00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אופנוען בדרכים

הזמנת האופנוען ל...

הופעות,חוגי בית,שירי האופנוען בדרכים ושירים שכולם אוהבים 0543055033

שיתוף פעולה בין העם למנהיגיו מקדם הצעת חוק שאולי תמנע את החייל החטוף הבא ותעצור את ההתדרדרות הלאומית

t" dir="rtl" class="MsoNormal" align="center">


בוקר יום ראשון ה19/7/2009 מאיר הנועז עובר לאסוף אותי ואנחנו ממשיכים לירושליים  בדרך אוספים את מזל הצלמת החברתית שבזכותה מתועדות פעולות חברתיות  משדרות ועד מאבק הנכים ופעולות רבות נוספות , בדרך קיבלתי טלפון מחדשות ערוץ 2 מבקשים חומרים על האירוע, מזל מסמנת לי שאין בעיה. את הפעולה תאמתי מראש עם חבר הכנסת דני דנון אותו פגשתי באחת הפעולות מול הכלא והוא הגיש את הצעת החוק הזו שבאה ליישם ולהיות התוצאה של הפעולה שלנו מול הכלא.

 

תמונות :מזל

בירושלים תפסו לנו את המקום מפגיניי ערוץ 10 עם בלונים שחורים , צועקים לחם עבודה, דואגים למקום הפרנסה שלהם, מיקמתי את החברים  שלנו, בפינה מרוחקת יותר , פתחנו את השלט הארוך שאי אפשר להתעלם ממנו,  ומגלעד שצועק אלינו מהשלט,  השלט שייך לחברים שלי מקיבוץ יקום שעומדים איתו כול יום שישי בצומת בנאמנות והתמדה, הם אף  נענו לקריאתי ובאו לפעולה האחרונה לעצירת הביקורים שעשיתי מול כלא השרון כשדודו גלבוע נענה לבקשתי  והוביל  את אותה הפעולה מול כלא נפחא.

 

באנו במיוחד לירושלים לחזק את חברי הכנסת והשרים  שהיום אמורים להצביע על החוק שאין להמשיך לתת למרצחים תנאים של בית מלון, לימודים ספרייה ,טלוויזיה ועוד...כול זמן שהם מחזיקים חייל שלנו בשבי ללא מינימום תנאים ,

הפעולה הזו היא המשך לפעולות שיזמתי מול בתיי הכלא כשאת הפעולה האחרונה עשינו  בסוף חודש אפריל האחרון

 

הצעת  החוק הזאת היא  עליית מדרגה והוכחה שאפשרי שיתוף פעולה בין העם ושלנו כציבור, לבין חלק מהמנהיגים שלנו במפגש אינטרסים מסוים.

 

לא  יתכן שהמדינה לא תקבע כללי התנהגות ונורמות ברורות של התנהגות בזמן חטיפת חייל, לא יתכן שמשפחה של חייל תצטרך לנהל מאבק ציבורי.

במקום שהמדינה תפעל מייד ובנחישות ובכללים ברורים להשבת החייל הבייתה, לא יתכן שבזמן חטיפה ,מפקד בשטח יחשוש לפעול מפחד של וועדת חקירה עתידית.

 

צריך לקבע נורמות ברורות שיהיו ברורות  גם לאוייבים שלנו ,לצערי היעדר נוהלים וחוסר לקיחת אחריות קרה גם במקרה של מדחת יוסף בו נותר חיל שלנו שעות שוכב  מדמם כשהכוח שלנו לא ידע אם להיכנס לחלצו או להמתין, עד שיוסף ז"ל מת מאיבוד דם....ואנחנו שוב איבדנו  עצמנו לדעת, הכוח שלנו היה חמוש ואפילו היו לנו משוריינים וטנק, ומסביב לקבר הקיפו את מדחת יוסף  פלשתינאים רק עם מקלות ואבנים.

