00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אנחנו לא לבד

קוד חופשי

אנחנו לא לבד

 ספר רב-מכר (24,000 עותקים), רב תחומים, להכרת היהדות  לרכישה אונליין

 תמימות דעים בקרב המדענים - העולם שבו אנו חיים הוא יצירה מכוונת-תכליתית ולא תוצר של שרשרת מקרים ממוזלים
 לראשונה נמצאה הדרך לגשר בין הגשמי והרוחני באדם
 חיי האדם אינם מרוץ עכברים אכזרי הנשלט על ידי גורל עיוור, אלא מכוונים על ידי השגחה פרטית
 הקדמה מאת אילן בן דב
 חיוני עבור מי שמחפש משמעות לחייו 
 מקצת הנושאים הנידונים בספר: משמעות החיים, חכמת התורה, בריאה יש מאין, המפץ הגדול, הקבועים האוניברסליים, אבולוציה, הקודים שבתורה, לשון הקודש, נבואות שהתגשמו, בינה מלאכותית, מוות קליני, גיל העולם, מוסר, ערכים, מספר הכוכבים, קידוש החודש ועוד.
 פרופסורים ידועים תומכים  

                

מספרם של הכוכבים

האסטרונומים הבבליים, לפני אלפי שנים, מנו את הכוכבים והגיעו למספר של כ-6,000 וחשבו שהוא המספר הסופי. מספר זה של כוכבים היה מקובל על האסטרונומים עד לפני כ-500 שנה, ובהדרגה עם התחלת השמוש בטלסקופים התברר שמספרם גדול יותר.

במאה השנים האחרונות התברר תוך שמוש בטלסקופים רבי עוצמה שמספרם גדול, לאין ערוך יותר, ממה שחשבו. הערכה של מספר מדענים כיום היא שישנן בחלל כ-100 מליארד גלקסיות, ובכל גלקסיה כ-100 מיליארד כוכבים, סה"כ 22^10 כוכבים (כאשר המספר האמיתי יכול להשתנות למטה או למעלה בכמה סדרי גודל). למעשה את מספרם הסופי אי אפשר לדעת, גם באמצעות המכשירים המשוכללים ביותר הנמצאים בידינו, מהטעם שחלק מהחומר ביקום הוא חשוך, ולא ניתן לצפיה: הוא כולל את הננסים החומים, את כוכבי הלכת ואת החורים השחורים. כמו כן קיימים כוכבים שהקרינה מהם טרם נקלטה אצלנו מפאת מרחקם מאיתנו, אחרים, אף כי הקרינה שלהם כבר הגיעה אלינו, הם עצמם כבר לא קיימים.

והנה להפתעתנו קובע התלמוד הבבלי במסכת ברכות (לב:) את מספרם המדויק של הכוכבים: "אמר לה הקב"ה (לכנסת ישראל) שנים עשר מזלות בראתי ברקיע, ועל כל מזל ומזל בראתי לו שלושים חיל, ועל כל חיל וחיל בראתי לו שלושים לגיון ועל כל לגיון ולגיון בראתי לו שלושים רהטון ועל כל רהטון ורהטון בראתי לו שלושים קרטון, ועל כל קרטון וקרטון בראתי לו שלושים גסטרא, ועל כל גסטרא וגסטרא תליתי בו שלוש מאות וחמישה אלפי רבוא כוכבים כנגד ימות החמה, וכולן לא בראתי אלא בשבילך".

מהו המספר הכולל של כל הכוכבים על פי התלמוד?

12x30x30x30x30x30x365,000x10,000 = 1.06x10^18

חכמי התלמוד קובעים בצורה ברורה, ולא כהערכה בלבד, את מספרם של הכוכבים. הם ידעו לומר את מספרם המדויק בלי שמוש בטלסקופים משוכללים, ותוך התגברות על בעית החומר החשוך, ותוך התעלמות מהמידע המטעה שהגיע מהתוכנים הבבליים שטענו שהמספר אינו אלא כ-6000. ואף כי אין המספר הזה תואם את הערכת המדענים, מ"מ בשלב הזה אין לצפות להתאמה מלאה, שכן המדע עוד לא הגיע למסקנה ברורה, וכאמור המספר עוד עלול להשתנות בכמה סדרי גודל.

מניין ידעו חז"ל לקבוע את מספרם של הכוכבים, אשר מתברר כיום שהוא קרוב מאוד להערכת המדענים?


 קרוב ל 100 דילמות מוסריות ופתרונן בספר "דילמות רפואיות ופתרונן ההלכתי".
ניתן להשיג ב:
tapuz577@barak.net.il

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל anigma1000 אלא אם צויין אחרת