00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אנחנו לא לבד

קוד חופשי

אנחנו לא לבד

 ספר רב-מכר (24,000 עותקים), רב תחומים, להכרת היהדות  לרכישה אונליין

 תמימות דעים בקרב המדענים - העולם שבו אנו חיים הוא יצירה מכוונת-תכליתית ולא תוצר של שרשרת מקרים ממוזלים
 לראשונה נמצאה הדרך לגשר בין הגשמי והרוחני באדם
 חיי האדם אינם מרוץ עכברים אכזרי הנשלט על ידי גורל עיוור, אלא מכוונים על ידי השגחה פרטית
 הקדמה מאת אילן בן דב
 חיוני עבור מי שמחפש משמעות לחייו 
 מקצת הנושאים הנידונים בספר: משמעות החיים, חכמת התורה, בריאה יש מאין, המפץ הגדול, הקבועים האוניברסליים, אבולוציה, הקודים שבתורה, לשון הקודש, נבואות שהתגשמו, בינה מלאכותית, מוות קליני, גיל העולם, מוסר, ערכים, מספר הכוכבים, קידוש החודש ועוד.
 פרופסורים ידועים תומכים  

                

הכותל המערבי לא יחרב לעולם!

כותב שלמה המלך בשיר השירים (ב`, ט`): "דומה דודי לצבי או לעופר האילים, הנה זה עומד אחר כותלנו משגיח מן החלונות מציץ מן החרכים". במדרש שיר השירים (פרשה ב`, ט`), וכן במדרש איכה רבתי (א`, ל"ב), שנכתב גם לדעת מבקרי המקרא לפני למעלה מ-1600 שנה, נאמר: "הנה זה עומד אחר כותלנו - אחר כותל המערבי של בית המקדש, שנשבע לו הקב"ה שאינו חרב לעולם". "ולמה? (דווקא הכותל המערבי אינו חרב) ששכינה במערב".

מפורש במדרשים הללו שהכותל המערבי של בית המקדש, כלומר של חומת הר הבית, לא יחרב לעולם. הכותל המערבי של חומת הר הבית נקרא גם הכותל המערבי של בית המקדש, למרות שאין הוא הכותל של המקדש עצמו אלא של חומת הר הבית, וזאת משום ש"בית המקדש" הוא שם כולל לכל המתחם של המקדש, העזרות והחיל, כמבואר במסכת מידות (פרק א` משנה א`) "בשלושה מקומות הכהנים שומרים בבית המקדש...והלוים בעשרים ואחד מקום, חמישה על חמישה שערי הר הבית וכו`, מפורש ששערי הר הבית הם בכלל בית המקדש.

הבטחה זו נאמרה כנגד כל ניסיון היסטורי, וכנגד כל הגיון היסטורי, שכן היא קובעת שקיר אבנים מסוים לא יחרב לעולם, בעוד ששאר קירות בני אותו גיל ובעלי מבנה דומה, שכניו של אותו קיר, כן נחרבו, כטבעם של כתלים, וגם אם נמצא פה ושם קירות ששרדו במשך אלפיים השנים האחרונות, מכל מקום איש לא חזה שכך יארע להם.  נבואה זו מקבלת משנה תוקף על רקע העובדה שירושלים ובית המקדש על חומותיו בתוכה נחרבו חורבן גמור, בידי האויבים, כדברי הנביא מיכה (ג`, י"ב): "לכן בגללכם ציון שדה תחרש וירושלים לעיים תהיה והר הבית לבמות יער", ורק הכותל המערבי נשאר בנוי על תילו.
עוצמתה של נבואה זו מתבררת לאור העובדות ההיסטוריות המלמדות שב-2000 השנים האחרונות ירושלים נכבשה שש עשרה פעמים! ובחלק מהפעמים גם נחרבה וחזרה ונבנתה, מדוע דווקא הכותל המערבי לא נחרב בכל אותן פעמים?

70 לספירה - טיטוס מחריב את ירושלים ואת בית המקדש.
135 לספירה – אדריאנוס חורש את ירושלים ובונה עליה את "איליה קפיטולינה".
324 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי הביזנטים.
614 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי הפרסים.
628 לספירה – ירושלים נכבשת מחדש על ידי הביזנטים.
638 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי המוסלמים, הכליף עומר מפנה את מקום הר הבית.
720 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי "אביסייד" המוסלמי.
747 לספירה – רעידת אדמה בירושלים גורמת להרס רב.
1000 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי המוסלמים (פאטמיים).
1070 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי התורכים (סלג`וקים).
1098 לספירה – ירושלים נכבשת מחדש על ידי המוסלמים (פאטמיים).
1099 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי הצלבנים.
1187 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי צאלח א-דין.
1229 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי פרידריך ה-2.
1244 לספירה – ירושלים נכבשת ונחרבת על ידי המונגולים.
1299 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי גזאן המונגולי.
1516 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי התורכים.
1917 לספירה – ירושלים נכבשת על ידי הבריטים.
1948 לספירה - חיילי הלגיון הערבי שכבשו את העיר העתיקה במלחמת תש"ח, הרסו והחריבו בזדון את כל בתי הכנסיות ובתי המדרשות ברובע היהודי, אך גם הם לא העזו לפגוע בכותל המערבי או באבניו.
 

מובא במדרש איכה רבה (א`, ל"א), כשכבש אספסיינוס, קיסר רומי, את ירושלים, הוא חילק את ארבעת חומות הר הבית לארבעה ממפקדיו, וציוה עליהם להחריבן, ועלתה החומה המערבית בגורלו של "פנגר", המפקד הערבי. המפקדים החריבו את החומות שלהם ואילו פנגר לא החריב את שלו, כעס אספסיינוס ושלח שיבוא אליו, ואמר לו: "למה לא החרבת את שלך? אמר לו: לשבח מלכותך עשיתי, שאילו החרבתי לא היו יודעים מה החרבת, עכשיו יראו הבריות ויאמרו ראו כוחו של אספסיינוס מה החריב. אמר לו: יפה עשית, אולם בגלל שעברת על מצוותי עלה לראש הגג והפל עצמך, אם תחיה תחיה, ואם תמות תמות, עלה לראש הגג והפיל עצמו ומת".
מדרש מופלא זה מלמד כיצד ההיסטוריה מתאימה את עצמה לכך שהכותל המערבי יעמוד על מכונו, כדי שיתקיימו דברי הנביא, גם אם לשם כך היה צריך לטעת רעיונות "משונים" בליבם של בני אדם, שהיו מופקדים על הריסתו.
כיום כ-2000 שנה לאחר חורבן בית שני, לא נס ליחם של הדברים הנבואיים הללו, הכותל עדיין עומד על תילו נגד כל הסתברות. מי היה יכול לחזות דבר כזה מראש, אם לא שהיתה לו ידיעה ברורה על צפונות העתיד?

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל anigma1000 אלא אם צויין אחרת