 


במקום רק להתבייש ולאטום את עצמי, החלטתי לעשות מעשה , ולדחוף את השינוי שאני מקווה לזרוע  בחברה הישראלית המדממת שלנו, לא רק דרך מילים  ומנגינות , לא רק דרך עשייה בדרכים , אלא גם דרך עשייה בבית המחוקקים, לכן הגענו לדחוף את המחוקקים שלנו לאשר את החוק שיעצור את ההתבזות הלאומית שלנו , ויקבע את הפעולות שהמדינה צריכה לעשות בזמן שחייל נחטף , והחוק הזה הוא רק התחלה וקרן אור למספר פעולות וחוקים שאם יחקקו אולי אפילו ימנעו את חטיפת החייל הבא

 

הקראתי את הדף שהעברתי לחברי הכנסת ובו הסברים מדוע עליהם לתמוך בהצעת החוק

מצ"ב הדף

חכ` הכנסת

ושריי ממשלת ישראל                                                                     17/7/2007

א.ג.נ

הנדון : בקשה לתמיכתך בתיקון לחוק

 

ביום ראשון ה- 19/7/2009 תידון

הצעת תיקון לחוק אשר "באה לתקן את מצב האבסורד לפיו ארגוני טרור אשר חוטפים אזרחים ישראלים כקלפי מיקוח, מונעים מהם ביקורים באופן גורף, ואילו חברים בארגוני טרור אלו היושבים במאסר בישראל, רשאים לקבל מבקרים , התיקון לחוק ימנע את אותם ביקורים, מלבד ביקור עורך דין כחוק וכן ביקור של ארגון הצלב האדום הבינלאומי פעם בשלושה חודשים".

 

אבקש את תמיכתך לחוק מהסיבות הבאות :

 

1.     החוק חשוב גם למען גלעד שליט שלנו , וגם למניעת החייל החטוף הבא, חובה עלינו כחברה וכעם לקבוע דפוסיי התנהגות שאותם ידע מראש כל אירגון טרור שחוטף חייל שלנו לצרכיי משא  ומתן שבמעשה חטיפה זה הוא מרע ומחמיר את תנאיהם של האסירים השייכים לארגון שלו ואשר נמצאים אצלנו בכלא.

 

2.     החוק הוא התחלה של קביעת נורמות התנהגות שלנו כמדינה כחברה וכצבא, מרגע החטיפה ובכל שלב ושלב, לא יתכן שמשפחות החטופים יצטרכו להילחם על יקיריהם , אותם אלה שיצאו להגן על המדינה, לא יתכן שמשפחה שנופל עליה אסון שכזה, צריכה בנוסף לכך לאזור כוחות ולגייס תמיכת ציבור רחבה כדיי ללחוץ על הממשלה לעשות את המוטל עליה . לא יתכן שיתבזבז זמן יקר כל כך אשר  גורם לפעמים  לאיבוד החייל שלנו ,(כפי שקרה עם רון ארד                            המשך נורמות התנהלות בזמן חטיפה יפורטו ויוגשו לאחר שובו של גלעד ולא על חשבונו)

 

3.     לא יתכן ששיקולים זרים , של נוחות ושקט תעשייתי של שרות בתיי הסוהר יקבעו

מדיניות שתזיק למדינת ישראל , שתגרום למרצחים לקבל תנאים טובים יותר

מאשר היו להם לו היו מתחבאים  בעזה, מדיניות זו אפילו נותנת

מוטיבציה למרצח או למפגע הבא לעשות פעולת טרור, ובכך  ליהנות ממעמד של

גיבור ברחוב הפלסטינאי וגם ליהנות מתנאיי vip  אצלנו בתנאי בית מלון

 

4.  החוק יקבע נורמות לא רק עבורינו אלא גם עבור אויבינו שיתכן שאם היו יודעים

מראש את  המדיניות שלנו היו נמנעים  מלפעול נגדנו לדוגמא :

