00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אנחנו לא לבד

קוד חופשי

אנחנו לא לבד

 ספר רב-מכר (24,000 עותקים), רב תחומים, להכרת היהדות  לרכישה אונליין

 תמימות דעים בקרב המדענים - העולם שבו אנו חיים הוא יצירה מכוונת-תכליתית ולא תוצר של שרשרת מקרים ממוזלים
 לראשונה נמצאה הדרך לגשר בין הגשמי והרוחני באדם
 חיי האדם אינם מרוץ עכברים אכזרי הנשלט על ידי גורל עיוור, אלא מכוונים על ידי השגחה פרטית
 הקדמה מאת אילן בן דב
 חיוני עבור מי שמחפש משמעות לחייו 
 מקצת הנושאים הנידונים בספר: משמעות החיים, חכמת התורה, בריאה יש מאין, המפץ הגדול, הקבועים האוניברסליים, אבולוציה, הקודים שבתורה, לשון הקודש, נבואות שהתגשמו, בינה מלאכותית, מוות קליני, גיל העולם, מוסר, ערכים, מספר הכוכבים, קידוש החודש ועוד.
 פרופסורים ידועים תומכים  

                

השחיטה הכשרה

מתנגדים רבים קמו במהלך ההיסטוריה לשחיטה הכשרה, מרביתם היו לא יהודים. התירוץ הנפוץ להתנגדותם היה צער בעלי חיים. אולם כפי שנראה, ממחקרים אחרונים מתברר שדווקא השחיטה הכשרה היא האופן שבו נגרם הסבל המועט ביותר לבהמה בשעת שחיטתה.

האם התורה מתענינת בצערה של הבהמה בשעת שחיטתה? מתברר שכן, שהרי אחד האיסורים המפורסמים בתורה הוא האיסור לצער בעלי חיים, כך שמסתבר שגם כשהתירה התורה את השחיטה היא לקחה בחשבון את צער הבהמה. אחד הביטויים לכך היא החובה שסכין השחיטה יהיה מחודד בצורה מושלמת ללא שום פגימה כדי למנוע צער מהבהמה בשעת השחיטה. ועוד, בשעת השחיטה נחתכים הקנה והוושט ועורקי הצוואר בתנועה אחת מהירה, כך שברגע אחד נופל לחץ הדם במוח כמעט לאפס, והבהמה מאבדת את הכרתה ואינה מרגישה עוד דבר.
 
העורק השדרתי בבעלי החיים הטמאים, למשל בזברה, מוליך את הדם ישירות
למעגל וויליס ומשם למוח, כך שאם היתה מבוצעת בהם שחיטה היא היתה גורמת
להם יסורים, שכן גם לאחר חיתוך העורק הקרוטידי במהלך השחיטה היתה נמשכת
זרימת הדם אל המוח.

והנה לאור הממצאים מתחום האנטומיה של הבהמות טענו ארגוני צער בעלי חיים שהבהמה אכן כן סובלת, ולראיה הביאו את התרשים של הזברה שבסמוך אשר בו אפשר לראות, כיצד במהלך השחיטה נחתכים הקנה והוושט והעורק הקרוטידי, אך לא נחתך העורק השדרתי, שנשאר שלם, כך שעם גמר השחיטה עדין מגיעה הספקת דם למעגל וויליס ומשם למוח ואין לחץ הדם יורד בבת אחת ואין הבהמה מאבדת את הכרתה וסבלה נמשך זמן ארוך עד למותה. ולכן הציעו ארגוני צער בעלי החיים פשרה לפיה קודם שחיטת הבהמה יהממו אותה באמצעות מכת חשמל למוחה שתגרום לה לאבד את הכרתה ואחר כך אפשר יהיה לשחוט אותה ללא כאב. הצעה זו לא התקבלה שכן התברר שמכת חשמל כזו גורמת לניקוב קרומי המוח, שהוא אחד מ-18 טרפויות הפוסלות את הבהמה.

והנה לאחרונה התבררה עובדה מדהימה: מה שטענו ארגוני צער בעלי החיים היה נכון, אבל רק לגבי הזברה והדומים לה, אך לא לגבי בעלי החיים הכשרים העוברים תהליך של שחיטה. התברר כפי שאפשר לראות בתרשים של הפרה שבסמוך, שאצל הפרה בשונה מאצל הזברה אין העורק השדרתי מגיע אל מעגל וויליס, אלא לפני הגיעו לשם הוא מעקם את דרכו ומתחבר לעורק הקרוטידי, כך שחיתוכו של העורק הקרוטידי בשעת השחיטה אכן גורם לירידת לחץ הדם במוח באופן דרסטי ולאיבוד הכרה, ונמנע ממנה צער.
 
העורק השידרתי בפרה נשפך אל העורק הקרוטידי לפני הגיעו אל מעגל וויליס,
כך שבמהלך השחיטה נפסקת זרימת הדם אל המוח ונמנע סבל מהבהמה.

התגלתה כאן תופעה מפליאה, התורה ידעה מראש באילו בעלי חיים אפשר לבצע שחיטה כשרה בלי לגרום להם צער ואותם התירה באכילה, בעוד שאת בעלי החיים שאי אפשר לשוחטם בלי צער היא אסרה באכילה.

קרוב ל 100 דילמות מוסריות ופתרונן בספר "דילמות רפואיות ופתרונן ההלכתי".
ניתן להשיג ב: tapuz577@barak.net.il

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל anigma1000 אלא אם צויין אחרת