00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

Cortigiana Onesta

הקטעים הגנוזים מדוח בן עתו

ועדה לבדיקת מגזר הזנות בראשות השופטת הדסה בן-עתו שחקרה בשנת 1975 במשך שנתיים את הבעיה בארץ כשהיא משווה את המידע שאספה עם נתונים ומחקרים חדשים שקיבלה מרשויות החוק בארצות נוספות בעולם. בשנת 1977 הגישה מסקנות.

להלן קטעים שמעולם לא פורסמו ברבים:

רצון חופשי או אילוץ

בניגוד לדעה המקובלת בציבור אנו סבורים כי רוב הזונות אינן עוסקות בזנות בניגוד לרצונן אומנם אמת שחלק מהם הגיעו לעיסוק זה בלחץ של אחרים ועוד נחזור לנושא זה כשנדון בסרסורים אך נאמר כבר כאן שגם במקרים של לחץ ופיתוי הנערה היא זאת שלעיתים קרובות יוצרת את ההזדמנות להפעלת לחץ כגון: שהיא מגיעה חסרת פרוטה אל העיר הגדולה נענית להזמנות של זרים לפרנסה ולהוציא עליה כספים כאשר כמעט ברור לקראת מה היא הולכת לפעמים היא נרתעת ברגע האחרון כאשר כבר אחרה את המועד.

יחד עם זאת יש להדגיש כי חלק נכבד מהזונות הגיעו לעיסוקן ללא כל לחץ ולא בשל פיתוי של סרסור אלא מיוזמתן הן, לפעמים בעצת חברה או שכנה על כל פנים – תהיה הדרך בה הגיעו לזנות אשר תהיה – הרי להוציא מקרים נדירים ביותר אין אישה עוסקת בזנות תקופה ממושכת בניגוד לרצונה וללא שיתוף פעול שלה.

דוח בן עתו עמ` 20

הסרסור

גם כאשר תחילתו של העיסוק בזנות קשור בסרסור – לא תמיד באה היוזמה מצידו. יש צעירות העוזבות את ביתן ומגיעות לתחנת אוטובוס מרכזית בעיר או עיירה ללא כל אמצעי מחייה וללא מקום מגורים. אפילו הן נופלות בנסיבות כאלה לידו של סרסור הנמצא שם ניתן לומר שהן באו מוכנות לכך לפעמים אולי בצורה בלתי מודעת, ובמוקדם או במאוחר היו מגיעות לעיסוק זה גם לולא פגשו בסרסור.

דוח עתו עמ` 79/2

הסרסור

כל מי שחקר את הבעיה הזאת לעמוק סבור כי הנשים העוסקות בזנות קושרות את גורלן לעיתים קרובות לגבר החי על רווחיהן בהסכמתן המלאה ולעיתים אף מיוזמתן. המניעים הם לאו דווקא בתחום ההגנה הפיזית או העזרה שהן זוכות לה לפעמים אלא דווקא בתחום הרגשי. יש לזכור כי נשים כאלו נפלטו בדרך כלל ממשפחתן ומסביבתן הטבעית והן סובלות מבדידות קשה, אין תימה שרבות מהן פונות לסמים ואחוז ניסיונות ההתאבדות הוא גבוה ביותר.

לעיתים הסרסור הוא האיש היחידי שהזונה מרגישה אליו קירבה נפשית ולעיתים קרובות היא מוכנה לשלם תמורת המשך הקשר איתו. אומנם יש מקרים בהם נמשך הקשר תחת לחץ אבל במקרים רבים אחרים הוא מתחיל או נמשך מרצונה של האישה אין שום הסבר אחר לעובדה שקשר זה נמשך לפעמים שנים רבות או לעובדה שנשים רבות חוזרות שוב ושוב אל הסרסור שלהן לאחר שעזבו אות.ו

במשפטים המוגשים נגד סרסורים עולה שוב ושוב התמונה המוכרת שהתלונה למשטרה לא באה לעיתים קרובות אלא מתוך רגש של קנאה כאשר הסרסור מתקשר לבחורה אחרת.