תראו איך  נסארללה באחד הראיונות  שלו אמר שהוא חטף את אהוד גולדווסר ז"ל ואלדד רגב ז"ל לצורכי משא ומתן וקבלה בחזרה של האסירים שנמצאים אצלנו

בשידור חיי  אמר נסארללה שאם הוא היה יודע שזאת תהיה תגובתה של ישראל,

שנכנסה והפציצה את חצי לבנון , הוא לא היה חוטף את אלדד ואת אודי ,ואולי הם היו איתנו כאן ועכשיו ובחיים. (קיימות עוד דוגמאות רבות  )

 

5.  החוק הזה יקבע מצב בו אנחנו נתחיל לקבוע  את מהלך העניינים ולא נגרר אחריהם ,

החוק הזה אפילו הומאני מאוד כי  :

"הפגנת עמדת כוח ונחישות, מונעת שימוש בכוח פיזי ,

הפגנת עמדה החלטית ידועה מראש תימנע מהאויב לפעול , ובכך ימנע מאיתנו

הריטואל הקבוע של פעולת תגמול נקודתית כוחנית והרסנית, בה אנו  פוגעים  בחפים

מפשע ובכך   אנו מגבירים את  הסיסכוך רווי הדמים הזה .

 

הצעה זו הוגשה לכנסת ה-18 ע"י חכ` דני דנון וחתומים עליה כבר 19 חברי כנסת

 

 

המשמעות של חוק זה, הוא הפסקת ההתרפסות וההתבטלות,  יצירת מציאות חדשה בשטח  בה אנחנו מחזירים לעצמנו את ערך הערבות ההדדית והידיעה של כל צעיר שמתגייס שבמקרה הצורך, המדינה תעשה הכול למען בניה, חוק זה יקבע נורמות חדשות  שיבהירו שלא ניתן יהיה להמשיך להתעלל ולבזות בן אדם חסר ישע שנופל בשבי ולהסתיר אותו בבור חשוך, ולא ניתן יהיה להחזיק מדינה שלמה כבת ערובה.

חוק זה מבהיר  מראש לכול אירגון  טרור שיחטוף  חיל שלנו שבמעשה זה הוא מרע את מצבו שלו ואת תנאיהם של אסיריו .

חוק זה  יקבע את זה שדמו של חייל ושבויי  אינו הפקר , ושאנו נעשה הכול ואפילו נחוקק חוקים מיוחדים  ונעשה כול מעשה  למען חיל  שלנו שיצא לשרת את מדינתו ולא שב !

 

הצעת חוק זאת נתמכת מוסרית חברתית וערכית ע"י יותר מעשרות אלפי אנשים  בארץ ובעולם שחלקם אף הגיבו לי והעלו את תמיכתם בכתב . (תגובות תשלחנה לכול המעוניין)

  

כשחזרנו מהפעולה הבנתי שההצבעה נדחתה, יש מאבקיי כוחות ועדיין לא ברור
מה יהיה אבל זו כבר התקדמות וקרן אור לפריצת דרך

כשפתחתי את המייל חיכתה לי ההודעה הזו מחבר הכנסת יריב לוין

 

מגן שלום,

אני כמובן תומך בהצעה זו. אציין כי במקביל נדונה היום בועדת השרים גם הצעה שהוגשה על ידי ועל ידי ח"כ משה מטלון ויואל חסון, המאפשרת לשלול מאסירי החמאס שורה של הטבות ובהן טלוויזיה, לימודים וביקורים. בברכה,

ח"כ יריב לוין.

 

לדעתי אם נתאחד לכוח גדול ומשפיע, ובמיוחד אני פונה לחברה הצעירים שלפניי גיוס, לאימהות שילדיהם לפני גיוס, ולאזרחים שחשוב להם לחיות בחברה שפוייה שלא מבזה את עצמה לדעת

האם כשאקרא לכם למען ערכים ואידיאלים שכאלה

תבואו?

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

10 תגובות

קוד חופשי

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מגן המקורי אלא אם צויין אחרת