00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אנחנו לא לבד

קוד חופשי

אנחנו לא לבד

 ספר רב-מכר (24,000 עותקים), רב תחומים, להכרת היהדות  לרכישה אונליין

 תמימות דעים בקרב המדענים - העולם שבו אנו חיים הוא יצירה מכוונת-תכליתית ולא תוצר של שרשרת מקרים ממוזלים
 לראשונה נמצאה הדרך לגשר בין הגשמי והרוחני באדם
 חיי האדם אינם מרוץ עכברים אכזרי הנשלט על ידי גורל עיוור, אלא מכוונים על ידי השגחה פרטית
 הקדמה מאת אילן בן דב
 חיוני עבור מי שמחפש משמעות לחייו 
 מקצת הנושאים הנידונים בספר: משמעות החיים, חכמת התורה, בריאה יש מאין, המפץ הגדול, הקבועים האוניברסליים, אבולוציה, הקודים שבתורה, לשון הקודש, נבואות שהתגשמו, בינה מלאכותית, מוות קליני, גיל העולם, מוסר, ערכים, מספר הכוכבים, קידוש החודש ועוד.
 פרופסורים ידועים תומכים  

                

התאומות הסיאמיות

התאומות ג`ודי ומרי נולדו בבית החולים במנצ`סטר שבאנגליה כשהן מחוברות בפלג גופן התחתון. חלק מאיבריהם הפנימיים היו משותפים, ומערכות הדם, העצבים והשרירים שלהן היו קשורות. לדברי הרופאים לאחת מן התאומות היה מוח פרימיטיבי וליבה וריאותיה לא פעלו כלל, למעשה חייה היו תלויים בחיי אחותה לחלוטין. השניה לעומת זאת תפקדה במידת מה כתינוקת נורמלית, ליבה וריאותיה תפקדו כראוי והיא הגיבה בערנות לסביבתה. בהיותן בנות ששה שבועות ביקשו הרופאים לבצע בהן ניתוח הפרדה, משום שהוא היה האפשרות היחידה להציל את חיי התינוקת התקינה, אף כי ברור היה שניתוח כזה יגרום למותה של התינוקת המנוונת. הרופאים הבהירו, שאם ההפרדה לא תבוצע באופן מיידי יש חשש ששתי האחיות תמותנה בתוך שלושה עד שישה חודשים.

בקשת הרופאים עוררה גל של התנגדויות שבראשו עמדו הורי התאומות עצמם. הם טענו שאסור לגרום למות האחת על מנת להציל את השניה, משום שקדושת חיי אדם הוא ערך אבסולוטי, שאין להפרו בשום מקרה. הם מצאו חיזוק לדעתם ממערכות ממסדיות שונות, שהתנגדו אף הן לניתוח בטענה שאם יבוצע ניתוח ההפרדה יקבע תקדים מסוכן שלפיו מותר להרוג אדם חף מפשע כדי להציל אדם אחר. בסופו של דבר בתי המשפט בבריטניה הכריעו לטובת ביצוע הניתוח.

המתבונן על הוויכוח הזה אינו יכול שלא לשים לב לעובדה מעניינת, שהוויכוח בין שתי הדעות, האחת השוללת את הניתוח והשניה המחייבתו, מתנהל למעשה בחלל הריק, שתי הדעות משוללות קריטוריונים ברורים להכרעה בדילמה סבוכה זו. כל קבוצה מדברת מהרהורי ליבה ובהתאם לנטיית לב דוגליה, בלא שום מקור מוסמך אבסולוטי לבסס עליו את עמדתה. הרופאים, המבקשים להציל את האחות האחת על חשבון הריגת חברתה, מודעים לבעיה המוסרית שמתעוררת אם יעשה כדבריהם, אולם נטיית ליבם הפרקטית גוברת ומכריעה לבצוע הניתוח. לעומתם המתנגדים לניתוח אף כי יודעים שהתנגדותם תביא בסופו של דבר למותן של שתי הילדות, נותנים לרגש הרחמים להתגבר בלא גבול עד שהוא הופך לאכזריות, יחד עם זאת הם מרוממים את ערך קדושת החיים לערך עליון שאין לו גבול כלל, ותהינה הנסיבות אשר תהינה. אלו ואלו אינם יכולים להצדיק את עמדתם מהבחינה המוסרית.
 
האם יש פתרון חד משמעי לדילמה זו?
לקבלת התשובה יש לשלוח הודעה לאי מייל: tapuz577@barak.net.il
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל anigma1000 אלא אם צויין אחרת