יש בתוכנו מי שסבור כי התערבותו של החוק נחוצה רק במקרים בהם נאלצה אישה לתת מאתננה לאחר בניגוד לרצונה, שאם לא כן – כך טוענים בעלי הדעה – אנו דנים את הזונה לבדידות נצחית משום שאינה יכולה להקים לעצמה שום מסגרת משפחתית ואינה יכולה לחיות במשותף עם אדם אחר – אפילו חברה במידה שהיא תורמת מכספה לקיום המשותף. יש לציין כי העיסוק בזנות הוא רווחי מאוד וכמעט בלתי אפשרי שבן הזוג ישתכר סכומים דומים אלא אם כן הוא פורץ או שודד.

אישה העוסקת בזנות אינה יכולה לחיות עם פועל או להינשא לו מבלי לגרום לכך שהוא יימצא בסכנה של העמדה לדין מאסר ממושך כמי שחי על רווחיה, אפילו אין ביחסים שביניהם כל אלמנט של אילוץ ואפילו אם הוא מנסה להשפיע עליה לפרוש מעיסוקה.

הבעיות הללו הטרידו אותנו מאוד אולם בסופו של דבר הגיעה רב הועדה למסקנה שאין מקום לשינויים מהותיים בחוק אם כי יש מקום להשאיר לבית המשפט שיקול דעת בלתי מוגבל על ידי המחוקק. לכן אנו ממליצים לבטל את ההוראה הקבועה בסעיף 10 לחוק החדש בדבר עונש מאסר חובה בלאו הכי זהו אקט הצהרתי בלבד של המחוקק שהרי לא נקבע שום עונש מאסר מינימום ובית המשפט רשאי להטיל מאסר לתקופה סמלית בלבד. לאור הנימוקים שהבאנו לעיל ולאור העובדה שבלאו הכי פסק בית המשפט העליון כי מותר להעמיד סרסור בפיקוח קצין מבחן.

אנו סבורים כי יש להשאיר לבית המשפט את אותו שיקול הדעת שמשאיר לו המחוקק בעבירות חמורות יותר ואפילו בפשעים חמורים.

דוח עתו עמ` 79/3

יצאניות

רובן חיות בצורה לא מסודרת, אינן מנהלות משק בית רגיל, אוכלות במסעדות ובבתי קפה נוסעות במוניות ומוציאות סכומים נכבדים על כל אלה יש להוסיף לכך כי רבות מאוד נוטות לבזבוז סרק כגון: רכישת מלתחות פאר יקרות שנוכחנו לדעת כי לעיתים אין להם אפילו הזדמנות ללבוש אותן וכן הן מרבות לבזבז כספים על סיגריות תוצרת חוץ ועל משקאות ובילויים. אלה שהן בעלות ילדים נוטות להרעיף עליהם מותרות מכל סוג ולא אחת אמרה .לנו: - "אני עובדת כדי להעניק לילד שלי את הטוב ביותר". יש גם כאלה, שנאלצות לשלם לשמרטפים או למשפחות המטפלות בילדיהן.

יחד עם זה נתקלנו בכמה בחורות – ואין אנו יכולים לדעת מה מספרן של אלה – שאפילו אינן משתייכות ל"צמרת" הן מצליחות לחסוך סכומי כסף .נכבדים. ויש אפילו כאלה המשקיעות את כספן בניירות ערך ומתמצאות בכך היטב התרשמנו שאלה מהוות מיעוט.

דוח בן-עתו עמ` 24/ד

פרק ו`: הלקוח

הניסיון בארצות חוץ מלמד כי לקוחות של זונות באים מכל שכבות האוכלוסייה בין השאר מונים החוקרים סוגים אלה של לקוחות גברים אשר מסיבה נפשית או גופנית אינם רוצים או מסוגלים לבא במגע מיני לגיטימי או שנשותיהם אינן מסוגלות לכך.

צעירים מתבגרים שרוצים לרכוש ניסיון מיני נשואים או רווקים אשר מחפשים שינוי וגיוון מיני מן השגרה המינית עם בנות זוגם גברים אשר מנותקים מביתם וחברתם באופן זמני כגון תיירים, חיילים ופועלים העובדים במקומות רחוקים מביתם. לפי עדויות שנשמעו בוועדה באים הלקוחות מכל שכבות האוכלוסייה כולל העילית החברתית.

דוח בן עתו עמוד 21

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

בשידור חי
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל lust אלא אם צויין אחרת