלוש שנים שם בממשלה (שבינתיים התחלפה כבר - גם זה אופייני רק לישראל - ממשלות שהורסות את המדינה ומתחלפות כל שנתיים, אבל נניח לזה) ודנים בשאלה המיותרת - האם בכל מחיר צריך לשחרר את שליט. האם לשחרר מחבלים עם "דם על הידיים", מה שנקרא או רק מחבלים "קלים" וכיו"ב - צריך לשחרר את מי שצריך לשחרר ובלבד שמובטח לנו שגלעד חי ובריא ושלם, רבותיי!
 
 
גדעון לוי אמר באחרונה כי המדינה איננה יכולה להבטיח שחייליה ישובו בשלום הביתה, מובן שלא, אך היא חייבת להבטיח לחייליה שהיא תעשה הכול, ה כ ו ל כדי להשיב אותם בשלום הביתה גם אם נחטפו חלילה. וכמה שהוא צודק! לדבריו, יש לנו שתי ברֵרות: להסכים לכל תנאי החמאס ולהשיב סוף־סוף את גלעד שליט הביתה או: להמתין ולחכות עד שנקבל רון ארד2. ושוב, כמה שהוא צודק! 
 
בואו נשחרר כבר את גלעד שליט לפני שיהיה מאוחר מדי!
 
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

12 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת